جمعه, ۰۷ شوال ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۵/۲۹م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :8 رمضان 1441
تاریخ میلادی : جمعه، 01 می 2020م

شماره صدور: 1441 / 09

دفتر مطبوعاتی
ولایه سودان

اعلامیه مطبوعاتی

کاندید‌سازی زنان برای یک ولایت، مخالف احکام اسلامی است

(ترجمه)

سه دسته‌ی فیمنیستی یک لیستی چند نفری از کاندیدای زن را برای "مقام استانداری/مقام ولایت" طبق شرح معیارهای وظیفوی حکمران، به عبدالله حمدوک، نخست وزیر سودان تسلیم نمودند و مبنی بر آن زنان نهایت تلاش‌شان را به‌خرچ می‌دهند تا به‌ این ترتیب ارزش عدالتی را پیاده کنند که نخست وزیر در تمام دوایر دولتی آن را تشویق نموده تا به یک واقعیت زنده‌گی تبدیل شود.‌ در بیانیه کمیته زنان چنین نگاشته و اظهار شده است که هدف‌شان(از کاندیدسازی) اینست تا همراه قوانین و اعضایش بر سر نامزدی زنان توانمند، حرفه‌ی واجد شرایط با تجربه‌ی کاری در عرصه خدمات مدنی یا در عرصه مدیریت و طرح ریزی استراتژیک برای یک "استانداری/مقام ولایت کشور" طبق شرح معیارات وظیفوی دولت مشورت نموده و هم‌چنین بر انتخاب نمودن زنانی‌که تعهد کامل بر مسایل زنان دارند، رایزنی کنیم. (منبع: صحيفة التغيير، 1 می/مه 2020م)

ای انجمن‌های فیمینیستی که از راه حق الله سبحانه وتعالی منحرف شده اید!

 ‏پایه‌گذاری مفکوره عدالت مبنی بر تساوی، یک مفکوره خارجی است که نه بر ایدیولوژی اسلام و نه هم بر معنی واقعی برابری استوار است. بناءً این مفکوره بر واقعیتی ریشه دارد که از نظر آن "عدالت واقعی به معنی برابری میان تمام افراد در کل عرصه‌ها مانند حقوق، وظایف و در مقابل قانون است"؛ بناءً هرگونه اختلاف میان این امر در واقع بی‌‌عدالتی پنداشته می‌شود! حالآن‌که زنان در غرب از اعمال قوانین برابری رنج می‌برند، خانواده‌های‌شان را متضرر و نابود نموده است و در مقابل مردان متخاصم شدند؛ زیرا آنان حقوق‌شان را از چشم‌انداز عدالت نمی‌دیدند؛ بلکه از چشم‌انداز برابری مطلق می‌نگریستند. ‏به‌عوض پیروی از تجربیات ناکام جامعه غربی و به‌عوض حمایت آن کسانی‌که خواهان گسترش زنده‌گی انحلالی(فاسخ) غربی و بداخلاقی‌های غربی در جامعه مسلمانان هستند، ما باید به ارزش‌ها و دین‌ مان چنگ بزنیم و به آن‌ها تمسک بجویم. یقیناً این دین‌ مان یک رویکرد حقیقی و واضح ربانی است تا نقش‌ها(ادوار)، وظایف(واجبات) و حقوق مردان و زنان را در یک جامعه‌ای که در آن عدالت الله سبحانه وتعالی مستولی است، تنظیم کنیم.

ای زنان مسلمان! اسلام با احکام متنوع آمده است، به‌شمول آن‌چه میان زنان و مردان عام است و آن‌چه تنها مخصوص مردان بدون زنان است و آن‌چه مخصوص زنان بدون مردان است و در بعضی احکام میان زنان و مردان فرق و تمایز قائل شده است. الله سبحانه وتعالی امر نموده که هرکدام‌شان اعم از مرد و زن بر آن‌چه برای‌شان مختص شده راضی باشند و آنان را از غبطه خوردن و حسادت در مقابل یک‌دیگر و نارضایتی -بخاطر احکام تعیین شده برای هریک‌شان- منع نموده است. الله می‌فرماید:

﴿وَمَا كَانَ لِمُؤْمِنٍ وَلَا مُؤْمِنَةٍ إِذَا قَضَى اللَّهُ وَرَسُولُهُ أَمْراً أَن يَكُونَ لَهُمُ الْخِيَرَةُ مِنْ أَمْرِهِمْ وَمَن يَعْصِ اللَّهَ وَرَسُولَهُ فَقَدْ ضَلَّ ضَلَالاً مُّبِيناً﴾ [أحزاب: 36]

ترجمه: ‏هيچ مرد و زن مؤمنی، در كاری‌كه الله(سبحانه‌وتعالی) و پيامبرش داوری كرده باشند (و آن را مقرر نموده باشند) اختياری از خود در آن ندارند (و اراده ايشان بايد تابع اراده الله و رسول باشد). هركس هم از دستور الله(سبحانه‌و‌تعالی) و پيامبرش سرپيچی كند، گرفتار گمراهی كاملاً آشكاری می‌گردد.‏

بر این اساس، بر زن جایز نیست که حاکمیت را در دست بگیرد؛ بناءً زن یک حکمران/والی نیست و هیچ موقفی را به عهده نگیرد که منتهی به حکمرانی می‌شود، طوری‌که شریعت قید و شرط گذاشته است که حکمران باید مرد باشد؛ بناءً این امر از ابوبکر روایت شده که فرمود: «هنگامی‌که رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم ابلاغ نموده بود که بالای اهل فارس دختر کسری حاکم بود» جناب مبارک فرمودند:

«لَنْ يُفْلِحَ قَوْمٌ وَلَّوْا أَمْرَهُمْ امْرَأَةً» (أخرجه البخاری)

ترجمه: قومی‌كه زمام امورش را به دست زنی بسپارد، هرگز رستگار(کامیاب) نخواهد شد.

بدین‌سان، زمانی‌که رسول الله صلی الله علیه و آله وسلم برای ما خبر داده است که هیچ رستگاری و کامیابی بر قومی نمی‌رسد که زعیم‌شان را از جمله زنان انتخاب کنند، بناءً امر فوق به‌طور قوی بر خطر متصور اشاره می‌کند که بر زن جایز نیست تا هم‌چو امور را در دست گیرد. ‏طوری‌که خبر حدیث به سبک یک خواستار است و نظر به این‌که حدیث به‌شکل خبر افترا آمده است، بناءً خبر یک قرینه می‌شود که این امر یک "نهی جازم(ممنوع قطعی)" است؛ ازین‌رو قرار گرفتن زن در منصب حکمرانی حرام است.

 ‏فلهذا، ازسرگیری زنده‌گی اسلامی توسط تأسیس مجدد خلافت راشده ثانی بر منهج نبوت یک تلاش شرف‌مندانه‌‌ است که باید هر مسلمان آن را انجام بدهد؛ نه چنین انتحار سیاسی که توسط این انجمن‌های فیمینیستی انجام شد که با آجندا/دستور کار، اهداف و پلان/طرح‌های غرب کپیتلست فعالیت می‌کنند که امروزه زنان در پرتو حاکمیت سرمایه‌داری(کپیتلیزم) در جهان، علیه آن می‌چرخند.

سخنگوی رسمی بخش زنان حزب التحریر-ولایه سودان

مترجم: داکتر زکریا

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه