[, ۲۹ ذو الحجة ۱۴۳۸هـ| ۲۰۱۷/۰۹/۲۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری قمری :1 ذولحجه 1438

تاریخ میلادی : چهارشنبه، 23 آگوست 2017م

شماره صدور: ح.ت.افغ ۰۸/۱۴۳۸

دفتر مطبوعاتی
ولایه افغانستان


اعلامیه مطبوعاتی

استراتیژی جدید امریکا؛ تداوم جنگ و بی‌ثباتی در افغانستان و آسیای‌ جنوبی

پس از هشت ماه اختلافات شدید داخلی بالاخره دونالد ترامپ استرتیژی جدید امریکا را برای افغانستان اعلام نمود.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر ولایه افغانستان در استراتیژی جدید کدام تفاوتی با استراتیژی قبلی نمی‌بیند. چون امریکا استراتیژی‌اش را در قبال افغانستان در روشنایی استراتیژی این کشور در آسیای جنوبی اعلام نموده و این رسماً به این مسأله دلالت می‌کند که امریکا از افغانستان بابت داشتن موقعیت بی‌نظیر جغرافیایی منحیث یک پایگاه نظامی و پروژۀ جنگی برای تعقیب اهداف استراتیژیک و استعماری‌اش در منطقه استفاده می‌کند. چنانچه، ترامپ بر تقویت نقش هند در آوردن امنیت در افغانستان تأکید کرد، که این کار از گرم شدن جنگ نیابتی امریکا، هند، پاکستان، ايران، چین و روسیه در افغانستان خبر می‌دهد.

ترامپ، برخلاف دروغ‌های بوش و اوباما به صراحت گفت که نظامیان ما دیگر برای ملت‌سازی استفاده نخواهند شد، بلکه این کار افغان‌هاست که چگونه با دشمن مشترک مبارزه کنند، اقتصاد شان را تقویت نمایند و آیندۀ شان را بسازند. در حالی‌که قبل از این، امریکا زیر نام شعارهای نجات از "تروریزم"، ملت‌سازی، دولت‌سازی، تأمین حقوق بشر و حکومت‌داری خوب افغانستان را اشغال کرده بود.

حزب‌التحریر ـ ولایه افغانستان، بارها حقیقت همچو شعارهای فریبندۀ امریکا و ناتو را برای مردم افغانستان گوشزد کرده بود و حالا این سخنان را از زبان دجال عصر «ترامپ» می‌شنوند که آن‌ها برای خوش‌بختی، ملت‌سازی، دموکراسی و حقوق بشر نه؛ بلکه برای بدست آوردن اهداف کثیف استعماری شان آمده‌اند و دولت افغانستان و مقامات مزدور آن مهره‌های مؤقتی برای تأمین منافع شان می‌باشند.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر ـ ولایه افغانستان

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه