چهارشنبه, ۱۴ ذیقعده ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۷/۱۷م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
حکام پاکستان از صندوق بین‌المللی پول اطاعت می‌کنند؛ بناءً پلان‌ها،‌ شرکت‌ها و مووسسات اعتباری استعماری با هزینه‌ی ما به‌پیش می‌روند
بسم الله الرحمن الرحيم

حکام پاکستان از صندوق بین‌المللی پول اطاعت می‌کنند؛ بناءً پلان‌ها،‌ شرکت‌ها و مووسسات اعتباری استعماری با هزینه‌ی ما به‌پیش می‌روند

(ترجمه)

در یازدهم جون 2019م، حامد ازهر بودجه‌ی ملی را پیشنهاد کرد که ضربه‌ی سنگینی را بر مردم وارد نموده‌است. در زمانی‌که اقتصاد کشور از تأثیرات اختناق‌آور مالیات سنگین بر خریداری، فروشات و تولیدات بسیار رنج می‌برد، هیئت فدرال برای عواید، اکنون می‌خواهد برای یک مالیات تاریخی با رقم 5.555 میلیارد روپیه برای سال 2019-2020م مردم را آماده کند. این رقم در مقایسه با مالیات اصلاح شده‌ی سال 2018-2019م که مبلغ 4150 میلیارد روپیه بود، یک افزایش 33 درصدی را نشان می‌دهد. به‌خاطر اصرار بی‌باکانه‌ی حکام برای تصویب ابزار استعماریِ صندوق بین‌المللی پول، برای قسط اول قرضه‌ی 6 میلیارد دالری آن(برابر با تقریباً 900 میلیارد روپیه) برای باز‌آوردن سطح شکننده‌‌،‌ مالیات را‌ حتی توسط مالیات سنگین کپیتالیستی،‌ مانند مالیات بر فروشات عمومی و مالیات بر عایدات، که به فقر و سختی افراد هیچ توجهی نمی‌کند، افزایش داده‌اند.

این حکام بی‌رحم در وضع مالیات بر افرادی‌که زکات خود را نمی‌دهند، هیچ مشکلی را نمی‌یابند و حتی این مالیات را به جای زکات شایسته می‌دانند. برعلاوه، آن‌ها مالیات سنگین را به شکلی وضع می‌کنند که گویا این یک منبع افتخار و فضیلت باشد. حکام، کمر کسانی را ‌که در سختی قرار دارند، می‌شکنند؛ درحالی‌که در دین مبین اسلام، عواید از کسانی به‌دست می‌آید که از دید مالی مکلف به پرداخت باشند، قسمی‌که زکات از افرادی‌که اجناس تجاری دارند و خراج از کسانی‌که زمین‌های مزروعی دارند، اخذ می‌گردد. حکام مالیات ظالمانه‌ای را از مردم به‌دست می‌آورند، قسمی‌که این مالیات اگر از ثروت یک مسلمان بدون اجازه‌ی الله و رسول‌اش به دست آید، یک گناه بوده که مرتکبین آن سزاوار مجازات توسط خود الله سبحانه وتعالی می‌باشند. رسول‌الله صلی‌الله علیه وسلم می‌فرمایند:

«كُلُّ الْمُسْلِمِ عَلَى الْمُسْلِمِ حَرَامٌ دَمُهُ وَمَالُهُ وَعِرْضُهُ»

ترجمه: تجاوز به خون، مال و عزت یک مسلمان،‌ بر مسلمان دیگر حرام است.

حکام با ادعاهای غلط درباره‌ی دولت مدینه، برای گرفتن مالیات از مردم بر آن‌ها فشار وارد می‌کنند؛ ولو دین ما عواید فراوانی را برای خزانه‌ی دولت از مقیاس‌های بزرگ مانند مووسسات دولتی، انرژی و معادن تضمین خواهد کرد. خلافت تسلط دولت بر صنایع بزرگ مانند تولیدات به مقیاس‌های بزرگ، ترانسپورت،‌ بازسازی و ارتباطات را تضمین می‌کند. بر اساس سنت رسول‌الله صلی‌الله علیه وسلم ساختار فابریکات مانند "عنان، عبدان و مضاربه" تشکیل شده‌است که طبیعتاً  معیارهای بزرگ قابل دسترس را برای شرکت‌های خصوصی محدود می‌کند. خلافت هم‌چنان اطمینان می‌دهد که عواید بدست آمده از سکتورهای انرژی و معادن، نه‌ فقط به‌خاطر منفعت عده‌ای توسط خصوصی‌سازی، بلکه کلاً در بخش‌های عامه مصرف خواهد شد. براساس سنت رسول‌الله صلی‌الله علیه وسلم، خلافت ملکیت‌های عامه را ایجاد خواهد کرد. رسول‌الله صلی‌الله علیه وسلم می‌فرماید:

«الْمُسْلِمُونَ شُرَكَاءُ فِي ثَلَاثٍ الْمَاءِ وَالْكَلَإِ وَالنَّارِ» (رواه احمد )

ترجمه: مسلمانان در سه چیز باهم شریک اند: آب، چراگاه‌ها و آتش (انرژی).

برعلاوه، در زمانی‌که دولت هند تحت رهبری مودی به دشمنی‌اش علیه پاکستان افزوده و مشقت طولانی مردم کشمیر اشغال‌شده را بیشتر کرده‌است،‌ حکام فاقد بینش ما بودجه‌ی دفاعی را به 1150 میلیارد روپیه ثابت نگهداشته‌اند. در نتیجه‌ی کاهش ارزش روپیه توسط رژیم، به تعبیرکلی ثابت نمودن قیمت روپیه در بازار فعلی خطرناک است؛ در زمانی‌که پلان امریکا برای پاکستان، ایجاد راهی برای تسلط هند در منطقه است و این کار را با عادی‌سازی روابط انجام می‌دهد. حکام بی‌خبر ما چنین کاری را کردند، درحالی‌که الله سبحانه وتعالی به مسلمانان دستور می‌دهد تا بر ظرفیت نظامی خویش به حد کافی بیفزایند، چنان‌که باعث هراس دشمنان از رسانیدن کدام گزند و آسیب به امت مسلمه گردد. الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿وَأَعِدُّوا لَهُم مَّا اسْتَطَعْتُم مِّن قُوَّةٍ وَمِن رِّبَاطِ الْخَيْلِ تُرْهِبُونَ بِهِ عَدُوَّ اللَّهِ وَعَدُوَّكُمْ وَآخَرِينَ مِن دُونِهِمْ لَا تَعْلَمُونَهُمُ اللَّهُ يَعْلَمُهُمْ وَمَا تُنفِقُوا مِن شَيْءٍ فِي سَبِيلِ اللَّهِ يُوَفَّ إِلَيْكُمْ وَأَنتُمْ لَا تُظْلَمُونَ﴾ [انفال: 60]

ترجمه: و در برابر آن‌ها تا می‌توانید نیرو و اسبان سواری آماده کنید تا دشمنان الله(سبحانه‌وتعالی)  و دشمنان خود -و جز آن‌ها که شما نمی‌شناسید و الله(سبحانه‌وتعالی) می‌شناسد- را بترسانید و آن‌چه را که در راه الله (سبحانه‌وتعالی)  هزینه می‌کنید، به تمامی به شما بازگردانده شود و به شما ستم نشود.

با این‌هم، هنگامی‌که حکام گنهکار بر مسلمانان پاکستان برای قبول مالیات فشار وارد می‌کنند و نیروهای مسلح‌شان‌ را عزل می‌کنند، این اقدامات باعث انجام پرداخت‌های سودی به مبلغ 2891.4 میلیارد روپیه بین مردم شده است،‌ اگرچه الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اتَّقُوا اللَّهَ وَذَرُوا مَا بَقِيَ مِنَ الرِّبَا إِن كُنتُم مُّؤْمِنِينَ * فَإِن لَّمْ تَفْعَلُوا فَأْذَنُوا بِحَرْبٍ مِّنَ اللَّهِ وَرَسُولِهِ﴾ [بقره: 278-279]

ترجمه: ای کسانی‌که ایمان آورده اید، از الله(سبحانه‌وتعالی)  بترسید و اگر ایمان آورده اید از ربا هرچه باقی مانده‌است، رها کنید. و اگر چنین نکردید، پس باخبر باشید به جنگی ازجانب الله(سبحانه‌وتعالی) و رسول (صلی‌الله‌وعلیه‌وسلم) اش.

به‌عنوان یک خدمت دیگر به‌استعمارگران، رژیم از پالیسی تسهیل ملکیت خارجیِ منابع پاکستان و بنگاه‌های اقتصادی عامه، کاملاً طرف‌داری می‌کند. این موارد وجود شرکت‌های استعماری را در اقتصاد محلی تحکیم می‌بخشند‌ که این موضوع دولت را بیش از پیش به قرضه‌ها و مالیات‌ها وابسته می‌کند. برای تسهیل خریداری توسط شرکت‌های استعماری،‌ رژیم به صندوق بین‌المللی پول درخواستی را به منظور بی‌ارزش‌ساختن روپیه تحویل داده‌است؛ بناءً قدرت خریداری ارزهای خارجی در اقتصاد داخلی افزایش یافته‌است،‌ حتی بی‌ارزش ساختن روپیه دوباره یک تورم شکننده‌ی محلی را ایجاد کرده است. برای به حداکثر رساندن منافع شرکت‌های استعماری، رژیم درخواستی را به صندوق بین‌المللی پول برای پرداخت مالیه به آن‌ها و افزایش منافع چیزهایی‌‍که آن‌ها می‌فروشند، تحویل داده‌است. این است واقعیت افزایش سرمایه‌گذاری مستقیم خارجی‌ها،‌ که این خود نشان‌دهنده‌ی افزایش در چنگ گرفتن تولیدات و منابع توسط استعمارگران است.

ای مسلمانان شایسته و پاک پاکستان! رژیم در تسلیم شدن به صندوق بین‌المللی پول،‌ برای پذیرش مالیات‌ها بر ما فشار می‌آورد و در زمان تجاوز دشمن، از نیروهای مسلح ما غافل است؛ فقط برای این‌که طلب‌کاران استعمارگر منافع مبالغ سودی خود را دریافت کنند. شرکت‌های استعمارگر از زیربنا‌ها و منابع پاکستان بهره‌برداری می‌کنند و پلان‌ استعماری برای تسلط منطقه‌ای دولت هندو در منطقه را به پیش می‌برند. پاکستان با منابع فراوان و گوناگون، برعلاوه توسط یک نفوس جوان و باانرژی بزرگ برکت داده شده‌است؛ اما هنوز هم لجبازی‌های خودخواهانه‌ی حکام ادامه دارد؛ درحالی‌که تمام آن‌چه الله سبحانه وتعالی فاش ساخته بود، حتمی شد؛ این که ما در حال فرورفتن در مصیبت فقر و سختی هستیم. الله سبحانه وتعالی فرموده‌است:

﴿أَلَمْ تَرَ إِلَى الَّذِينَ بَدَّلُوا نِعْمَةَ اللَّهِ كُفْرًا وَأَحَلُّوا قَوْمَهُمْ دَارَ الْبَوَارِ * جَهَنَّمَ يَصْلَوْنَهَا وَبِئْسَ الْقَرَارُ﴾ [ابراهیم: 28-29]

ترجمه: آیا ندیده‌ای آن کسان را که نعمت الله (سبحانه‌وتعالی) را به کفر بدل ساختند و مردم خود را به دیار هلاک بردند؟ به جهنم، آن قرارگاه بد، داخل می‌شوند.

چه چیز دیگری برای‌مان باقی مانده‌‌است تا ویرانی، بدبختی و اهانت به آن‌ را ببینیم و بفهمیم که باید برای تأسیس دوباره خلافت بر منهج و طریقه‌ی نبوت، تلاش کنیم؟ ای مسلمانان! چه چیز دیگری؟

حزب‌التحریر–ولایه پاکستان

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه