شنبه, ۲۰ رمضان ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۵/۲۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

  •   مطابق  
﴿وَذَكِّرْ فَإِنَّ الذِّكْرَى تَنْفَعُ الْمُؤْمِنِينَ﴾ [ذاریات: ۵۵]
بسم الله الرحمن الرحيم

﴿وَذَكِّرْ فَإِنَّ الذِّكْرَى تَنْفَعُ الْمُؤْمِنِينَ﴾ [ذاریات: ۵۵]

ترجمه: و پیوسته تذکر ده؛ زیرا تذکر مؤمنان را سود می‌بخشد!

رجب، ماهی‌که مردم یمن مشتاقانه اسلام را پذیرفتند و ماهی‌که در آن خلافت نابود شد

(ترجمه)

هر سالی‌که ۲۸ رجب فرامی‌رسد، سالروز غم‌انگیز نابودی خلافت را، که در ۱۳۴۲ﻫـ.ق مطابق ۳ مارچ ۱۹۲۴م اتفاق افتاد، نیز با خود می‌آورد. اکنون در سال ۱۴۴۰ﻫـ.ق قرار داریم. به پایان یک قرن کامل در نبود دولت خلافت نزدیک می‌شویم؛ نه سه روز و دو شب؛ مدتی‌که برای انجام بیعت با یک خلیفه از طریق کتاب الله سبحانه وتعالی و سنت رسول الله صلی الله علیه وسلم تعیین و فرض شده است. بعد از وفات رسول الله صلی الله علیه وسلم اصحاب رضی الله تعالی عنهم اجمعین، حضرت ابوبکر صدیق رضی الله تعالی عنه را به عنوان خلیفه گماشتند. اما خلافت توسط کفار استعمارگر و مزدوران‌شان نابود شد و رژیم‌های دولت-ملت موجود امروزی در سرزمین‌های اسلامی، که در عوض تطبیق شریعت به غیراسلام حکم می‌کنند، جایگزین آن شد. خلاصه، اکنون مسلمانان به دولت‌های شکننده‌ای تقسیم شده‌اند که حتی نمی‌توانند با ضعیف‌ترین و زبون‌ترین دشمنان‌شان مقابله کنند.

اوضاع‌ امت اسلامی در جریان قرن اخیر ملالت‌انگیز است؛ حالت دردناک و غم‌انگیزی‌که هیچ‌کس توان مشاهدۀ آن را ندارد؛ همراه با مرز سایکس–پیکو و مرز‌های جدیدی‌که بنابر جنگ و درگیری ایجاد شده‌اند تا جریان بیداری امت اسلامی را با افروختن آتش جنگ بین مسلمانان در عدم تطبیق اسلام و زندگی نکبت‌آمیز حاصل از این وضعیت، منحرف کنند.

﴿وَمَنْ أَعْرَضَ عَنْ ذِكْرِي فَإِنَّ لَهُ مَعِيشَةً ضَنْكاً وَنَحْشُرُهُ يَوْمَ الْقِيَامَةِ أَعْمَى﴾
[طه: ۱۲۴]

ترجمه: و هرکس از یاد من روی‌گران شود، زندگی(سخت و) تنگی خواهد داشت و روز قیامت، او را نابینا محشور می‌کنیم.

اکنون امت به‌سمت دژ مستحکم‌اش حرکت می‌کند که الله قوی، عزیز، حکیم و متین آن را مورد رحمت قرار داده است؛ چرا به این مسیر گام نگذارد؛ مسیری‌که برای مسلمانان دوران قدرت و امنیت را به ارمغان آورد؛ چنان‌که با اسپ‌های‌شان به‌منظور حمل اسلام به شرق و غرب رسیده بودند؟ اما امروزه زیر سایۀ این حکام، مسلمانان به دست برادران‌شان کشته می‌شوند و شب‌ها گرسنه می‌خوابند؛ درحالی‌که ثروت‌ها و منابع‌شان غارت می‌شوند!

مردم مؤمن و باحکمت یمن در اولین جمعۀ رجب، ورودشان را به اسلام و آمدن اصحاب به همراه حضرت معاذ بن جبل رضی الله تعالی عنهم اجمعین در سال نهم هجری به‌منظور تعلیم دادن چگونگی زندگی اسلامی و حکم به اسلام تجلیل می‌کنند. در حقیقت، اگر قوانین شریعت تطبیق نشود و امور زندگی را تنظیم نکند، دین هیچ معنی ندارد؛ ولی آن‌ها از حادثۀ الغاء خلافت در ۲۸ام همین ماه یادآور نمی‌شوند. آنان باید ورودشان را به اسلام در رجب، که تمام امورشان را تنظیم کرده است، با سالروز الغاء و سقوط خلافت، که در نبودش تطبیق اسلام را گم کرده‌اند، پیوند بزنند. این‌ها دو حادثۀ تفکیک‌ناپذیر اند.

مسلمانان باید بدانند: این سالروز تنها زمانی به نتیجه می‌رسد که زاویۀ دید و تمرکز جهان و اعمال و حوادث سیاسی از سمت میهن‌پرستی و لفافی‌که غرب استعمارگر ما را در آن حبس کرده است، تغییر نموده و به زاویه‌ای مایل شود که هیچ معبودی به‌جز الله سبحانه وتعالی نیست؛ حضرت محمد صلی الله علیه وسلم پیامبر او تعالی است و این‌که رسول الله صلی الله علیه وسلم بازگشت خلافت را مژده داده است:

«تَكُونُ خِلَافَةٌ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ ثُمَّ سَكَتَ»

ترجمه: خلافت به طریقۀ نبوت خواهد آمد؛ سپس سکوت نمودند.

خلافت دولت همۀ مسلمانان است تا آنان را از حاکمیت غیراسلام خارج و به حاکمیت اسلام داخل و تمام سرزمین‌های اسلامی را متحد کند. خلافت مربوط یک گروه یا حزب خاص نیست که همیشه از طریق جنگ به مردم زیان وارد کند و معیار تقرر وظایف را وابستگی به حزب حاکم قرار دهد. طوری‌که اکنون مشاهده می‌کنیم، در نبود خلافت درگیری‌ها در یمن بین دو جناح بین‌المللی درگیر: انگلیس و امریکا بر سر گرفتن دوبارۀ کنترول کرانۀ باقی‌ماندۀ دریای سرخ شدت گرفته است.

ای مسلمانان یمن! فرزندان‌تان را به هیزم جنگ و کشمکش کشورهای کافر، که سرمایه‌های سرزمین‌تان را می‌خواهند، بدل نکنید و مرتکب چنین اشتباه بزرگی نشوید؛ بلکه آنان را به رفتن به جایی تشویق کنید که الله سبحانه وتعالی و رسول‌اش صلی الله علیه وسلم دوست دارند، که همانا کار برای احیای خلافت است. اسلام را مرکز فکرتان قرار دهید تا شما را جهت دهد؛ نه مادیات را.

این را می‌گوییم و کاملاً یقین داریم که خلافت یگانه راه‌حل بنیادی نه‌تنها برای مشکلات و بحران‌های مسلمانان؛ بلکه برای مشکلات جهان است. خلافت فریب یا تخیل نیست؛ چون کتاب پروردگار از آن یاد کرده است، سنت رسول الله صلی الله علیه وسلم نیز درباره‌اش جزئیات داده است و برعلاوه، ۱۳ قرن وجود دولت خلافت نیز این را تأیید می‌کند.

برای صاحبان ایمان، به‌منظور حذف خاطرات دردآور سقوط خلافت و توقف بلندپروازی‌های دشمانان‌شان در سرزمین‌های اسلامی، کافی است که با حزب‌التحریر کار کنند و به پیروی از نیاکان‌شان که با تأسیس دولت در مدینةالمنوره از اسلام حمایت کردند، برای اقامۀ خلافت به طریقۀ رسول الله صلی الله علیه وسلم نصرت بدهند که در حقیقت به این ندا پاسخ می‌دهند:

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اسْتَجِيبُوا لِلَّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُمْ لِمَا يُحْيِيكُمْ﴾
[أنفال: ۲۴]

ترجمه: ای کسانی‌که ایمان آورده اید! دعوت الله(سبحانه وتعالی) و رسول الله(صلی الله علیه وسلم) ار اجابت کنید، هنگامی‌که شما را به‌سوی چیزی می‌خواند که شما را حیات می‌بخشد.

حزب‌التحریر-ولایه یمن

 

ابراز نظر نمایید

back to top

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه