چهارشنبه, ۱۵ شعبان ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۴/۰۸م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :18 جمادی الثانی 1441
تاریخ میلادی : چهارشنبه، 12 فوریه 2020م

شماره صدور: 1441 / 02

دفتر مطبوعاتی
روسيه

اعلامیه مطبوعاتی

حکم 23 سال حبس، تنها بخاطر کلمۀ "رب من الله است"

(ترجمه)

به‌تاریخ 10 فوریه 2020م، دادگاه/محکمه‌ی منطقه نظامی مرکزی(CDMC) در یکاترینبرگ، ادوارد نظاموف را متهم به سازماندهی و پیشبرد فعالیت‌های حزب التحریر در روسیه نموده و وی را به مدت 23 ‌سال با "شدیدترین قیودات امنیتی در کلنی یا سلول خاص" محکوم به حبس نمود. این برادر بر اساس چندین ماده‌ی قانون جزایی/کیفری روسیه، از جمله سازماندهی فعالیت‌های یک سازمان تروریستی (فصل 1 ماده‌ی 205.5)"، حمایت از فعالیت‌های تروریستی (فصل 1 ماده‌ی 205.1)" و  تصرف خشونت‌آمیز قدرت (مادۀ 278) متهم شمرده شد. ‏این در حالی‌ست که رسانه‌های روسی نظاموف را چندین‌بار من‌حیث رییس سازمان "حزب التحریر" خطاب نمودند. قبلاً نیز آقای ادوارد در سال 2005م، بخاطر مشارکت در فعالیت‌های حزب التحریر مجرم شناخته شده بود؛ مگر آن زمان دعوت اسلامی در چهارچوب "مبارزه علیه تروریسم" شناخته نمی‌شد"، بناءً او به مدت تقریباً 2 سال "به‌طور رفتارسنجی" طبق فصل 2 ماده 282.2 قانون جزایی/کیفری روسیه بخاطر "اشتراک ورزیدن در فعالیت‌های یک سازمان تندرو" محکوم به حبس شد.

نظاموف در جریانی‌که "کلمات اخیرش" را به زبان می‌آورد، در رابطه به اسلام، آزار و شکنجه مسلمانان در روسیه، قوانین و سیاست‌های ضد اسلامی، هم‌چنین انتشار پروپاگند‌های ضد و نقیض در رسانه‌های رسمی، سخن گفت. وی خاطر نشان کرد که پیامد طبیعی این چنین سیاست‌های دولت، در واقع ترویج اسلام‌هراسی در جامعه روسیه است و دولت آگاهانه و هدف‌مندانه تصویر منفی از اسلام و مسلمانان را در جامعه ایجاد می‌کند تا بتواند سیاست‌های ضد اسلامی و سرکوب‌های خشن خود را علیه مسلمانان توجیه کند.

ادوارد هم‌چنین در مورد زندگی خود، در مورد این‌که چگونه در پی آموختن فهم اسلام پرداخت و چگونه دین در اوضاع دشوار زندگی، مشکلاتش را حل کرد، صحبت نمود. او تصریح نمود که قرآن‌کریم یگانه مصدر ثابت و حقیقی احکام است که از 14 قرن تا حال بدون هیچ تغییر و تبدیل، ثابت مانده است. ‏وی برعکس حرف‌های فوق‌اش را از قوانین قابل تغییری‌که توسط انسان‌ها ساخته شده یعنی قوانین روسیه مثال زد، که مدام و به سرعت در حال تغییر است. مثلاً به‌شدت سخت‌گیرانه می‌شود و یک وضعیت متناقصی را در جامعه ایجاد می‌کند که یک‌ مسلمان به هر شکلی‌که خود را تطابق به این اصول و قوانین بدهد، بازهم در چشم دستگاه سرکوب‌گر روسیه من‌حیث یک جنایت‌کار باقی می‌ماند. ‏ادوارد تمامی اتهاماتی‌که علیه‌اش صادر شده بود را رد کرد و پس از آن‌که او اتهام بالعکس را علیه آن‌ کسانی‌که برضد اسلام تهمت می‌بستند و مسلمانان را بخاطر عقیده‌شان زندانی می‌کردند، بست. او در سخنانش تایید کرد که هیچ جنایتی در عمل‌اش نبوده است.

اتهام تروریسم علیه حاملان دعوت اسلامی، چیزی نیست جز تصدیق و اعتراف و ترس دولت در مقابل حق و در برابر کسانی‌که یگانه اسلحه‌شان بیان حق است.

درین‌جا هیچ جای شکی نیست که دروغ‌های سازمان‌های خاص جنایی روسیه علیه اعضای حزب التحریر یک روز برای عموم واضح و آشکار خواهد شد و الله سبحانه‌وتعالی تمامی کسانی‌ را که در زندانی ساختن مسلمانان به دلیل بخاطر ایمان‌شان به الله محاسبه‌ خواهد کرد. الله سبحانه‌وتعالی می‌فرماید:

﴿إِنَّ الَّذِينَ كَفَرُوا يُنفِقُونَ أَمْوَالَهُمْ لِيَصُدُّوا عَن سَبِيلِ اللَّهِ فَسَيُنفِقُونَهَا ثُمَّ تَكُونُ عَلَيْهِمْ حَسْرَةً ثُمَّ يُغْلَبُونَ وَالَّذِينَ كَفَرُوا إِلَى جَهَنَّمَ يُحْشَرُونَ﴾

[انفال: 36]

ترجمه: ‏كافران اموال خود را خرج می‌كنند تا (مردمان را ) از راه الله (و ايمان به الله) بازدارند. آنان اموال‌شان را خرج خواهند كرد، اما بعدا مايه حسرت و ندامت ايشان خواهد گشت و شكست هم خواهند خورد. بی‌گمان كافران همگی به سوی دوزخ رانده می‌گردند و در آن گرد آورده می‌شوند.‏

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-روسیه

مترجم: زکریا وهاج

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه