شنبه, ۱۵ شوال ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۶/۰۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری قمری :18 رجب 1441

تاریخ میلادی : جمعه، 13 مارس 2020م

شماره صدور: 1441/10

دفتر مطبوعاتی
ولایه افغانستان


اعلامیه مطبوعاتی

مجاهدین اسبق بارهاست که از نیش امریکا گزیده می‌شوند؛

این چندمین بار است که امریکا تلاش و جان‌فشانی مجاهدین اسبق را نادیده گرفته و آن‌ها را دَور می‌زند. در عوض مهره‌ی متعهدتر را که یک شخصیت سیکولار و دموکرات می‌باشد و از لحاظ مفکوره و احساسات، ارتباطی با مسلمانان افغانستان ندارد، به قدرت می‌رساند.

وقتی مجاهدین اسبق با عزم و اخلاص در مقابل اتحاد جماهیر شوروی به جهاد و مبارزه ‌پرداختند الله سبحانه وتعالی برای شان عزت و نصرت را ارزانی فرمود، به همین دلیل در قلب‌های مردم جا گرفتند. اما بعد از کنفرانس بُن در سال ۲۰۰۱ تعدادی از مجاهدین اسبق وثیقه و سرنوشت سیاسی افغانستان را به بسیار نکبت و سَر افگندگی به دستان امریکای کافر و اشغال‌گر سپردند، و عزت را در دوستی و همکاری با غرب جستجو کردند. از این‌رو الله سبحانه وتعالی آنان را به امریکا واگذار کرد. زیرا سنت الله سبحانه وتعالی این است هر گروهی که اسلام را نصرت دهد کامیاب و سرفراز می‌گرداند، و هر گروهی که به دین الله خیانت نماید، ذلیل و رسوا می‌سازد.

امریکا نیز در نزده سال گذشته با سیاست منفعت‌محوری که داشت عده‌یی از مجاهدین اسبق را مثل متاع و کالای استهلاکی استفاده نمود. آن‌ها را گاهی برای مشروعیت بخشیدن به نظام امریکایی در قدرت سهیم ‌ساخت، و پس از انقضای کاربرد شان از صحنه‌ی قدرت و سیاست کنار زد. چنان‌که تعدادی از رهبران برجسته آن‌ها ترور فزیکی و شخصیتی گردیدند، و اکثریت آن‌ها از پشتوانه مردمی و عقبه‌ی سیاسی خالی کرده شدند. دوستی با امریکا و ناتو رابطه‌ی این رهبران را هم با خالق شان ضربه زد و هم در میان مردم خویش جایگاه و اعتبار شان را از دست دادند.

امروز که تعدادی از مجاهدین اسبق دعوای حکومت «همه‌شمول» را دارند کدام موقف اساسی نیست که مبتنی بر مبدأ اسلام باشد و یا آجندای امریکای اشغال‌گر را تهدید نماید. بلکه این کار تکرار همان اشتباهات سیاسی گذشته است که هدفی جز امتیازگیری ندارد، و هیچ کمکی به قدرت و عزت از دست رفته‌ی آن‌ها نمی‌کند.

حزب‌التحریر یک بار دیگر مخلصانه تذکر می‌دهد که هنوز هم فرصت جبران است که از خیانت‌ها و حوادث مکرر انجام شده عبرت گرفته و به پیشگاه الله سبحانه وتعالی توبه کنند. افزون بر این با ایستادن علیه اشغال امریکایی و مفکوره‌های جمهوریت و دموکراسی و مبارزه برای حاکم ساختن ارزش‌های اسلامی می‌توانند عزت خود را نزد الله سبحانه وتعالی و مردم دوباره بدست بیاورند و بدینوسیله گناهان خویش را جبران نمایند. الله سبحانه وتعالی ذات رحمن و رحیم است، انسان‌ها را به اساس خاتمه اعمال شان محاسبه می‌کند. ﴿إِنَّ فِي ذَلِكَ لَعِبْرَةً لِّمَن يَخْشَى﴾ نازعات:۲۶ آیت. یعنی: درین (داستان) عبرت بزرگی است برای کسی که (از الله متعال) بترسد.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر - ولایه افغانستان

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه