چهارشنبه, ۱۴ ربیع الثانی ۱۴۴۱هـ| ۲۰۱۹/۱۲/۱۱م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :29 صفر 1441
تاریخ میلادی : دوشنبه، 28 اکتبر 2019م

شماره صدور: 1441 / 06

دفتر مطبوعاتی
تونس

اعلامیه مطبوعاتی

دیکته‌ها از سوی سازمان‌های بین‌الملی برای پایه‌داری تمدن کثیف غربی، دوباره از سرگرفته شده است

در یک نامه‌ی سرگشاده از سوی سازمان عفو بین‌الملل، چنین ذکر گردید: «پارلمان جدید باید به حقوق بشر الویت بدهد.» این سازمان به نماینده‌گان مجلس خطاب نمود که 10 مسئله مهم و عاجل را به شورا مشخص بسازند تا در شش ماه آینده به‌طور رسمی قانونی شوند، از جمله تضمین برابری جنسیتی اجتماعی و منع هم‌جنس‌گرایی و... هرچند این تقاضا‌ها توسط احزاب سیاسی در کشور دفاع شده و مورد تصویب قرار گرفت است، این نامه‌ی در واقع ماهیت اصلی احزاب را در عقب این تقاضا‌ها آشکار می‌سازد که تمامش با رنگ کاذب حقوق بشر پنهان شده اند. این نامه هم‌چنین تایید می‌کند که این امر تقاضای مردم مان در تونس نیست بلکه آن را رد می‌کنند، علی رغم تلاش‌های عظیم رسانه‌ها در قبال این مسئله که می‌خواهند به نماینده‌گی از مردم صحبت کنند.                                

در پیوند به همین مسئله به نکات آتی می‌پردازیم:  

ما به مقامات رسمی در کشور، من‌جمله معاونین فعلی و جدید المنتخب و تمامی سیاسیون و صاحب نظران ندا بلند کرده و خطاب می‌کنیم تا جدی بودن این ادعا‌ها و سخنانی که از سوی نهاد "حقوق بشر" بیان شده را متوجه شوند و نیز واقعیت تحمیل آجندای غربی را متوجه شوند که به هدف پایه‌دار‌سازی نظام غربی توسط فریب، غارت و پول، تلاش می‌ورزند. هدف غرب بر علاوه این‌که امت را از قضیه اساسی و حقیقی زنده‌گی منحرف بسازد، اولین گام‌هایش این‌ست که "امت" را از رهبری سیاسی، داشتن اقتصاد و فرهنگ مستقل، تخلیص بدارد. بناً ما را سرگرم‌مسائل جزئی کشور کرده حال آن‌که موارد فوق در اسلام مستلزم یک حکومت می‌باشند. بدین لحاظ، هیچ تلاشی برای فهم دقیق پروژه تمدن اسلامی من‌حیث یک جایگزین واقعی که به‌طور رادیکالی اوضاع را تغییر می‌دهد، صورت نگرفته است. ‏فلهذا، ما به ارتش زنده در میان امت ندا می‌زنیم تا درک کنند و این تمدن جایگزین را به‌وجود می‌آوردند، نه این‌که توسط شعار‌های هم‌چو " نه به بلاغت ایدیولوژیک(No to the ideological rhetoric)" فریب بخورند، که با استفاده از همین روند غرب در مقابل انقلاب امت‌ ظهور کرده و در نتیجه انقلاب به دست انسان‌های ساده‌لوح و سرخورده‌ی متاثر از فرهنگ غربی می‌افتد، بناً میدان سیاسی و مفاهیمی برای پروزه غربی مبنی بر "جدایی دین از زنده‌گی" خالی می‌ماند. از سوی دیگر، حکام جرات پیشنهاداتی را کردند که در غرب بحث‌ برانگیز و ستیزه‌آمیز بود و آن‌ها همین مسائل را برای ما من‌حیث راه‌حل قبول شده‌ی جهانی بیان نموده و عرضه کردند! الله سبحانه و تعالی می‌فرماید:

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اسْتَجِيبُوا لِلَّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُمْ لِمَا يُحْيِيكُمْ وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ يَحُولُ بَيْنَ الْمَرْءِ وَقَلْبِهِ وَأَنَّهُ إِلَيْهِ تُحْشَرُونَ * وَاتَّقُوا فِتْنَةً لَا تُصِيبَنَّ الَّذِينَ ظَلَمُوا مِنْكُمْ خَاصَّةً وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ شَدِيدُ العقاب﴾ [انفال: 24-25]

ترجمه: ای کسانی‌که ایمان آورده‌اید! دعوت الله(سبحانه‌و‌تعالی) و پیامبر را اجابت کنید؛ هنگامی‌که شما را به سوی چیزی می‌خواند که شما را حیات می‌بخشد و بدانید الله(سبحانه‌و‌تعالی) میان انسان و قلب او حایل می‌شود و همۀ شما(در قیامت) نزد او گردآوری می‌شوید. خويشتن را از بلا و مصيبتی به دور داريد كه تنها دامن گير كسانی نمی‌گردد كه ستم می‌كنند(بلكه اگر جلو ستمكاران گرفته نشود، خشك و تر به گناه آنان می‌سوزد) و بدانيد كه الله دارای كيفر سخت و مجازات شديد است!

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه تونس

مترجم: زکریا وهاج

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه