چهارشنبه, ۱۸ شعبان ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۴/۲۴م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
عکس‌العمل‌ها در مورد قتل‌عام نیوزیلند
بسم الله الرحمن الرحيم

عکس‌العمل‌ها در مورد قتل‌عام نیوزیلند

شكنجه‌‌گران هيچ جرمی بر مؤمنان نمی‌ديدند؛ جزء اين‌كه ايشان به الله سبحانه‌و‌تعالی ايمان داشتند!

 (ترجمه)

به روز جمعه مؤرخ ۱۸ رجب ۱۴۴۰هـ.ق مصادف به ۱۵ مارچ ۲۰۱۹م، یک جنایت‌کار تروریست، ۵۰ مسلمان نمازگذار را در شهر کریست‌چرچ نیوزیلند به شهادت رساند. تروریست صحنه‌های زشت و ناگوار قتل‌عام را با استفاده از "سیستم پخش‌زندۀ نشرات فیسبوک" در شبکه‌های اجتماعی به طور زنده پخش نمود. این عمل واضحاً نفرت، عداوت و کینه‌ای‌ را که کفار در قلب خود‌ علیه مسلمانان دارند، هویدا می‌سازد؛ زیرا مسلمانان به الله سبحانه‌وتعالی ایمان دارند. قرآن‌کریم در خصوص این وضعیت شرح نموده:

﴿وَمَا نَقَمُوا مِنْهُمْ إِلَّا أَنْ يُؤْمِنُوا بِاللَّهِ الْعَزِيزِ الْحَمِيدِ

[بروج: ۸]

‏ ترجمه: شكنجه‌‌گران هيچ ايراد، عيب و جرمی بر مؤمنان نمی‌ديدند؛ جزء اين‌كه ايشان به الله قادر، چيره و شايستۀ هرگونه ستايشی، ايمان داشتند!

ما قلباً از بارگاه الله منان به روح شهداء دعای مغفرت نموده و ‏استدعا می‌کنیم که الله سبحانه‌و‌تعالی آنان را در جملۀ شهداء قبول نموده و آنان را بدون محاسبه داخل جنت‌الفردوس بگرداند. الله سبحانه‌و‌تعالی به فامیل‌های شهداء و به جامعۀ کوچک مسلمانان نیوزیلند صبر جمیل عطاء فرماید. آمین! در عقب این جنایت شنیع و خونین، موارد ذیل واضع می‌گردد:

1. این مصیبت یکی از نمونه‌های بارز جنایات در جامعۀ غربی به شمار می‌رود. این ثمر پوسیده‌ی جامعه‌های لبرالی‌ست که مفکوره‌های خطرناک مانند نژاد‌پرستی، فاشیزم و برتری‌جوی سفیدپوستان را تحریک می‌کند. آن‌ها اسلام را من‌حیث دشمن خود می‌پندارند. حکومت‌های غربی اسلام‌هراسی را ترویج داده؛ عمیقاً نفرت خود را علیه اسلام به زبان می‌آورند و بزر نفرت و بی‌زاری خود را علیه مسلمانان در افکار عامه کشت می‌کنند.

در طول چندین دهه، سیاسیون و رسانه‌های غربی در "غیر انسانی" جلوه دادن مسلمانان باهم هم‌دست شده اند. این امر آزادانه به حکومت‌های غربی زمینۀ لجام را فراهم می‌کند تا لنگر عداوت و دشمنی را علیه مسلمانان فرو بیندازند. ترامپ و حکومت‌اش "بیگانه‌هراسی" را به طور خاص علیه مسلمانان و به طور عام علیه مهاجرین تقویت می‌کند. بناءً منجر به موج تازۀ نفرت و حملات علیه مسلمانان در غرب می‌شود. ‏حکومت‌های غربی مسئولیت کامل این جنایات را به دوش دارند.

2. نکتۀ برجستۀ دیگری‌که باید به آن تمرکز کنیم، اینست که چرا مسلمانان در اولین قدم وادار به مهاجرت و پناهنده‌گی شدند؟ در پاسخ به این سوال باید گفت که به علت حرص ملت‌های استعمارگر و ظالم غربی، مسلمانان محل مناسب و امنیت اقتصادی را در جهان اسلام پیدا کرده نتوانستند؛ بناءً مجبور به پناهنده‌گی شدند.

3. هم‌چون حادثات وحشت‌ناک و تراژیدی غم‌انگیز در میام حکام مسلمان؛ نه آتش احساسات را تحریک می‌کند و نه هم کدام اقدام اساسی را باعث می‌شود؛ زیرا در واقع این حکام خائن، ترسو، بی‌غیرت و بزدل هستند. همین حکام هجوم بردند تا حملۀ "شارلی ابدو" را تقبیح کنند. مگر در مقابل قربانیان مساجد نیوزیلند مانند کر و کور شدند و جرئت نکردند تا عمل تروریستی را که از سوی افراطی سفیدپوست انجام شد، محکوم کنند.

این حادثه نه باید مسلمانان را غمگین و نه ضعیف بدارد؛ بلکه این امر باید مسلمانان را استقامت، صبر و توانائی بخشد تا اسلام را در قلب خود نگه‌‌بدارند. خبردار! هدف از این حادثات ایجاد ترس و وحشت در قلب‌های مسلمانان است تا آنان خود را ضعیف و حقیر بشمارند. الله سبحانه‌و‌تعالی می‌فرماید:

﴿وَلَا تَهِنُوا وَلَا تَحْزَنُوا وَأَنتُمُ الْأَعْلَوْنَ إِن كُنتُم مُّؤْمِنِينَ

[آل‌عمران: ۱۳۹]

ترجمه: سست نشوید و غمگین نگردید و شما برترید؛ اگر ایمان داشته باشید!

بر مسلمانان این امر ضروری‌ست تا اسلام خود را از نظر عموم پنهان نکنند؛ بلکه دعوت آن را به غیرمسلمانان انتقال داده و عقیده و نظام اسلام را به آنان شرح دهند. ما ‏باید فسادی‌که توسط لیبرالیزم سیکولر انجام می‌شود، در معرض عموم قرار دهیم و درگیر مباحث با غیرمسلمانان شویم تا از اذهان‌شان روایت نفرت‌انگیز غلط اسلام‌هراسی را پاک کنیم.

4. زخم‌های خونین نیوزیلند ضربه‌ای به جهان اسلام است. اگر امت اسلامی خلیفه‌ای می‌داشتند که از آن‌ها حفاظت می‌کرد، به چنین وضعی دچار نمی‌شدند. اگر ما حکام مسلمانی مانند حضرت عمر فاروق، معتصم و صلاح الدين را در رأس قدرت می‌داشتیم، این جنایت‌کاران و هرکسی‌که آن‌ را با الفاظ و عمل حمایت می‌کرد؛ هرگز جرئت حمله بر اسلام و مسلمانان را نمی‌توانستند. فلهذا، مسلمانان نباید انتظار وقوع جنایات بیشتر را داشته باشند؛ بلکه آنان باید مخلصانه برای اعادۀ طریقۀ زنده‌گی اسلامی توسط تأسیس مجدد خلافت راشدۀ ثانی بر منهج نبوت دعوت کنند که من‌حیث سپر از مسلمانان حفاظت می‌کند. رسول الله صلی الله علیه وسلم می‌فرماید:

«إِنَّمَا الإِمَامُ جُنَّةٌ يُقَاتَلُ مِنْ وَرَائِهِ وَيُتَّقَى بِهِ»

(صحیح مسلم؛ حدیث ۱۸۴۱)

ترجمه: امام(خلیفه) سپری است که از ورای آن جنگیده می‌شود و به وی پناه برده می‌شود.

حزب التحریر-امریکا

Last modified onشنبه, 23 مارس 2019
مطالب مرتبط:   « ترامپ، شاگرد نو آموز

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه