سه شنبه, ۰۳ ذو القعدة ۱۴۳۸هـ| ۲۰۱۷/۰۷/۲۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :25 رمضان 1438
تاریخ میلادی : سه شنبه، 20 جون 2017م

شماره صدور: ۱۴۳۸

دفتر مطبوعاتی
بخش زنان

اعلامیه مطبوعاتی

تا زمانی که افغانستان به حیث پروژه جنگی امریکا باشد؛ کشتار کودکان در آن متوقف نخواهد شد

(ترجمه)

به تاریخ ۱۱جون سال ۲۰۱۷م گزارش رسانه ها به نقل از کمیسیون مستقل حقوق بشر افغانستان نشان می دهد که کودکان افغان از امنیت برخوردار نبوده و بیش از ۶میلیون تن شان در حالت بحرانی به سر می برند. این قشر در اثر جنگ جاری در این کشور همه روزه قربانی می دهند، چنان چه به اثر انفجار یک بمب بزرگ به تاریخ ۳۱می همین سال در کابل پایتخت افغانستان بیش از ۵۰۰ تن به شمول زنان و کودکان کشته و زخمی شدند. پیش از این حمله نیز در ۳ ماه اول سال جاری ۷۱۵ غیر نظامی دیگر در رویدادهای متفاوت جان باختند. سازمان ملل متحد(UNAMA) از ۹۸۷ مورد تلفات کودکان در بین ماه جنوری و اپریل سال ۲۰۱۷م خبر می دهد که از این میان ۲۸۳ تن کشته و ۷۰۴ تن دیگر زخمی گردیدند. طبق این آمار تلفات کودکان ۲۱درصد نظر به سال ۲۰۱۶م در سال جاری بیشتر بوده؛ به عباره دیگر تلفات کودکان در همین مدت زمان در این سال ۹۰۰ کودک بیشتر از سال ۲۰۱۶م بوده است.

با در نظر داشت اصطلاح ارزش های دموکراتیک حقوق کودکان، حق بشری شان بوده بنابر این مراقبت و محافظت از افراد زیرسن قانونی می باشد؛ اما امریکا با استعمار سرزمین های اسلامی و کشتار مردان، زنان و اطفال بی گناه این را به اثبات می رساند که در مقابل منافع سیاسی و اقتصادی خود حتی به ارزش های وضع شده دروغین هم پای بند نمی باشد. علاوه بر این، رژیم های دست نشانده کابل مسوولیت خود را در برابر افراد مملکت کاملاً رها نموده و به خاطر منافع و پر کردن جیب های خود از ثروت این سرزمین، دستورالعمل باداران غربی خود را اجرا می نمایند. امریکا از افغانستان به عنوان پایگاه نظامی خود برای پروژه های جنگی استفاده می کند و در نهایت هدف واقعی امریکا با ۸۴۰۰ سرباز در افغانستان و با علاوه نمودن ۴۰۰۰ هزار سرباز تازه نفس دیگر، جنگ با اسلام و مسلمانان زیر نام مبارزه علیه تروریزم، اعمال رژیم های وابسته به غرب در منطقه، مبارزه با احیای مجدد اسلام در سراسر جهان و از بین بردن هویت امت مسلمه است، تا به این ترتیب بتواند از تأسیس دوباره خلافت که به دخالت و استعمار امریکا در سرزمین های اسلامی پایان می دهد و امنیت و سرپرستی همه شهروندان خود را تضمین می کند، جلوگیری به عمل آورد.

تا زمانی که امت اسلامی از سیطره سیکولریزم و چنگال خونین استعمارگران آزاد نشود، افغانستان و دیگر سرزمین های اسلامی هم چنان شاهد این همه خونریزی، نابودی، فقر و بدبختی خواهند بود. فقط خلافت بر طریقه رسول الله صلی الله علیه وسلم می تواند ارزش های اسلامی را به طور جامع به ارمغان بیاورد، که حفاظت از تمام امت به شمول اولاد و کودکان امت را تضمین می کند.

﴿قَالَ اهْبِطَا مِنْهَا جَمِيعًا بَعْضُكُمْ لِبَعْضٍ عَدُوٌّ فَإِمَّا يَأْتِيَنَّكُم مِّنِّي هُدًى فَمَنِ اتَّبَعَ هُدَايَ فَلَا يَضِلُّ وَلَا يَشْقَى وَمَنْ أَعْرَضَ عَن ذِكْرِي فَإِنَّ لَهُ مَعِيشَةً ضَنكًا وَنَحْشُرُهُ يَوْمَ الْقِيَامَةِ أَعْمَى

[طه: ۱۲۳-۱۲۴]

ترجمه: هر دو از آن(بهشت) فرود آیید، در حالى که دشمن یکدیگر خواهید بود؛ ولى هرگاه هدایت من به سراغ شما آید، هر کس از هدایت من پیروى کند، نه گمراه مى شود، و نه در رنج خواهد بود! و هر کس از یاد من روى گردان شود، زنده گى(سخت و) تنگى خواهد داشت؛ و روز قیامت، او را نابینا محشور مى کنیم!

بخش زنان دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه