چهارشنبه, ۱۲ ربیع الثانی ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۸/۱۲/۱۹م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
صد مورد خفگی در اثر استفاده از گازهای سمی در حملات هوایی بالای حلب و متهم شدن "گروه‌های تروریستی" از سوی دمشق
بسم الله الرحمن الرحيم

صد مورد خفگی در اثر استفاده از گازهای سمی در حملات هوایی بالای حلب و متهم شدن "گروه‌های تروریستی" از سوی دمشق

(ترجمه)

بیشتر از صد تن در شمال سوریه، شهر حلب، در اثر هدف قرار گرفتن "گاز سمی" در این شهر در شام روز شنبه دچار خفگی شدند که دمشق گروه‌های تروریستی مستقر در منطقه را متهم به انجام آن ساخت. مسکو یادآور گردید که منبع بمباردمان‌های منطقه "کاهش تنش" در ادلب و اطراف آن به ویژه منطقۀ تحت تسلط هیئت تحریرالشام "جبهۀ النصرۀ سابق" بوده است. این منطقه روز یکشنبه برای اولین بار بعد از مدت بیشتر از دو ماه مورد هدف حملات هوایی  قرار گرفت.

دمشق تمام گروه‌هایی را ‌که بر ضد آن می‌جنگند، در قطار تروریستان قرار داده است و هم‌چنان ائتلاف گروه‌های مخالف موجود در حومۀ حلب و شهر ادلب، در شمال غرب سوریه، هدف قرار دادن شهر حلب را به وسیلۀ موشک‌های دارای گاز کلر رد نموده و تأکید کردند که آن‌ها چنین اسلحه‌ای در دست ندارند و تا فعلاً کدام نظری از سوی گروه‌های جهادی فعال در منطقه در این مورد ارائه نشده است.

بدون شک استفاده گازهای کشنده از سوی حکومت جابر شام، که استفاده از آن در تمام دنیا ممنوع می‌باشد، دلالت بر این دارد که این حکومت از هرنوع مجازات مصونیت یافته است و کسی‌که از مجازات  مصون باشد؛ نه تنها بی‌ادب شده؛ بلکه دست به هر بدی می‌زند و اگر چراغ سبزی از سوی جهان نشان داده نمی‌شد، حکومت متکبر شام هیچ‌گاه جرئت نمی‌کرد تا اینگونه اعمال فجیع را انجام دهد و این حکومت بدون شک یک رو از چندین چهرۀ نظام جهانی و وسیله‌ای از وسایل انتخاب شدۀ آن می‌باشد. آیا جز این نیست که دنباله‌روان جامعۀ جهانی و تحلیل‌گران سیاسی آن به دنبال وهم و سرابی در حرکت هستند؟ یا اینکه بر دل‌‌های‌شان مهر زده شده است؟!

یقیناً این پیشروی آشکار در هدف قرار دادن مردم ملکی به وسیلۀ گازهای کشنده به مثابۀ صادر نمودن حکم اعدام و نابودی گروهی بالای ساکنین مناطق آزاد شده می‌باشد؛ به ویژه بعد از آن‌که حکومت جابر شام تمام آن‌ها را در یک مکان جمع نمود تا آن‌ها را به سادگی و در مدت کم نابود سازد.

بالای لشکرهای امت اسلامی لازم است تا حرکت نموده و این حکام خائنی را که به عنوان سد محکمی در راه پیروزی اهل شام قرار گرفته اند، از اریکۀ قدرت دور سازند؛ نه تنها این؛ بلکه آن‌ها در قتل امت بدون هراس از هر محاسبه‌ای شریک همدیگر شده اند و حال این حکام مانند حالت حاکم جابر شام است و تمام آن‌ها مزدوران دست‌نشانده‌ای هستند که غرب آن‌ها را بالای گردن‌های ما قرار داده است. این‌ها ستم کاران سرکشی هستند که انسان خاموش در برابر آن‌ها از ظلم‌شان در امان نخواهد بود.

ذبیح الله رضوان

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه