پنجشنبه, ۲۵ ذیقعده ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۷/۱۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :26 رمضان 1441
تاریخ میلادی : سه شنبه، 19 می 2020م

شماره صدور:۳۶ / ۱۴۴۱

دفتر مطبوعاتی
تونس

اعلامیه مطبوعاتی

بازداشت دو تن از شباب حزب التحریر به دلیل یک آیت قرآن و پیام خردمندانه!

(ترجمه)

دولت تونس تنها به بستن مساجد و خارج کردن مردم از حالت قرنطینه، مخصوصاً در معاملات و فضاهای بزرگ تجارتی بسنده نکرده‌است؛ بلکه افرادی را که به این جنایت شنیع، که نمونۀ واضح دشمنی‌شان با مؤمنان است، تن نداده‌اند، نیز دستگیر می‌کند.

اخیراً حزب‌التحریر – ولایه تونس یک دسته اقدامات و فعالیت‌ها را در اکثر ایالت‌های تونس مبنی بر باز کردن مجدد خانه‌های الله سبحانه وتعالی، با حفظ موارد صحی/بهداشتی به‌منظور جلوگیری از سرایت به بیماری واگیر کرونا، راه‌اندازی کرده‌است. اما حکومت به روز یک‌شنبه، ۱۷ می/مه ۲۰۲۰ م پاسخ این حرکت سیاسی را با فرستادن نیروهای امنیتی داد و دو تن از شباب حزب، غازی الطونسی و انیس عابد را در ساقیة الزیت در سفاقس به جرم نصب یک تابلوی حزب‌التحریر که بر روی آن این آیات کلام الله سبحانه وتعالی نوشته بود، دستگیر کرد.

﴿وَ مَنْ أَظْلَمُ مِمَّنْ مَنَعَ مَساجِدَ اللّهِ أَنْ یُذْکَرَ فیهَا اسْمُهُ وَ سَعى فی خَرابِها أُولئِکَ ما کانَ لَهُمْ أَنْ یَدْخُلُوها إِلاّ خائِفینَ لَهُمْ فِی الدُّنْیا خِزْیٌ وَ لَهُمْ فِی الْآْخِرَةِ عَذابٌ عَظیمٌ﴾

[بقره: ۱۱۴]

ترجمه: و کیست ستم‌کارتر از آن‌که مردم را از ذکر نام الله (سبحانه وتعالی) در مساجد منع کند و در خرابی آن اهتمام و کوشش نماید؟ چنین گروه را نشاید که در مساجد مسلمین در آیند، جز آن‌که (بر خود) ترسان باشند. این گروه را در دنیا ذلت و خواری نصیب است و در آخرت عذابی بزرگ.

امروز، ۱۹ می/مه ۲۰۲۰ م این دو عضو حزب‌التحریر به دفتر پیگرد عمومی راجع شدند تا در خصوص‌شان تصمیم گرفته شود.

ای مردم سرزمین زیتونه و قراوین!

این حکومت در مخالفت و سرکشی از دین الله سبحانه وتعالی به اوج خود رسیده‌است؛ طوری‌که نه‌تنها خانه‌های الله سبحانه وتعالی را در ماه مبارک رمضان (ماه قرآن) بسته کرده، بلکه با دستگیر کردن کسانی‌که کلام قرآن و پیام هدایت را به آنان می‌رسانند و ایشان را به زشتی و قباحت اعمال‌شان متوجه می‌کنند، به گناه‌شان می‌افزایند. ما در حزب التحریر – ولایه تونس شما را در عدم پیروی از این حکومت عاصی همراهی می‌کنیم تا آن‌که نصرت الله سبحانه وتعالی نصیب حال‌مان شود.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر – ولایه تونس

مترجم: امیر حسام

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه