شنبه, ۲۳ جمادی الاول ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۱/۱۸م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :21 ربیع الثانی 1441
تاریخ میلادی : چهارشنبه، 18 دسامبر 2019م

شماره صدور: 18 / 1441

دفتر مطبوعاتی
تونس

اعلامیه مطبوعاتی

به مناسبت نهمین سالگرد انقلاب

(ترجمه)

 به مناسبت نهمین سالروز آغاز انقلاب امت از سیدی بوزید بزرگ، حزب التحریر-ولایه تونس، فعالیت‌های سیاسی را آغاز کرد که از طریق آن، احساست مردم زیتون و قیروان را برانگیزاند تا انقلاب خود را با اسلام به عنوان یگانه راه‌حلی‌که قادر به آزادسازی امت به طور جامع و بدون نقص است، به پایان برسانند.

به تاریخ 13 دسامبر سال 2019، شباب حزب التحریر پس از نماز جمعه در مسجد سیدی بوزید نشستی را برگزار کردند که طی آن پرچم‌ها (لوأ و رأیه) به اهتزاز درآورده شد، یک سخنرانی‌ ایراد شد و برگه‌ای نیز تحت عنوان ذیل توضیح گردید:

﴿لِنَجْعَلَهَا لَكُمْ تَذْكِرَةً وَتَعِيَهَا أُذُنٌ وَاعِيَةٌ

[حاقه:12]

ترجمه: تا آن را وسیله تذکّری برای شما قرار دهیم و گوش‌های شنوا آن را دریابد و بفهمد.

سپس در تاریخ 16 و 17 دسامبر 2019، این برگه در بیشتر مناطق کشور پخش شد. این برگه سوالاتی را به شکل شفاهی مشخص می‌کرد که: ای مردم تونس! کجا می‌روید؟ ... آیا شما ظالم را به خاطر یک دموکراسی بدبخت و درمانده -که از آن جز سال‌های سختی و بدبختی چیزی به دست نیاوردید- و به دنبال آن پنج سال بدبختی دیگر اخراج کردید؟

﴿فمنِ اتَّبَعَ هُدَايَ فَلا يَضِلُّ وَلا يَشْقَى * وَمَنْ أَعْرَضَ عَنْ ذِكْرِي فَإِنَّ لَهُ مَعِيشَةً ضَنكاً

[طه: 123-124]

ترجمه: و هركس از ياد من روى گرداند، پس همانا براى او زندگى تنگ و سختى خواهد بود و ما او را در قيامت نابينا محشور مى‌كنيم.

این سخنرانی با خطاب به مردم تونس به پایان رسید: "... و بدانید که هیچ زندگی بدون اسلام و هیچ اسلامی بدون دولتی‌که که توسط پیامبر صلی الله علیه وسلم تأسیس شده بود وجود ندارد... "

هم‌چنین، در 16 دسامبر سال 2019، حزب التحریر- ولایه تونس سیمیناری را تحت عنوان "تونس به یک دولت احتیاج دارد و به الله سوگند شما جز اسلام و خلافت راه‌حل دیگری ندارید" برگزار کرد. استاد علی آل سعیدی با استناد به واقعیت فساد رژیم، با مقدمه‌ای بر نقش انتخابات اخیر در طولانی شدن عمر فساد و مسدود کردن راه جهت دست‌یابی امت به تأسیس قانون الله آغاز کرد. سپس استاد سید خشارم، عضو دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه تونس بیانیه را تحت عنوان : "دموکراسی یک نظام کفری و گمراه‌کننده است که انقلاب شما را منحرف، تلاش‌های شما را تکه‌تکه و شما را به سمت ویرانی‌ها سوق می‌دهد"  ارائه نمود و بعد از آن استاد محمد ناصر شوویخا سخنرانی را با عنوان سیمنار فوق پایان داد. 

این فعالیت‌ها در سالگرد انقلاب در سیدی بوزید؛ جایی‌که سخنرانی‌های زیادی در میدان انقلاب ارائه شد، پایان یافت و به دنبال آن بحث‌های پر جمع‌‌وجوش و تعامل مثبت با مخاطبان انجام شد و هم‌چنین شعارهای برای فراخواندن مسلمانان تونس برای قطع روابط با استعمار بلند شد و نیاز به تکمیل انقلاب با اسلام تا زمانی‌که درخت پربار آن به ثمر برسد؛ به گونه‌ای ‌که در یک صف واحد در برابر استعمار قرار گیریم و این‌که رهبر همیشگی‌مان رسول الله صلی الله علیه وسلم باشد.

حزب التحریر-ولایه تونس فعالیت خود را پس از 14 ژانویه/جنوری سال 2020م ادامه خواهد داد تا "فرزندان عقبا" به انقلاب خود ادامه دهند تا منجر به تأسیس دولتی شود که مبتنی بر حاکمیت اسلام و اقتدار امت باشد. الله سبحانه‌وتعالی می‌فرماید:

﴿وَللهِ عَاقِبَةُ الأُمُورِ ﴾

[حج:41]

ترجمه: و پايان همه‌ى امور از آن الله است.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه تونس

مترجم: کریم احمدی

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه