شنبه, ۲۳ جمادی الاول ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۱/۱۸م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :20 ربیع الثانی 1441
تاریخ میلادی : پنج شنبه، 19 دسامبر 2019م

شماره صدور: 1441 / 03

دفتر مطبوعاتی
هالند

اعلامیه مطبوعاتی

کورنیلیوس‌هاجالیسیوم و چگونگی تجاوز هیأت حکومت علیه اسلام

(ترجمه)

کورنیلیوس‌هاجالیسیوم، یک مدرسه‌ی ثانویه در شهر آمستردام است که از زمان تأسیس‌اش تاکنون صدها مراتب مورد هدف تحقیقات عمومی بی‌نظیر قرار گرفته است. بناً اتهامات بی‌‌شمار علیه این مدرسه بارها و بارها بی‌اساس و بی‌بنیاد اثبات شده است، همان طوری‌که پرونده حقوقی که علیه‌اش ثبت شده بود، در نهایت، دادگاه به نفع مدرسه حکم صادر نمود. ‏اکنون به شکل واضح معلوم شده که حکومت و چندین ارگان دولتی، با استفاده از صلاحیت قضائی و قدرت‌شان، به‌طور آگاهانه و با شوق و رغبت و با حفظ و تامین کمپاین و حمله‌ی تهمت‌آمیز علیه این مدرسه اسلامی قدعلم نموده اند. 

در اوایل همین ماه، CTVID، مرجع نظارت‌گر بر AIVD، گزارش خشونت‌آمیز را در مورد رفتار غیرقانونی AIVD در مورد کورنیلیوس هاجالیسیوم منتشر کرد. ولی گذشته از این، بازرسان آموزش و پرورش/تعلیم و تربیه به‌طور عمدی وقتی‌که حکم مثبت از سوی دادگاه/محکمه در خصوص مدرسه صادر شد، تعصب(ضد اسلامی) خود را نشان داد، زیرا برخلافت تصورش بود؛ چون قبلاً با مقامات دولتی و غیردولتی گفت‌وگو داشته بود و به دنبال راهی برای مسدود کردن مدرسه و ممنوعیت آن کسانی‌که اعضای‌ همچو "حرکت ویژه‌ی مشکل‌ساز و بودجه خارجی نامطلوب هستند"، بود. ‏علاوه بر این، وگلزنگ(Vogelzang) بازرس عمومی، یک ایمیلی را در ماه مارس/مارچ از سوی وزارت آموزش و پرورش/تعلیم و تربیه دریافت کرد که در آن "درخواست صریح" برای بررسی راه‌های مختلف صورت گرفته بود تا بتوانند هرچه زودتر حتی خارج از قوانین آموزشی "بودجه این نهاد اسلامی" را قطع کنند. بنابراین، تحقیقات بازرسان باید از "چشم انداز" همین "متغیرها" تهیه شود. پس از آن، بازرسان با یک حکم منفی در خصوص بودجه این نهاد آمد یا نتیجه خود را پیشکش نمود. بناً این امر "استقلالیت" مربوط به بازرسان آموزشی/تعلیمی را نگران کننده نشان می‌دهد.

وزیر آموزش و پرورش، آری اسلوب (اتحادیه مسیحی) از فرصت استفاده کرد و بودجه دولتی این مدرسه را متوقف کرد. از سوی دیگر، ‏شهردار آمستردام، هلسما(Halsema)، بر وارد نمودن نفوذ منفی‌ و اعمال قدرتش بر والدین دانش آموزان، حتی از دایره انسانیت بیرون رفت. 

این حملات کمپاینی علیه اسلام و مسلمانان درین روزها از سوی پولیس/بازرس عام شده است. بناً مسئله کورنیلیوس‌هاجالیسیوم، جدا از امر فوق الذکر نیست. فلهذا، حملات تهمت‌آمیز و کمپانی علیه مدرسه تنها و تنها بخاطر هویت اسلامی‌اش است نه چیزی دیگری. جالب است که این کار برای محافظت از پایه‌های حاکمیت قانون دموکراتیک انجام شده است. اما چه کسی واقعاً یک‌ تهدید جدی برای حاکمیت قانون دموکراتیک است؟ این مدرسه تمام پرونده‌های مدنی را که بارها و بارها علیه آن به ثبت رسیده است برنده شده است، اما آیا این به دلیل تاکتیک‌های حیله‌گرانه و غیرقانونی است که علیه آن بافته می‌شود یا به این دلیل که دولت هالند و ارگان‌های حکومتی‌اش به طور ساختاری حاکمیت قانون دموکراتیک را به چالش می‌کشند؟

جای تعجب است که چگونه یک سکوت مرده و غیرقابل تحملی از مدافعان سرسخت دموکراسی و آزادی دیده می‌شود که فریاد بزند فلانی در معرض خطر است؟ ‏آیا آن‌ها واقعاً در مسیر "دموکراسی و آزادی" ایستاده اند که  دولت و ارگان‌ها روز و شب را یکی می‌کنند و علیه مدرسه ثانویه اسلامی کورنیلیوس هاجا لیسیوم، شمشیر تیز نموده اند؟

این واضع است که اسلام و مظاهر اسلامی به‌طور آشکارانه در معرض تجاوز و مبارزه قرار گرفته است. بناً، تا زمانی‌که گوساله‌های مقدسی سامری مانند دموکراسی و آزادی و حتی بدون هیچ عواقبی درین جهان حاکمیت داشته باشند، همه چیز(احکام غیر شرعی) مجاز می‌باشد. ‏این عمل‌شان چیزی نیست جز اعلام یک بازی شیطانی علیه اسلام و مسلمانان. بناً والدین، اعضاء و کارکنان مدرسه اسلامیکورنیلیوس هاجا لیسیوم شاهد این بی‌عدالتی بوده اند و تااکنون علیه این ظلم ثابت قدم ایستاده شده و با موفقیت علیه این جریان متحد شدند. مسلمانان نشان دادن که عزم راسخ و اتحاد قدرت عظیمی را تبارز می‌دهد، حتی اگر همگی مخالف تان باشد. ‏آیا تصورش را کرده می‌توانید، چگونه خواهد بود اگر تمام سرزمین‌های اسلامی تحت یک حکومت متحد شوند؟

اوکی پالا

نماینده مطبوعاتی حزب التحریر-هالند

مترجم: زکریا وهاج

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه