[, ۲۹ ذو الحجة ۱۴۳۸هـ| ۲۰۱۷/۰۹/۲۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
روزه ماه رمضان سپر مومنین و خلافت سپر امت مسلمه است
بسم الله الرحمن الرحيم

روزه ماه رمضان سپر مومنین و خلافت سپر امت مسلمه است

(ترجمه)

ای مسلمانان نیکو و مخلص پاکستان!

در تمام قرون حاکمیت اسلام، پس از عصر رسول الله صلی الله علیه وسلم، دولت خلافت به مثابه یک سپر آهنین برای امت مسلمه بخاطر حفظ شان بر علیه دشمنان اسلام بود. در جریان ماه رمضان این دولت خلافت اسلامی بوده که نیروهای مسلح را برای پیروزی های برزگ و فتح مناطق تجهیز  می ساخت، باوجودی که در مقابل شان دشمنان قوی قرار می گرفت. در رمضان سال ۱۳ هجری، دولت خلافت "سلطنت فارس" را در جنگ بویب شکست داد، که هسته ای حاکمیت شان را دگرگون و صدای انهدام شان را به بیرون کشانید. اما در رمضان سال ۹۸ هجری، دولت خلافت اندلس(اسپانیا امروز) را آزاد ساخت، که اروپا برای قرن های متعدد در زیری چتر حکومت اسلامی آزاد بود.

همچنان در رمضان سال ۹۲ هجری، محمد بن قاسم شبه قاره هند را برای اسلام بازگشایی کرد که به قرن های متعدد زمینه نفوذ مفاهیم اسلام را در میان مشرکین هندو مساعد ساخت. در رمضان سال ۲۲۳ هجری، دولت خلافت عموریه(آموران) را آزاد ساخت، با اینکه حتی آن منطقه باعث تفاخر سلطنت قدرت مند رومیان محسوب می شد. در رمضان ۶۵۸ هجری، دولت خلافت بر بالای تاتاری ها در جنگ "عین جالوت" غالب شد، باوجودی که بیش از یک قرن بخش اعظم کشور های اسلام در اشغال شان بود. به همین دلیل، ضمن این که امت اسلامی سپر دفاعی داشتند، رمضان یک ماه پیروزی برای افواج مسلح مسلمانان محسوب می شد.

با این حال، این رمضان سال ۱۴۳۸ هجری، بدون سپر به سر می بریم، که بدبختانه نیروهای مسلح ما در مبارزه بر آزاد سازی مسجدالاقصی از بند دولت صهیونیستی یهود و نجات مسلمانان کشمیر اشغال شده که همه روزه توسط مشرکین هندو زخمی، کور و به شهادت می رسند، منع می شوند. در عین حال، حکام مستبد بدون هیچ تردیدی سربازهای ما را برای محافظت از اشغالگری کفر که مبادا مجاهدین مسلمانان بر بالای شان حمله ور نشود، اعزام می دارد. هر زمانی که مقامات نظامی امریکا دستور بدهد که "انجام بدهد" به دستورش البیک می گویند. هم چنان حکام هر دستوری را قبول می کنند، با این که این موجودیت امریکای اشغالگر در افغانستان است که دروازه ورود استخبارات هندوستان(RAW) در آن جا باز گشود، که از افغانستان به طور متداوم بر بالای مناطق قبیله وی مان موشک پرانی می کند خصوصاً در بلوچستان و شهرهای بزرگ.

علاوه بر این، به جای این که نیروهای مسلح را برای محافظت مان تجهیز کند، حکام به دنبال تحکیم اشغالگری کفر توسط سیاست بی شرمانه ای اخذ امتیاز انحصاری پی یکی دیگر از کفر، فعالیت می کنند. این رمضان، همان گونه ای که حکام عرب در مقابل دولت یهود تحت شعار "نورمالیزسیون یا هنجار سازی" سر خم کردند، حکام پاکستان هم چنان در مقابل دولت هندو ادای احترام و سر خم کردند. در تلاش برای خوشحال سازی باداران شان در واشنگتن هستند، حکام پاکستان شب و روز فعالیت می کنند که از لحاظ فرهنگی، اقتصادی، نظامی و سیاسی با هند مصلحت کنند، در مقابل مسلمانان برای نیاز سیاست "خویشتن داری" دفاع می کند. در واقع، رژیم نواز شریف و باجوا، توسط عملی نمودند شعارهای هندوها و تحقق "اکهند هندوستان"(هندوستان بزرگ) برای امنیت مان قبر حفر می کند، همان طور که حکام عرب برای تاسیس "ارض اسرائیل"(اسرائیل بزرگ) جان فشانی ها دارند.

بنابر این، باوجود این که واقعیتی که مردم پاکستان از این الحاظ دارا بودند(نیروهای مسلح، منابع و زمین)، در رقابت با کشورهای بزرگ جهان است، اما می بینیم با این همه امکانات تاثیر قدرت آن به مراتب کمتر از وزن واقعی آن است. بدون دولت خلافت اسلامی حکام فعلی هرگز بر بالای مان سپر شده نمی تواند، آن ها مانند زنجیر در دست و پا و شمشیر در گلو مان است، از این رو ما را در مقابل دشمنان اسلام ضعیف می گرداند.

ای مسلمانان پاکستان! رسول الله صلی الله علیه وسلم روزه گرفتن را تشبه یک سپر محافظتی(در برابر همه ای اعمال ناشایسته) کرده، که هر یک مان را از غذاب آتش جهنم محافظت و نجات می دهد. رسول الله صلی الله علیه وسلم می فرماید:

«الصِّيَامُ جُنَّةٌ مِنَ النَّارِ كَجُنَّةِ أَحَدِكُمْ مِنَ الْقِتَالِ.»

(ابن ماجه)

ترجمه: روزه سپری است در مقابل آتش(جهنم) همانند سپر شما در صحنه نبرد و جنگ.

بنابر این، ما آغاز فرضیت(سنت) روزه داری را در این ماه مبارک رمضان مقدم می شماریم، از الله سبحانه وتعالی طلب اجر، مغفرت و رحمت و دوری از خشم حق تعالی می نماییم. بهر حال، رسول الله صلی الله علیه وسلم هم چنان خلافت را تشبه به سپر نموده، نه تنها از لحاظ فردی برای ما، بلکه مجموعاً برای تمام امت اسلامی تشبه نموده است. رسول الله صلی الله علیه وسلم می فرماید:

«إِنَّمَا الْإِمَامُ جُنَّةٌ يُقَاتَلُ مِنْ وَرَائِهِ وَيُتَّقَى بِهِ.»

(مسلم)

ترجمه: بيشک که امام(خليفه) سپری است که در عقب آن پيکار کرده می شود و به وی پناه برده می شود.

بنابر این، در این ماه رمضان، ما خود را محاسبه کنیم که برای تأسیس این فرض(خلافت) چی کار ی انجام داده می توانیم؟ دوباره از خود بپرسید، ما برای این فرض چه نوع فعالیت انجام داده می توانیم در حالی که در عدم موجودیت اش نه تنها یک حکم شرعی، بلکه هزاران احکام الهی تطبیق نخواهد شد؟ یقیناً، دولت خلافت منحیث یک مصدری برای تطبیق و جاری نمودند احکام اسلامی بر بالای مردم می باشد، چون به ما اطمینان می بخشد که حکومت و رهبری، اقتصاد، تعلیم و تربیه، قوۀ قضاییه، سیاست داخلی و سیاست خارجی همه و همه مطابق قرآن و سنت تطبیق و پیش می رود.

ای مسلمانان پاکستان! تنها برای مان در این ماه رمضان، روزه دار بودن، انجام طاعات و عبادات و گریستند در پیشگاه الله سبحانه وتعالی برای استدعاء و مغفرت کافی نیست، در حالی که ما احساس کنیم بدون سپر هستیم. بلکه برای مان واجب است که مخلصانه و به جدیت برای خاتمه "قدرت امریکا" و جلوگیری از ظهور "اکهند هندوستان" فعالیت کنیم، (اکھنڈ هندوستان، یک کلمه الحاق گرایی هندوستانی که به مفهوم واقعی هندوستان جدا ناشده معنی می دهد، چون قبل از استقلال "کشور های پاکستان، هندوستان و بنگلادیش" منحیث یک کشور واحد تحت سیطره بریتانیای کبیر بودند).

در این ماه مبارک رمضان، بگذارید که ندای حق مان را همرای حزب التحرير برای تأسیس دوباره خلافت راشده ثانی بر منهج بلند کنیم. اگر ما برای احیایی این فرض(خلافت) دعوت نکنیم، به این معنی خواهد بود که تمامی گناه و خیانت های حکام را نادیده گرفتیم، که در حال حاضر برای همه ما هویدا است. وضعیت مان نسبت به حالتی که اکنون قرار داریم بدتر خواهد شد و ما خودمان را آماده عذاب آتش جنهم در آخرت می سازیم. رسول الله صلی الله علیه وسلم می فرماید:

«إِنَّ اللَّهَ عَزَّ وَجَلَّ لَا يُعَذِّبُ الْعَامَّةَ بِعَمَلِ الْخَاصَّةِ حَتَّى يَرَوْا الْمُنْكَرَ بَيْنَ ظَهْرَانَيْهِمْ وَهُمْ قَادِرُونَ عَلَى أَنْ يُنْكِرُوهُ فَلَا يُنْكِرُوهُ فَإِذَا فَعَلُوا ذَلِكَ عَذَّبَ اللَّهُ الْخَاصَّةَ وَالْعَامَّةَ.»

(احمد)

ترجمه: الله عزوجل هرگز عموم را به خاطر عمل گروهى خاص مجازات نمی کند مگر آن زمان كه منكرات در ميان آن ها آشكار گردد و توانايى بر انكار آن داشته باشند و نداشته باشند در عين حال سكوت كنند در اين هنگام الله سبحانه و تعالی آن گروه خاص و همه توده اجتماع را مجازات خواهد كرد.

ای افواج مخلص نیروهای مسلح پاکستان! این رمضان، رژیم مستبد نواز شریف و باجوا، برای هموار ساختند زمینه قلدری و قدرت امریکا و پاشیدند تخم شعارها در رابطه به "اکهند هندوستان" بی حد فعال است. در این مقطع زمانی، برای افراد عادی جامعه حداقل کافی است که ندای حق را در مقابل این حکام ستمگر بلند کنند. بهر حال، ای مردان نیروهای مسلح، نه تنها برای شما بلند نمودند ندای حق کفایت نمی کند، بلکه همانند انصار رضوان الله علیهم اجمعین که قبل از شما بودند باشید، آن ها توانایی مالی و قدرت نظامی برای خاتمه و ریشه کن ساختند ظلم حکام داشتند، که منجر به انهدام خیانت های قاطعانه شان می شد.

یقیناً، افواج مسلح مان همانند شیرهای نیرومندی اند که از مدت های طولانی در زنجیر بسته شدند، هرگاه ضربه چنگال این شیر به دشمنان اسلام برسد مطمیناً که تمام شان سراسیمه خواهد گشتند. شیران نیروهای مسلح ما را از بند زنجیرها برهانید و با دادند نصرت به حزب التحرير، برای تأسیس مجدد خلافت راشده ثانی بر منهج نبودت، تحت رهبری امیرش، مرد سیاست مدار، والا مقام و مجتهد توانا "شیخ عطاء بن خلیل ابورشته سپر این امت را دوباره احیاء کنید. در این ماه مبارک قدم به سوی حق بگشایید و با مبارزه تان به زخم  های قلوب رنج دیده ای مؤمنان مرحم شوید، این رمضان را منحیث یک ماه پیروزی در برابر کفر تبدیل کنید.

﴿إِن يَنصُرْكُمُ اللَّهُ فَلاَ غَالِبَ لَكُمْ وَإِن يَخْذُلْكُمْ فَمَن ذَا الَّذِى يَنصُرُكُم مِّنْ بَعْدِهِ وَعَلَى اللَّهِ فَلْيَتَوَكَّلِ الْمُؤْمِنُونَ﴾

[آل عمران: ۱۶۰]

ترجمه: اگر الله سبحانه و تعالی شما را ياری كند(همان گونه كه در جنگ بدر يارب كرد) هیچ كس بر شما چیره نخواهد شد، و اگر خوارتان گرداند(و دست از ياریتان بردارد، همان گونه كه در جنگ احد چنین شد) كیست كه پس از او شما را ياری دهد؟ و مؤمنان باید تنها بر الله توكّل كنند وبس.‏

حزب التحرير-ولایه پاکستان

Last modified onچهارشنبه, 02 آگوست 2017

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه