جمعه, ۱۰ صَفر ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۸/۱۰/۱۹م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :30 ذولحجه 1439
تاریخ میلادی : دوشنبه، 10 سبتامبر 2018م

شماره صدور:HTS ۶۹/۱۴۳۹

دفتر مطبوعاتی
ولایه سودان

اعلامیه مطبوعاتی

تغییر وزرای کابینه و کاهش وزارت‌خانه‌های دولت، راه‌حل دوامدار بر مشکلات نیست

و اما راه‌حل رادیکالی تأسیس مجدد خلافت راشدۀ ثانی برمنهج نبوت است

(ترجمه)

رئیس جمهور بشیر انحلال مصالحۀ ملی دولت و  قانون اساسی ریاست جمهوری را اعلام نمود، که تحت این امر به انتصاب وزرای جدید به عوض وزرای قبلی می‌پردازد و تعداد وزارت‌خانه‌ها که قبلاً به ۳۱ وزارت‌خانه می‌رسید، به ۲۱ وزارت کاهش می‌دهد و هم‌چنان در آینده عزل وزراء و کاهش وزارت‌خانه‌های حکومت را به ۵۰ درصد کاهش خواهد داد. رئیس جمهور اظهار نمود: «هدف از کاهش اینست که یک حکومت مؤثر و پاسخگو را تشکیل بدهد که به آرمان‌ها و آرزو‌های مردم سودان پاسخگو باشد، تا باشد که مردم بطور شایسته و نجیب زنده‌گی نموده و به آن امید داشته باشند‌.»

به هرحال، آن‌چه که رئیس جمهور تعداد وزارت‌خانه‌ها و وزراء را کاهش داد، به عنوان یک تغییر بنیادی شناخته نمی‌شود.  ‏تغییرات مطلوب عبارت از تغییراتی است که در پالیسی دولت نهفته است. افراد در تحت این رهبری، تنها این سیاست‌ها را تطبیق می‌کنند و بس؛ اما ‏مشکل‌ عمده‌ای که کشور به آن رو‌به‌رو است، قانون  اقتصادی و سیاسی دست‌‌ساختۀ بشر است که تحت تأثیر غرب کافر قرار دارد. در واقع باید این قانون تغییر کند و ‏نظام باید بر اساس اصول و عقاید اسلامی بنیادگذاری شود؛ نه بر اصول سرمایه‌داری کنونی که در حال تطبیق است. ما از یک دهه بدین‌سو شاهد تلاش تغییر چهره‌های سیاسی در اریکۀ قدرت بودیم؛ اما وضعیت بدتر از قبل شد. شما بگویید، چندمین بار است که این رژیم مسئولین خود را عزل و تغییر می‌دهد، در حالی‌که مردم هیچ تغییری را در خاک شان نمی‌بینند؟!

با توجه به این امر، آیا این کاهش آرمان‌های مردم سودان را برآورده می‌سازد تا شایسته و نجیب زنده‌گی کنند؟ در واقع این یک بیانیۀ فریبنده و گمراه کننده برای زوال سیاست فعلی محسوب می‌شود. ‏تنها کاری‌که کرد، صرف تسکین موقتی برای درد شد، نه درمان ریشۀ اصلی عامل این مرض؛ اما دولت فکر می‌کند که کشور را درمان کرده است. در واقع، همه می‌دانند که مسئلۀ خلاء در مدیریت کشور  برای تأمین منافع امت و قطع دست استعمارگران کافر است، که این کفار ثروت را از طریق صندوق بین‌المللی پول و بانک جهانی به غارت می‌برند و به حکام اندکی پول هم نمی‌دهند. بنابر این، حکام سودان برای اعادۀ زنده‌گی معیشتی خود چشم به جیب مردم با گرفتن مالیات حرام در هر محصول کالا و خدمات عامه می‌پردازند، که در نتیجه احتکار در بازار افزایش می‌یابد. در نبود دولت واقعی، این حالتی کشوری‌ست که از بنیاد دارای ثروت نهان و آشکار است؛ اما در دستش نیست. هرگاه این ثروت توسط قوانین اسلامی برای آسودگی امت به مصرف برسد، باعث به میان آمدن یک زنده‌گی مرفه و لوکس برای مردم خواهد شد. 

فلهذا راه‌حل رادیکالی که برای مردم سودان و برای تمام امت مسله امید خواهد بخشید، دولتی است که بر اساس  عقاید امت استوار بوده و سپری‌ست که تحت آن تضمین برآورده شدن نیازهای اساسی همگی داده خواهد شد؛ مانند، غذا، لباس و خانه برای هر فرد این امت مهیاء می‌شود؛ طوری که امت قادر خواهد بود که نیاز‌های مرفه و لوکس خود را برآورده کنند و آنان از حکام خود راضی و حکام از آنان راضی خواهند بود. رسول الله صلی الله علیه وسلم می‌فرماید:

«خِيَارُ أَئِمَّتِكُمْ الَّذِينَ تُحِبُّونَهُمْ وَيُحِبُّونَكُمْ وَيُصَلُّونَ عَلَيْكُمْ وَتُصَلُّونَ عَلَيْهِمْ وَشِرَارُ أَئِمَّتِكُمْ الَّذِينَ تُبْغِضُونَهُمْ وَيُبْغِضُونَكُمْ وَتَلْعَنُونَهُمْ وَيَلْعَنُونَكُمْ»

ترجمه: بهترین امامان شما کسانی هستند که شما آنان را دوست می‌دارید و آنان شما را دوست می‌دارند، آنان برای شما دعاء می‌کنند و شما برای آنان دعاء می‌کنید، و بدترین امامان شما کسانی هستند که از آنان بیزار هستید و آنان از شما بیزارند، شما بر آنان لعنت می‌فرستید و آنان بر شما لعنت می‌فرستند.

این خلافت راشدۀ ثانی برمنهج نبوت است که ان شاءالله به زودی تأسیس خواهد شد. راه‌حل اساسی همین دولت اسلامی است و به جز از این راه‌حل، دیگر هیچ نظامی به آرمان‌ها و آرزوهای مردم پاسخگو نخواهد بود و نه امیدی برای آنان خواهد بخشید. برای تحقق این نظام، بگذارید تا همه کسانی‌که خواستار برقراری این نظام و نصب خلیفۀ عادل بر این نظام اند، تلاش به خرچ دهند. 

ابرایم عثمان(ابوخلیل)

سخنگوی حزب التحریر-ولایه سودان

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه