جمعه, ۰۶ ذیحجه ۱۴۳۹هـ| ۲۰۱۸/۰۸/۱۷م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :16 ذولقعده 1439
تاریخ میلادی : یکشنبه، 29 جولای 2018م

شماره صدور:۱۴۳۹۰۲/۱۱

دفتر مطبوعاتی
ولايه بنگلادیش

اعلامیه مطبوعاتی

غارت ‌بیش از حد حکام یک دلیل قاطع دیگری‌ست که خود را از شر دموکراسی برهانیم و اسلام را از طریق خلافت راشدۀ ثانی برمنهج نبوت تطبیق نماییم

(ترجمه)

بازهم موج دیگری از عمده‌فروشی و غارت سیستماتیک اموال، دارائی و منابع مردم توسط سیاستمداران حاکم قدرتمند "حزب عوامی لیگ(AL) ، بنگله‌دیش را به لرزه در آورد و آشفته ساخت. با این حال، در این هفته چندین اختلاس میلیونی به بنگله‌دیش ضربه رساند. در نخست ما در مورد ۹۵۳ کیلوگرام طلای محافظت شده در اطاق بانک بنگله‌دیش خبرهای شنیدیم که تمام طلاها تحت پروسۀ ذوب به فلزات مخلوط تبدیل شدند؛ بعداً شنیدیم که اختلاس دیگری در بانک جاناتا به ارزش ۵۱.۳ میلیارد تی‌کی صورت گرفت، و بالآخره خبر مرموز و غامض از گم‌شدن ۱.۴۵ لک تن ذغال سنگ به ارزش حدود ۲۲۷ BDT کرور از زمین‌های شرکت استخراج ذغال سنگ (Barapukurial) شنیده شد. همه چیز از نظام معاملات بانکی تا ادارات عامه در حال حاضر مبتنی به حالت عدم پاسخگویی قرار دارند. ‏این مثل روشنایی روز به ما واضح است که یک ربع از قدرتمندان با منافع مقرره تحت سایه‌های این نظام فاسد در عقب این "غارت خودبخودی" قرار دارند. اکنون آن‌ها آنقدر غرق مستی این غارت مسلسل شدند که تمام جرایم را در نظر عامه انجام می‌دهند، به گونه‌یی‌که از چشم هیچ‌کس پوشیده نیست. آن‌ها با شادمانی و خوشحالی دارایی عامه را به غارت بردند؛ با این اعتماد که در آینده‌ از دارایی‌ها‌ی‌شان محافطت خواهند کرد.

با وجود این، ما شاهد هستیم که حتی بعد از یک سلسله دزدی و اختلاس توسط بانک دولتی، حکومت عوامی لیگ حدود ۲۰۰۰ Tk  کرور پول مالیه‌ دهنده‌گان را برای کمک مالی این بانک‌ها اختصاص داد تا رو به زوال نروند. به همین ترتیب، قروض پیش‌فرض و قرار دادی سکتور بانکی بنگله‌دیش از اپریل ۲۰۱۸م تا اکنون به ۱۱۱،۳۴۷ کرور TK رسیده است، حال آن‌که در اوایل ۲۰۰۹م تنها به ۳۵،۰۰۰ کرور TK بود. ما بیشتر از این هم توقع اختلاس و دزدی را در روز‌ها آینده داریم؛ چون بعد از ۲۰۰۹م، تنها اعضای حزب حاکم به ریاست مدیران بانک قرار ملاقات می‌گذاشتند تا پول مردم را بنیادی به غارت ببرند.

ای مردم بنگلهدیش! حال این امر از چشم هیچ‌کس پنهان نیست که مسئله مبنی بر حرکت نهاد‌های حکومتی و مردمی برای حفظ منابع نفت، گاز و دیگر منابع طبیعی بدون فراخوانی برای تغییر نظام حاکم دموکراسی یک کار بیهوده خواهد بود. نظام فاسد حاکم با پشتوانۀ نظام سرمایه‌داری فاسد به طور خبیثانه و مسلسل بخاطر حفظ منابع عامه ناکام شده است. ریشۀ اصلی رسوایی اختلاس بانک، طلا و ذغال سنگ از یک منبع است، که آن دولت بی‌بندوبار و غیرمسئولی می‌باشد که تحت رهبری نظام دموکراسی ساخته و پرداختۀ دست بشر قرار دارد.

دولت با تمام معنی از این گونه دزدی‌های بیش ‌از حد حمایت می‌کند و یقیناً این چیزی است که انتظار تحقق آن در بنگله‌دیش می‌رود. ‏آن‌چه که فعلاً ما تجریه می‌کنیم، در حقیقت نتیجۀ اجتناب ناپذیر دموکراسی سیکولری است؛ جایی‌که برخی از سیاستمداران توسط صندوق رأی‌گیری در اریکۀ قدرت می‌نشینند، به نام مردم حکومت می‌کنند و در نهایت با فریب دادن اکثریت افراد جامعه و سرقت اموال آن‌ها، به قدرت شان خاتمه می‌دهند. ‏هنگامی‌که تابعیت از خواسته‌های مردم به جای خوف از الله سبحانه‌و‌تعالی قرار گیرد و هرگاه هوی و هوس و رغبات بشر جانشین حکم شریعت شود، وقوع چنین اختلاس و دزدی و دیگر مصیبت‌های بعید امر حتمی خواهد بود. ما شرایط بدتر و هولناک‌تر از این را زیر سایۀ حکام خون‌آشام خائن روبرو خواهیم شد، چون این همه از نتیجه تقدیم اعمال ما است که بخاطر اعادۀ زنده‌گی اسلامی ناکام مانده و در راستای کار برای تأسیس مجدد خلافت راشدۀ ثانی-که دین اسلام را ب منهج رسول الله صلی الله علیه وسلم بالای تمام مسلمانان تطبیق و اجراء می‌کند- غفلت کرده ایم.

ای مسلمانان! برای احیای مجدد خلافت راشدۀ ثانی برمنهج نبوت فعالیت نموده و این دعوت را یاری رسانید. آگاه باشید که حزب التحریر در حمایت شما قرار دارد و دعوت‌گران شجاع ما تا زمانی‌که کاملاً از شر این نظام ساخته و پرداختۀ دست بشر آزاد نشوند و خلافت برمنهج نبوت را-به نصرت الله سبحانه‌و‌تعالی که ببار آورندۀ سعادت دنیا و آخرت است- قضیۀ سرنوشت‌ساز امت قرار ندهند، نفس راحت نخواهند کشید.

﴿وَلَيَنصُرَنَّ اللّٰهُ مَن يَّنصُرُهٗ اِنَّ اللّٰهَ لَقَوِىٌّ عَزِيزٌ‏﴾

[حج: ۴۰]

ترجمه: الله(سبحانه‌و‌تعالی) کسانی را که یاری او کنند(و از آیینش دفاع نمایند) یاری می‌کند؛ بی‌گمان الله‌(سبحانه‌و‌تعالی) قوی و شکست‌ناپذیر است.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه بنگلهدیش

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه