سه شنبه, ۱۲ ربیع الاول ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۸/۱۱/۲۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :3 صفر 1440
تاریخ میلادی : جمعه، 12 اکتبر 2018م

شماره صدور:1440/01

دفتر مطبوعاتی
روسيه

اعلامیه مطبوعاتی

دستگیری اعضای حزب التحریر در روسیه

(ترجمه)

به‌تاریخ 11 اکتوبر 2018م، رسانه‌های روسی از دستگیری سه تن از اعضای حزب التحریر درین کشور و تاتارستان گزارش دادند. دستگیر شدگان معروف به ادوارد نظیم‌اوف متولد 1977م، اِلدار احمداوف متولد 1977م و ریس جمادین‌اوف، متولد 1970م می‌باشند که هرسه منحیث اعضای این حزب در  این منطقه شناخته شده اند.

در گزارشی از نمایندگی فدرال امنیتی روسیه(RT)گفته شده است که بازجویی‌های ابتدایی نمایان‌گر این بوده که توقیف شدگان در جریان تنظیم و هماهنگی با دیگر اعضای رهبری این سازمان به هدف تنظیم فعالیت‌های‌شان، که درکشور‌های دیگر ساکن هستند، بوده در مغایرت با قانون اساسی روسیه قرار داشته و به اساس طریقه‌ای که متکی به تأسیس یک نظام واحد، که آن خلافت اسلامی می‌باشد، کار و فعالیت می‌کردند. درین گزارش چنین آمده: «این سازمان در جستجوی انقراض قدرت مشروع بوده و متوسل شدن به تروریزم را برای رسیدن به اهداف خویش روا می‌دارد. به علاوه در جستجوی جمع آوری بیشتر مسلمانان در صفوف‌شان در داخل روسیه و تشکیل شعبات مرتبط با یکدیگر در یک ساختار واحد می‌باشند.» هم‌چنان گفته است: «این حزب آزادی خواه(حزب التحریر) برای حمایت سازمان‌های تروریستی و جنایتکاران باغی در شرق میانه تأسیس شده است.»

با ملاحظات فوق می‌توانیم اظهار نماییم که: میکانیزم فعالیت حزب التحریر به تمام جهانیان آشنا است و هرچند روسیه یگانه کشوری است که این سازمان را مبنی بر اتهامات ساختگی و جعلی علیه اعضای این حزب شامل لیست سازمان‌های تروریستی نموده است. با تأیید سازمان حقوق بشر به اساس این‌که نمی‌توان همدردی با احزاب اسلامی را متهم ساخت، چنانکه آن‌ها اعضای این حزب را شامل لیست زندانیان سیاسی در روسیه می‌شمارند که عمدتاً­­ اسامی اعضای این حزب را در بر دارد.

حزب التحریر آورندۀ خطر در جامعه نیست؛ اما انتقاد‌های دولت بالای آن برای پالیسی جنگ با اسلام در داخل کشور می‌باشد. روسیه چیزی برای ارایه کردن به کشور‌های دیگر ندارد، پس این نشان دهندۀ آمادگی جنگ با اسلام بدون دلیل بوده که در سوریه و آسیای مرکزی این موضوع به وضوح قابل ملاحظه است. بنابر این، دستگیری‌های دیگر مسلمانان هم به هزینۀ فعالیت‌های سازمانی حزب التحریر، که آن هم بدون کدام خطر و یا تهدید در جامعه بوده، صورت گرفته است. دستگیری آن‌ها مصادف با انجمن رؤسای سازمان دولتی شانگهای می‌شود که به‌تاریخ 11 – 12 اکتوبر در شهر دوشنبه برگزار شد. در نتیجه سی و دومین نشست منطقه‌‌ای کمیتۀ مبارزه علیه تروریزم سازمان همکاری شانگهای(SCO) که به‌تاریخ 5 اپریل 2018م برگزار شد، جنرال سرگی اسمیرنو نمایندۀ اول مسئول نهاد امنیتی فدرال روسیه گفت که: «تصمیم بر این بود تا یک محاسبۀ عددی پیکار با حزب‌التحریر ایجاد شود.» وی خاطرنشان کردن این که: «حزب‌التحریر خطرناک‌ترین گروه است.» به نظر ما از نقطه نظر اعمال، این یک تبلیغاتی بیش علیه این حزب نیست.

 در واقع روسیه خواست تا موفقیت خودرا در مبارزه با حزب‌التحریر در اذهان مردم نشان دهد. پس تصویر دستگیری که در تاتارستان به‌شکل مستقیم توسط کانال‌های روسی نشر گردید، برای نشان دادن تبلیغات‌شان در خارج از کشور بوده است؛ نه چیزی دیگری. الله سبحانه وتعالی می‌فرماید :

﴿وَإِذْ يَمْكُرُ بِكَ الَّذِينَ كَفَرُوا لِيُثْبِتُوكَ أَوْ يَقْتُلُوكَ أَوْ يُخْرِجُوكَ وَيَمْكُرُونَ وَيَمْكُرُ اللَّهُ وَاللَّهُ خَيْرُ الْمَاكِرِينَ﴾

[انفال: 30]

ترجمه: زمانی‌که کفار با تو مکر می‌کنند و در تلاش این هستند تا تو را باز دارند و یا تورا به قتل برسانند و یا هم از مکه خارج سازند، پس آن‌ها مکر می‌کنند و الله(سبحانه وتعالی) هم مکر می‌کند و الله(سبحانه وتعالی) بهترین مکر کنندگان است.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-روسیه

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه