سه شنبه, ۱۷ شعبان ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۴/۲۳م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :23 رجب 1440
تاریخ میلادی : شنبه، 30 مارس 2019م

شماره صدور:1440/16

دفتر مطبوعاتی
تونس

اعلامیه مطبوعاتی

اجلاس اتحادیه‌ی عرب؛ نماینده‌ی رسمی نظام استعماری‌ست

وقت آنست تا به این نمایش مسخره پایان دهیم

(ترجمه)

سی‌ومین نشست اتحادیه‌ی عرب، روز یک‌شنبه‌ 31 مارچ 2019م در تونس برگزار خواهد شد. در این اجلاس موضوعات زیر، اعم از قضیه‌ی فلسطین و بحران مالی آن، بحران سوریه، وضعیت لیبیا و یمن و مداخله‌ی ایران در امور کشورهای عرب بررسی خواهد شد. سخنگوی اتحادیه‌ی عرب گفته است که در نشست تونس، نظر به اتفاقات اخیر، احتمال طرح موضوع بلندی‌های جولان سوریه وجود دارد. او گفته‌است که موضوع فلسطین در صدر نگرانی‌های نشست قرار خواهد داشت؛ جایی‌که موضوع مشکلات مالی بحث خواهد شد.

بنابر این، تمرکز نشست از قضیه‌ی غصب سرزمین اسلامی توسط کفار، که باید کاملاً پس‌گرفته شود، به قضایای کوچکی تغییر یافته است؛ مشکلات ساده‌ای مثل چالش‌های مهاجرین و بازگشت‌شان و مشکلات بودجوی، که دولت یهود آن‌را تحریم‌کرده و از دست‌رسیِ مقامات فلسطینی به آن جلوگیری می‌کند. در همین حال، به‌رسمیت شناختن حاکمیت دولت یهود بر بلندی‌های جولان موضوعی‌ست که احتمال ‌دارد مطرح شود، حالآن‌که غصب سرزمین مقدس توسط دولت یهود به یک امر بدیهی تبدیل شده و هم‌چنان عادی‌سازی روابط حکام عرب با دولت یهود یک واقعیت سیاسی دانسته می‌شود که این خود یک توهین شرم‌آور است. این نشست، موضوع مداخلات ایران را به بحث خواهد گرفت؛ درحالی‌که در مورد مداخلات امریکا، اروپا و روسیه‌ی جنایت‌کار در تمام کشورها، هم‌چو خاموشی‌ای‌که در قبرستان حاکم است، خاموش هستند. هم‌چنان، تعهد واضحی در استراتیژیِ امریکا که به‌نام "جنگ با تروریزم و افراط‌گرایی" یاد می‌شود، وجود دارد؛ تعهدی‌که در جنگ با امت اسلامی و تلاش برای جلوگیریِ از آزادی امت از استعمار و تأسیس دولت اسلامی به پیش می‌رود.

در این زمینه ما در حزب‌التحریر-ولایه تونس نظرات عام را در خصوص حقایق زیر یادآوری می‌کنیم:

1. ملاقات حکام عرب و عدم دیدارشان با هم یکسان است؛ حتی ملاقات‌شان بسیار خطرناک‌تر از عدم ملاقات‌شان است. تمام امور مان به دست کافران استعمارگر است. کسانی‌که آن‌ها را مدیریت می‌کنند و از آن‌ها راضی هستند و حکام عرب چیزی به آن‌ها گفته نمی‌توانند؛ بل فقط گوش می‌کنند، اطاعت کرده و چیزی را اجراء می‌کنند که حلقات استعماری تصمیم بگیرد.

2. اتحادیه‌ی عرب و نشست‌هایش یکی از جدی‌ترین و خطرناک‌ترین نظریه‌های استعماری بوده که با تصمیم آنتونی ادن، وزیر خارجه‌ی انگلیس ساخته شده و سپس با نفوذ امریکا برای تجاوز به سرزمین‌های اسلامی، که توسط استعمارگران برای جلوگیری از تأسیس دولت اسلامی به وجود آمد، وارد آن گردید و به‌همین جهت، اتحادیه‌ی عرب فقط یک وسیله‌ی استعماری جهت تطبیق پالیسی‌های کفار در سرزمین‌های اسلامی می‌باشد. بناءً همه تصامیم گرفته شده در اتحادیه‌ی عرب از زمان تأسیس آن تا اکنون باعث تلف شدن حقوق فلسطین و تجاوز دولت یهود به آن شده است. این اتحادیه بهانه‌ای برای ویرانی عراق بوده و هم‌چنان ترحم پی‌در‌پی به بشار اسد، قصاب سرزمین شام، تا این‌که به‌کشتن مردم بی‌گناه سوریه ادامه دهد، می‌باشد. همین‌گونه در مقابل کشتار فرعون مصر سکوت کرده و در حقیقت دولت‌های خلیج در خفاء و در انظار عمومی در حال عادی‌سازی روابط خود با دولت یهود بوده؛ درحالی‌که اتحادیه‌ی عرب در برابر آن کور و کر بود.

3. نشست اتحادیه‌ی عرب در تونس بقای نظام تحمیل شده‌ای استعمارگران را بعد از سقوط دولت خلافت نشان می‌دهد. جایی‌که حکام مزدور با هم دیدار می‌کنند، فقط برای تقویت ادامه‌ی ملاقات خود با کوششی ناامیدانه می‌خواهند شکست انقلاب امت را ثابت سازند. از این جهت، این نشست برای استعمار، سازنده‌ی اتحادیه عرب، مهم بوده که می‌خواهد انقلاب امت را تجزیه کرده و آن‌ها را به مشکلات بعضی از کشورهای عرب فرو برده که در نتیجه باید توسط این اتحادیه رفع گردند.  

ای مسلمانان! این‌ها دولت‌های جبریه‌ی شریری بوده و این حکام هیچ نوع قدرتی از خود نداشته و قضایای سرنوشت‌ساز امت را به‌دست دشمنان‌مان می‌دهند. به همین جهت است که فلسطین، عراق و سوریه را به آن‌ها تحویل داده تاجایی‌که آن‌ها در یمن و لیبیا به دو طرف درگیر جنگ تقسیم شدند.

ما خطاب به ارتش‌های امت مسلمه می‌گویم:

شما را چه شده است؟ چرا شما این حکام خائنی‌ را که ما را به استعمارگران فروخته اند، حمایت می‌کنید؟ آیا وقت آن نرسیده؛ در صفوف امت خود که از آن‌ها دست کشیده و در مقابل نظام های جبری آن‌ها انقلاب کرده اند، ایستاد شوید؟! چه کسی از میان شما افتخار نجات دادن این امت را به دست آورده، مسلمانان را از دست استعمار و مزدورهای‌شان آزاد کرده و دوباره قدرت غصب شده‌ی‌شان را به آن‌ها باز می‌گرداند؟ چی‌ کسی با خلیفه‌ی مسلمانان بیعت می‌کند تا خلیفه به آن چه الله سبحانه وتعالی نازل کرده، حکم کند و امت مسلمه را بر اساس کتاب الله و سنت پیامبرش صلی الله علیه وسلم متحد می‌سازد؛ خلیفه‌ای که برای نجات امت، اعلان  جهاد کرده و به سربازان الله که سرزمین و دارایی‌های‌شان را از کفار متجاوز آزاد می‌کند، دولت یهود را از ریشه قطع کرده و پیام اسلام را به جهانیان حمل می‌کند؟

﴿ِانْ تَنْصُرُوا الله يَنْصُرْكُمْ وَيُثَبِّتْ أَقْدَامَكُمْ﴾

[محمد: 7]

ترجمه: اگر الله(سبحانه وتعالی) را یاری کنید، او(نیز) شما را یاری کرده و شما را ثابت قدم می‌گرداند.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه تونس

 

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه