جمعه, ۱۵ صَفر ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۰/۱۰/۰۲م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :29 ذولقعده 1441
تاریخ میلادی : دوشنبه، 20 جولای 2020م

شماره صدور:۴۴ / ۱۴۴۱

دفتر مطبوعاتی
تونس

اعلامیه مطبوعاتی

بازداشت شباب حزب‌التحریر به پوشاندن جنایات‌تان کمک نمی‌کند

(ترجمه)

به‌روز جمعه، ۱۷ جولای/ژوئیه ۲۰۲۰ م، حزب‌التحریر – ولایه تونس اعلامیه‌ای را با عنوان «ای مردم تونس! تا کی این چرندیات دموکراتیک را تحمل می‌کنید؟» منتشر کرد. شباب حزب این اعلامیه را در سطح گسترده‌ای در سراسر کشور توزیع کردند؛ اما در جریان توزیع آن نیروهای امنیتی تعدادی از شباب حزب‌التحریر را ربودند. از آن جمله عماد امیره و باسم کامله از شهر قبلی ربوده شدند. آنان از صحبت با نیروهای امنیتی در حضور یک وکیل خودداری کردند؛ بناءً پس از مدتی رها شدند. ولی مختار بلهاج و فاخر الربایعی از شهر سفاکس تنها پس از رسیدن وکیل‌شان آزاد شدند. شنبه شب یک نیروی امنیتی به خانۀ زوهیر الامری در شهر سیدی بوزید حمله کرد و او را با خود به حوزۀ امنیتی برد؛ ولی او از همکاری با آنان خودداری کرد (چون آن‌ها دلایل کافی و احضاریه رسمی در دست نداشتند)، نهایتاً او را با ناامیدی رها کردند.

به‌همین ترتیب، نیروهای امنیتی صبح یک‌شنبه، ۱۹ جولای/ژوئیه ۲۰۲۰ م، یکی دیگر از شباب‌مان را به‌نام نورالدین نوری از شهر سواسی به دلیل توزیع همین اعلامیه به‌مانند جلادان و گروه‌های مافیایی دست‌گیر کردند و تا روز دوشنبه، ۲۰ جولای/ژوئیه ۲۰۲۰ م، در بازداشت خود نگه داشتند. در حقیقت، بازداشت جوانانی‌که یک بیانیه سیاسی را توزیع می‌کنند، ننگی بر دولت است که ناسازگاری متصدیان این امر را به اثبات می‌رساند و سقم ادعای‌شان را نشان می‌دهد، این‌که به قوانین ساخت خودشان نیز پای‌بند نمی‌باشند.

به‌نظر می‌رسید که این بیانیه حزب، سفارت‌ها را نگران کرده بود؛ چنان‌که به طبقۀ حاکم هدایت دادند که تعدادی از نیروهای امنیتی را برای بازداشت شباب حزب‌التحریر بفرستند تا موجب سراسیمه‌گی حزب و خفه شدن صدایش شوند.  

بلی، آنان می‌خواهند حزب‌التحریر را از سخن گفتن باز دارند؛ زیرا بیانات‌اش انقیاد طبقۀ سیاسی را به استعمارگران فاش می‌کند، همان استعمارگرانی که دست این طبقه را به تمام بخش‌های دولت و دستگاه امنیتی و قانون‌گذاری، اقتصاد و آموزش/معارف باز کردند و تونس را به سلطه‌اش درآوردند. زیرا حزب‌التحریر به براندازی نظام دموکراتیک فاسدی دعوت می‌کند که باعث آشفتگی سیاسی تونس شده، مردم‌اش را به سمت برده‌گی سوق داده و این سرزمین را وارد دالان تاریکی کرده‌است که راه خروجی ندارد؛ مگر این‌که تونس را به نقطۀ اصلی‌اش؛ یعنی دولت خلافت راشده به‌طریقۀ رسول‌الله صلی‌الله‌علیه‌وسلم، برگرداند.

آن‌چه اسباب رنجش استعمارگران را فراهم آورده‌است، این است که پس از دهه‌ها غربی‌سازی و خشکانیدن ریشه‌های اسلام در تونس، هنوز قوت نیروی فراخوان خلافت را در تونس می‌بینند، شهرت حزب و بیانیه‌هایش را مشاهده می‌کنند. اما آن‌چه ما را ناراحت می‌کند این حقیقت است که نیروهای امنیتی در عوض حمایت از امت و دین‌شان و بازداشت کسانی‌که به خون شهداء خیانت کرده‌اند، زمام کشور را به دست سفرای خارجی و سازمان‌های مالی بین‌المللی سپرده‌اند، سرمایه‌های این سرزمین را با واگذاری‌شان به شرکت‌های چپاول‌گر غربی برباد داده‌اند و تونس را به یک پایگاه پیش‌رفته برای مهم‌ترین اراکین استعمار در منطقه تبدیل کرده‌اند؛ آنان با دست‌گیر کردن اشخاصی‌که خواهان تطبیق اسلام استند، امکانات سیاسی‌شان را برای جدا کردن اسلام از حاکمیت با استعمارگران به اشتراک می‌گذارند. آیا ندیدند که خدمت‌گذاری‌شان به حکامی‌که سرزمین، دین و امت خود را فروختند، آنان را به‌سان گروه‌های تبه‌کار و مافیایی ساخته‌است که نیروی‌شان را در راه اشتباه به‌کار می‌برند و مردم را از راه الله سبحانه و تعالی منحرف می‌کنند؟

بگذارید بدانند که نه پیگردها غیرشرعی و محاکمه‌های سیاسی‌شان مانع شباب حزب‌التحریر از بیان حقیقت خواهد شد و نه آنان در برابر استعماری‌که وارد خانه‌های‌شان شده‌است خاموش خواهند ماند، تا آن‌که او و فسادش را از ریشه برکنند و حدود اسلام را تطبیق کنند.

بگذارید حکام تونس خاطر نشان شوند که حزب‌التحریر فعالیت‌های‌شان را نظاره می‌کند، از توطئه‌های‌شان باخبر است، اعمال و کردارشان را به خاطر دارد و به‌زودی – به اذن و ارادۀ الله سبحانه‌وتعالی – که به قدرت دست یابد با آنان تصفیه حساب خواهد کرد.

بگذارید حکام و سفارت‌های پشت سرشان بدانند که حزب‌التحریر قبل از تولد این دولت ضعیف، عمیقاً در این سرزمین ریشه دوانیده‌است و این دولت‌های وحشی در امر توقف و مختل کردن فعالیت‌هایش ناکام بوده‌اند. پس چگونه یک دولت ضعیفی‌که «وزرایش» مستخدمان گوش به فرمان سفارت‌های استعماری‌اند، با چنین حزبی مقابله می‌کند که دارای بنای مستحکم و معنویات والا می‌باشد؟!

الله سبحانه‌وتعالی می‌فرماید:

﴿إِنَّ الَّذِينَ يُحَادُّونَ الله وَرَسُولَهُ أُولَئِكَ فِي الْأَذَلِّينَ * كَتَبَ الله لَأَغْلِبَنَّ أَنَا وَرُسُلِي إِنَّ الله قَوِيٌّ عَزِيزٌ﴾ (المجادله: ۲۰ – ۲۱)

ترجمه: کسانی‌که با الله (سبحانه و تعالی) و رسول‌اش (صلی‌الله‌علیه‌وسلم) دشمنی می‌کنند، آن‌ها در زمرۀ ذلیل‌ترین افراداند. الله (سبحانه‌وتعالی) چنین مقرر داشته که من و رسولان‌ام پیروز می‌شویم؛ چراکه الله (سبحانه‌وتعالی) قوی و شکست‌ناپذیر است.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر – ولایه تونس

مترجم: محمد حارث پویا

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه