چهارشنبه, ۰۷ رمضان ۱۴۳۹هـ| ۲۰۱۸/۰۵/۲۳م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

تلویزیون الواقیه: برنامه‌های رمضانی "ای بار الها! من روزه دار هستم- جلد دوم"

دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر افتخار دارد که در ماه مبارک رمضان برنامۀ جدیدی از برنامه‌های تصویری تلویزیون الواقیه را تحت "ای بار الها! من روزه دار هستم- جلد دوم" که این برنامه را گروهی از دعوتگران اسلامی نیکوکار از اکناف مختلف جهان تقدیم می‌نماید و جزء اول آن را در رمضان سال گذشته 1438هـ نشر نمودیم، به تعقیب کنندگان و باز دیدکنندگان صفحات دفتر مطبوعاتی تقدیم می‌نماید.
قسمت -5-
[ایا روزۀ امسال ما درست است؟!]
الحاج صالح الرازم
حزب التحرير / سرزمین مبارك (فلسطين)
دوشنبه، 05 رمضان مبارك 1439هـ / 21 می 2018م

ادامه مطلب...

بریتانیا: کنفرانس زیر نام "خاور میانه بدون یهود- نقشۀ راه آینده"

حزب التحریر بریتانیا کنفرانسِ را زیر نام "خاور میانه بدون یهود- نقشۀ راه آینده" در شهر " بیرمنگام" در شمال بریتانیا به هدف حمایت از مسلمانان سرزمین مبارک فلسطین برگزار نموده و کنفرانس مذکور دارای سه پیام اساسی ذیل بود.

پیام اول: در مورد سرزمین اسراء و معراج بود که دولت اسلامی، فلسطین را فتح و با جسم دولت خلافت یک‌جا نمود. بناً سرزمین مبارک فلسطین الی سقوط آن جزء از دولت اسلامی به شمار می‌رفت که بعدها صلیبی‌ها سرزمین‌های شام را اشغال نمودند؛ از جمله فلسطین در آن شامل می‌شود که به یهود تسلیم داده شد تا در آن فساد نمایند. این در حالی‌است که سرزمین مبارک فلسطین مربوط همۀ مسلمانان و قضیۀ آن قضیۀ اسلام است.

پیام دوم: در خصوص خیانت حکام مسلمین، بخصوص ترکیه در برابر مسلمانان و اهل فلسطین بود؛ زیرا این حکام با حمایت از دولت یهود غاصب و بقای روابط سیاسی، اقتصادی و نظامی آن، شبانه‌روزی تلاش می‌ورزند تا این روابط را حفظ نمایند، حتی شرم‌آور‌تر از آن، در عهد اردوغان و حزب سیکولر آن،  شعار همکاری با دولت یهود از سوی اردوغان سرداده می‌شود.

اما پیام اخیر: در خصوص راه‌حل‌های پیشنهاد شده در مورد حل قضیۀ سرزمین مبارک فلسطین بود؛ راه‌حل‌هایی‌که از سوی کفار و غربی‌ها پیشنهاد می‌گردد، همانا ذلت مسلمانان و تمکین دولت یهود را با این بزرگی فلسطین در پی داشته و یگانه راه‌حل همانا آزاد سازی آن است، چنان‌چه صلاح الدین ایوبی آنرا آزاد نمود و چنین کاری امکان ندارد؛ مگر با دولت مستقل و عادل که همانا خلافت برمنهج نبوت می‌باشد.

از الله متعال مسئلت داریم که مسلمانان را با دولت اسلامی عزت دهد تا سرزمین مبارک فلسطین و سایر سرزمین‌های اسلامی را آزاد و اسلام را تطبیق و به همه جهانیان حمل نماید.

عثمان طه

ادامه مطلب...

ای‌مسلمانان، از قرآن‌کریم، مدینۀمنوره، بیت‌المقدس و دیگر مقدسات خویش دفاع کنید!

  • نشر شده در ترکیه

(ترجمه)

این هفته، حزب التحریر-ولایه ترکیه راه‌پیمایی‌ها و کنفرانس‌های مطبوعاتی را در ۱۲ شهر مختلف ترکیه تحت عنوان "ای‌مسلمانان، از قرآن‌کریم، مدینۀمنوره، بیت‌المقدس و دیگر مقدسات خویش دفاع کنید!" براه انداخت. این کنفرانس‌ها به‌تاریخ یازدهم می، بعد از نماز جمعه در شهرهای انقره، وان، بوتلیس، میرسین، کرامان ماراش و آیدین برگذار شد. نیروهای امنیتی از برگذاری کنفرانس‌های مطبوعاتی برنامه‌ریزی شده را در همان روز در شهرهای گازیانتیپ و هاتیا بالتجا بدون کدام دلیلی جلوگیری نمودند. حزب التحریر هم‌چنین راه‌پیمایی‌ها و کنفرانس‌های مطبوعاتی را بعد از نماز ظهر در روز یک‌شنبه ۱۳ می در شهرهای استانبول، بورسا، یالووا و شانلی اورفا ترتیب داد. در عین حال، نیروهای امنیتی در شانلی اورفا کوشش کردند تا از شرکت مسلمانان با محاصره نمودن محل کنفرانس با موانع آهنی جلوگیری نمایند.

همان‌گونه که انتظار می‌رفت، ترامپ رئیس جمهور متکبر امریکا، بیت‌المقدس را به‌حیث پایتخت دولت یهود اعلان کرد. وی هم‌چنان به‌تاریخ ۱۵جولای، انتقال سفارت امریکا را از "تل آویو" به پایتخت خود خواندۀ یهود(قدس) اعلان نمود. علاوه بر این، ۳۰۰تن از دشمنان اسلام به شمول رئیس جمهور فرانسه و صدر اعظم‌های کشورهای دیگر بیانیه‌ای را که مبنی بر حذف آیاتی از قرآنکریم، که در آن یهودیان ذکر شده اند، امضاء کردند، و در آخر، حکام مزدور عربستان سعودی با واتیکان بر سر اعمار یک کلیسای بزرگ در مدینۀمنوره به توافق رسیدند.

حزب التحریر-ولایه ترکیه سکوت‌اش را با در خواست از مسلمانان برای آمدن به میادین علیه تمام این حملات، شکستانده و از حکام خواست تا به‌جای بیانیه دادن عمل نمایند. هزاران مسلمان در میادین شهرها تظاهرات کرده و حملات بالای سرزمین مقدس فلسطین، قدس، مدینه و قرآن‌کریم را محکوم نمودند. در این راه‌پیمایی‌ها بالای آن عده از حکام مسلمان، که چشم و گوش خود را در مقابل این حملات بسته، در موقف خنثی قرار داشته، با کفار همکاری می‌نمایند و فقط به محکومیت بسنده می‌کنند، نیز صدا زده شد. هم‌چنین علیه آن عده از علمای مسلمان، که هنوز درمقابل ناکامی‌های حکام و ظلم کفار ساکت اند، نیز صدا زده شد.

در این بیانیه آمده است: «ای الله سبحانه‌ وتعالی، خالق بهشت‌ها و زمین! شاهد باش که ما از همۀ این بی‌عدالتی‌ها برائت می‌جوییم و شاهد باش که ما جزئی از این‌همه جنایات نیستیم؛ ولی متأسفانه دیگر این ‌همۀ فریادهای ما، کفار را نمی‌ترسانند و فریادهای ما منحیث مسلمان‌های انفرادی ظلم ظالمان، مقدسات و مساجدهای ما را از حملات ظالمان مانع نمی‌شود؛ به‌خاطری‌که حکام مسلمان حتی از محکوم کردن، که وظیفۀ فردی مسلمانان می‌باشد، نیز عاجز اند. درحالی‌که بعضی ازین حکام در جنایات‌ کفار همکاراند، و بعضی دیگر از  آن‌ها به‌خاطر این‌که مزدوران کفار بالای اسلام، مسلمانان و مقدسات‌شان اند، با عکس‌العمل‌های خرافاتی و بیهوده راضی اند. این به‌خاطری است که اسلام و مسلمانان هیچ‌کس را ندارند و  هیچ خلیفۀای نیست که از اسلام و مسلمین دفاع نماید. چنان‌چه رسول‌الله صلی‌الله وعلیه وسلم می‌فرماید:

«إِنَّمَا الْإِمَامُ جُنَّةٌ، يُقَاتَلُ مِنْ وَرَائِهِ، وَيُتَّقَى بِهِ»

ترجمه: امام سپر است، که در عقب‌اش جهاد می‌کنید و با آن خود را محافظت می‌کنید.»

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه ترکیه

ادامه مطلب...

ناکامی دولت اسپانیا در حفاظت از زنان این کشور؛ آن‌ها را مجبور به نگهداری سگ‌های تعلیمی بخاطر دفاع از خشنونت‌ها کرده است!

(ترجمه)

خبر:

به تاریخ پنجم ماه می سال ۲۰۱۸م، بی‌بی‌سی به اساس مؤسسه‌ی آمار ملی اسپانیا(INE) گزارش داده است که حد اقل در هرهفته یک زن در اثر خشونت‌های خانواده‌گی توسط شوهر‌ش در این کشور کشته می‌شوند. اسپانیا یکی از بالاترین میزان آزار و اذیت فزیکی زنان را در اروپا دارا می‌باشد و زنان اکنون به استفاده از سگ‌های تعلیمی، که در همه جا برای دفع خطر همراه آن‌ها باشد، متوسل شده اند. این گزارش کابوس زنان را که با ترس مداوم از این حملات به طور کامل زندانی شده اند و این‌که چگونه همه‌ی توانایی‌های زندگی عادی را از دست داده اند، نشان می‌دهد.

تبصره:

مأموریت اتحادیه‌ی اروپا برای حقوق اساسی، اخیراً یک نظرسنجی جامع(اولین نظرسنجی جامع در این مورد) را در سال ۲۰۱۷م انجام داده است که در آن ۴۰هزار زن در سرتاسر اروپا در مورد تجربیات‌شان از خشونت و آزار و اذیت مورد مصاحبه قرار گرفته اند. یافته‌های آن‌ها حقیقتاً تکان دهنده بوده؛ زیرا این یافته‌ها به وضوح نشان می‌دهد که چگونه زنده‌کردن این زنان از ترس و خطر به یک حالت عادی، در هرجامعه‌ی کشور‌های اروپایی به مشکل جدی تبدیل شده است. از هر ۲ زن ۱ آن‌ها مورد خشونت فزیکی قرار گرفته اند و اغلب آن‌ها چنین حوادث را گزارش نداده اند، که این خود نشان دهنده‌ی بی‌اعتمادی کامل مردم نسبت به دولت‌های‌شان برای رسیدن به هرنوع عدالت و امنیت می‌باشد. ۵۰درصد از زنان می‌گویند که شوهران‌شان آن‌ها را مورد آزار و اذیت قرار داده و هم‌چنان کسانی دیگری را که مورد خشونت قرار می‌گیرند، می‌شناسند. ۱ تن از هر ۵ زن حداقل توسط یک مرد مورد آزار و اذیت قرار گرفته اند و باعث شده است که این زنان نتوانند آزادانه گشت و گذار نمایند.

از این حقایق می‌توانیم رنج‌های گسترده‌ای روزمره‌ی این زنان را درک کنیم. سن، شغل، وضع مالی و تحصیلات آن‌ها هیچ‌گونه حفاظت از آن‌ها نتوانسته، زیرا این ارزش‌های لیبرال سرمایه‌داری است که زنان را به کالاهای بی‌ارزش تبدیل کرده و آزادی شخصی را در برابر حقوق افراد برای زنده‌گی کردن با کرامت ترجیع داده است. این آشفتگی و بی‌نظمی اجتماعی هرگز با ایجاد هرگونه قوانین یا سرمایه‌گذاری پروژه‌ها حل نمی‌شود؛ زیرا علت اصلی منازعه، قوانین متناقض ساخته شده‌ی بشر می‌باشد. به همین دلیل، ما هیچ‌گاهی پایان یافتن سوء استفاده از حقوق زنان را نخواهیم دید؛ ولو هرقدر گفتمان‌ها را به راه اندازیم و کوشش نماییم تا حقایق را پیدا کنیم.

دولت اسلامی که توسط قوانین الله سبحانه‌و‌تعالی اداره می‌گردد، درک یکنواخت و متمرکز از حقوق‌بشر را فراهم می‌سازد که باعث هیچ‌گونه تضادی با منافع دیگر افراد نمی‌گردد. توازن و امنیت برای همه شهروندان موجود بوده و مجازات شدید برای کسانی‌که به رفاه دیگران لطمه می‌زنند، وجود دارد. این نظام از نظام تحصیلی تا زنده‌گی اجتماعی خانواده(شخصی و عامه) و هم‌چنان نظام‌های قضایی و اجرایی چنان جامع و مؤثر بود که موارد بسیار کمی از جرایم و مجازات در آن ثبت گردیده است و تمام سطوح جامعه یک دید کُلی از آن‌چه که قابل قبول بود، داشتند.

واقعیتی را که گزارش اتحادیه‌ی اروپا توضیح می‌دهد، مبنی بر این‌که حتی اکثر مردم در حالت وقوع بدرفتاری با زنان مداخله نمی‌کنند، نشان می‌دهد که ارزش‌های اخلاقی در این فضای "آزادی و دموکراسی" چقدر بی‌ارزش گردیده است. واقعیت قانون جنگل این است که ضعیف آسیب پذیر بوده و توسط قدرتمند مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد. حالت زنان در تجارت، محیط کاری و هربخش از تعاملات شخصی و اجتماعی همین طور می‌باشد.

قرآن کریم دستور داده است که زنان جزء حیاتی در جامعه هستند و باید مصون باشند و به آن‌ها فرصت داده شوند تا به عنوان زنان زنده‌گی کنند و از همه آسیب‌ها و سوء استفاده‌ها محافظت شوند؛ طوری‌که در سوره‌ی توبه، آیه ۷۱ توضیح گردیده است.

﴿وَالْمُؤْمِنُونَ وَالْمُؤْمِنَاتُ بَعْضُهُمْ أَوْلِيَاءُ بَعْضٍ يَأْمُرُونَ بِالْمَعْرُوفِ وَيَنْهَوْنَ عَنِ الْمُنْكَرِ وَيُقِيمُونَ الصَّلَاةَ وَيُؤْتُونَ الزَّكَاةَ وَيُطِيعُونَ اللَّهَ وَرَسُولَهُ أُولَئِكَ سَيَرْحَمُهُمُ اللَّهُ إِنَّ اللَّهَ عَزِيزٌ حَكِيمٌ

[توبه: ۷۱]

ترجمه: ‏مردان و زنان مؤمن برخی دوستان و ياوران برخی ديگرند؛ همديگر را به كار نيك می‌خوانند و از كار بد باز می‌دارند، و نماز را چنان‌كه بايد باشد، می‌گذارند، زكات را می‌پردازند و از الله(سبحانه‌و‌تعالی) و پيامبرش(ﷺ) فرمانبرداری می‌كنند. ايشان كسانی اند كه الله(سبحانه‌و‌تعالی) به زودی ايشان را مشمول رحمت خود می‌گرداند. بی‌گمان الله(سبحانه‌و‌تعالی) توانا و حكيم است.‏

با بازگشت دولت خلافت، همه‌ای مردم این موضوع را درک خواهند کرد؛ حتی زنان غیرمسلمان مزایای واقعی آن را که بدون ترس از توهین و تحقیر، قادر به رشد و پرورش خود خواهند بود، درک خواهند کرد، و تنها با بازگشت ارزش‌های والای اسلام است که زنان می‌توانند به جای استفاده از حیوانات برای حفاظت از خود، به راه‌حل‌های واقعی برای مشکلات‌شان تکیه کنند.

نویسنده: عمرانه محمد

برای دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر

ادامه مطلب...

افزایش قتل‌ها در جاده‌های انگلیس، نتیجۀ ناخوشایند و اجتناب ناپذیر فرهنگ سیکولر-لیبرال و ماده‌گرایی است

(ترجمه)

خبر:

در نتیجۀ یک سلسله تیراندازی‌ها، چاقو‌کشی و اسید پاشی‌ها در روز رخصتی "می بانک" در انگلیس، سه تن کشته و عده‌یی دیگر زخمی شدند. این‌ها آخرین حوادث از جنایات خشونت‌باری هستند که در انگلیس در حال افزایش است؛ این‌که تنها امسال جان بیش از ۶۰ تن را در لندن گرفته است؛ طوری‌که بیشترشان افراد وابسته به گروه‌های خلاف‌کار اند. پولیس همراه با وسایل مجهزش در حال گشت زدن در جاده‌های پایتخت است. هم‏چنان سال گذشته در همین کشور ۳۹ کودک و نوجوان توسط چاقو کشته شدند. در سال ۲۰۱۷م بر اساس جرایم ثبت شده توسط پولیس، در انگلیس و ولز، ارتکاب جرم با چاقو  ۲۲درصد و ارتکاب جرم با اسلحه  ۱۱درصد افزایش یافته بود. برمبنای این آمار، در کل انگلیس تا سپتمبر ۲۰۱۷م، شامل ۳۸هزار ارتکاب جرم با چاقو و ۶۶۰۰ ارتکاب جرم با اسلحه می‌شود. هم‏چنان احصائیه‌های رسمی، که در ماه اپریل همین سال منتشر شد، نشان دهندۀ افزایش ۴۴درصد از قتل و آدم‌کشی‌ها در یک سال اخیر است.

تبصره:

حکام و سیاست‌مداران انگلیس نمی‌دانند که چگونه بر این جرایم روزافزون، که مانند یک مصیبت کشورشان را فراگرفته‌است، مقابله کنند. بیشتری از دولت‌های سیکولر با پرداختن پول در موضوعات مرتبط به مشکلات و تطبیق یک دسته تغییرات سیاسی، با مشکل ایجاد شده برخورد می‌کنند و با انجام تثلیث با دستان‌شان، بهترین‌ها را آرزو می‌کنند. از اینرو خنجر زدن در تاریکی و بعد ترمیم آن به عنوان حل مشکل ویژه‌گی دولت‌های سیکولر است؛ دولت‌هایی‌که از برکندن ریشۀ مشکلاتی‌که جامعۀ‌شان را پریشان کرده‌است، امتناع می‌ورزند. این به معنی، اعتراف و تجلیل از یک تعداد حقایق ناراحت کننده راجع به زیان‌هایی است که منتج به این ارزش‌های سیکولر-لیبرال شده‌است، و بعضی‌ها به سطح بالای فقر، دست‌آوردهای پایین تحصیلی و نبود فرصت‌های شغلی اشاره نمودند که از روی عدم تناسب بر بخش‌های مهمی از جامعۀ انگلیس تأثیر کرده ‌است؛ طوری‌که باعث بالا رفتن سطح ارتکاب حملات مسلحانه با چاقو و تفنگ، به صورت انفرادی شده ‌است.

هم‏چنان بعضی افراد دیگر سیاست‌های بزرگ دولت و ارائۀ خدمات برای جوانان را بخاطر موجودیت میزان بلند جرایم موجود در کشور، سرزنش می‌کنند. شاید عوامل مذکور عامل این چنین جرایم زیان‌آور در جامعه نباشد و سؤالات مان را مبنی بر این‌که اساساً چرا جرایم در دولت‌های سیکولر خیلی شایع است، روزبه‌روز زندان‌های‌شان پرجمیعت می‌شوند و پولیس در یک تعداد قضایایی‌که با آن‌ها سروکار دارد، غرق می‌شود، جواب بدهد. به طور مثال: صادق خان، شهردار لندن بیان کرد: «پولیس در لندن مانند بقیۀ مردم کشور، دست خالی و بدون امکانات است.»

بناءً انگلیس و دیگر دولت‌های سیکولر، برای دانستن ریشۀ عواملی‌که باعث انجام این جرایم در سطح بلند آن شده‌است، بایستی بالای عقاید و ارزش‌های سیکولر، مادیت و لیبرال-که این جوامع را تعریف کرده‌است- به صورت ژرف و عمیق تمرکز کنند. چنان‌چه سیکولریزم دین و مفهوم حسابدهی به خالق را به انزوا می‌کشاند، حالت روحانی باطل را در جامعه ایجاد می‌کند و افراد را طوری تربیه و تثقیف می‌نماید که خواست‌های برخواسته از هوای نفس‌شان را پاک جلوه دهند و از آن به عنوان مقیاسی برای تعیین خوب و بد استفاده کنند.  

پس مادیت و ماده‌گرایی به عنوان میوۀ زهرآگین سرمایه‌داری، به افراد اجازه‌داده است تا ارزش‌ها و موفقیت‌های‌شان را بر اساس ملکیت و ثروت‌شان بناء کنند. با ایجاد فرهنگ "زود پولدار شوید" و دنبال کردن طرز زندگی مصرف، به دزدان و قاتلان بی‌شماری اجازه داده‌است تا بر موضوعات مالی بزرگ فایق آیند. این مفهوم، محیط را برای تشکیل و پیوستن به گروه‌های خلاف‌کار برای کسب منافع مادی؛ مانند: ثروت و قدرت آماده کرده‌است؛ جایی‌که جنگ بر سر گرفتنِ تسلط و اقتدار بعضی شهرها و مناطق بین این گروه‌های خلاف‌کار، صورت می‌گیرد و حرمت زنده‌گی انسان به حدی کم شده‌است که یک شخص به دلیل کوچک‌ترین اختلافی کشته می‌شوند. مثلاً: در اوایل همین سال در لندن دو دختر نوجوان  توسط یک دختر نوجوان دیگر، بخاطر مناقشه‌ای در انستاگرام با ضرب چاقو زخمی شدند. این در حالی‌ست که لیبرالیزم فرهنگ لذت‌جویی با مواد، الکول و استفاده از زند‌گی زودگذر را ایجاد کرده‌ و آن را همانند تهیه موزیک، فیلم و بازی‌های کمپیوتری به تصویب رسانده‌است. برعلاوه، آزادی‌های جنسی نظام لیبرال، ساختار خانواده را از بین برده‌ و سبب شده تا بسیاری از اطفال در خانه‌های بدون پدر بزرگ شوند. به طور مثال: یک سوم اطفال در انگلیس و امریکا بدون پدر در خانه بزرگ می‌شوند. (منبع: اداره احصائیه ملی و آمارگیری ۲۰۱۰م امریکا) این حالت در زندگی خیلی از اطفال جاهای خالی را ایجاد می‌کند که در نتیجه سبب می‌شود تا به گروه‌های خلاف‌کار بپیوندند.

حالآن‌که دین اسلام با آمدنش  بشریت را از این همه هرج و مرج نجات داد تا مفهوم تقوی، حسابدهی به خالق، تکمیل و بجا آوردن خواسته‌های انسان را مطابق قوانین و مقرراتش و رد ماده‌گرایی، لیبرالیزم و آزادی‌های جنسی، جامعه را به حداقل جرایم ‌رساند. چنان‌چه ما می‌بینیم،  این اسلام بود که در زمان پیامبر صلی الله علیه وسلم، قبیلۀ غیفر را که به راهزنی و همکاری با ظلم مشهور بودند، به کسانی تبدیل کرد که در اعمال و رفتارشان صاحب مقام و مرتبۀ والا و بلندی شدند. این اسلام بود که قلب‌های قبایل اوس و خزرج را که دهه‌ها با یکدیگر در جنگ بودند، به هم نزدیک کرد و آنان را برادران یکدیگر نمود، و این نظام اسلام بود که وقتی به صورت درست تطبیق می‌شد، جوامعی را می‌ساخت که مردم در آن احساس امنیت می‌کردند؛ جوامعی‌که جرم به حداقل بود و حتی مردم می‌توانستند اموال‌شان را در هنگام نماز، بدون ترس از دزدی و بدون محافظ رها نمایند. همۀ این‌ها با نظام عقوبات اسلام همراه بود؛ نظامی‌که به عنوان عامل بازدارندۀ جرایم عمل می‌کرد. برعلاوه، این همه مکلفیت بزرگی را بر دوش ما قرار می‌دهد که همانا تأسیس دوبارۀ خلافت اسلامی برمنهج رسول الله صلی الله علیه وسلم می‌باشد تا ساختاری را در مورد چگونگی تأمین امنیت، بلند بردن اخلاقیات و هماهنگی در جامعه به جهان ارائه نماییم.

داکتر نسرین نواز

رئیس بخش زنان دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر

ادامه مطلب...
Subscribe to this RSS feed

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه