جمعه, ۱۷ جمادی الثانی ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۲/۲۲م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :9 جمادی الاول 1440
تاریخ میلادی : سه شنبه، 15 ژانویه 2019م

شماره صدور:۱۴۴۰ AH/ ٠١٠

دفتر مطبوعاتی
بخش زنان

اعلامیه مطبوعاتی

مصیبت‌های فاجعه‌آمیز حتی در عدم طوفان برف!

(ترجمه)

 

یک نوار تصویری از داخل کمپ‌های مهاجرین در وبسایت‌ صفحات اجتماعی توسط یک فعال اجتماعی به اشتراک گذاشته شد که نشان می‌دهد یک مهاجر سوری در داخل خیمه‌اش از سردی بیش از حد هوا، لرزه تمام بدنش را فرا گرفته و حتی دندان به دندانش نمی‌چسپد. آن فرد از مقامات مربوطه درخواست نمود تا ضروریات گرمایش مهاجرین را توسط نفت کوره(نفت برای گرمایش) تأمین کنند.

این مهاجرین در کمپ‌های متعدد غیرانسانی برای حمایت‌شان به سازمان‌های امدادرسانی درخواست نمودند و نیز از مقامات مربوطه بخاطر کمک‌های عاجل صدا بلند کرده اند و آن‌ها گفتند که تنها مقدار اندکی کمک‌ها به باشنده‌گان کمپ رسیده است؛ اما این کمک‌ها حتی نیاز‌های ۱۰ درصد مهاجرین را برآورده نمی‌کند. این زمانی‌ست که مهاجرین با کمبود شدید نفت مواجه هستند؛ به این معنی که در هم‌چو اوضاع جوی سرد و خشنی‌که در اکثریت مناطق شام وجود دارد، مردم باید خود را گرم نگه بدارند.

به طور مثال: بیش از ۸۰ هزار مهاجر سوری در شهر عرسال لبنان-که تقریباً ۱۳۰۰ متر بالاتر از سطح بحر است- از نبود عناصر اساسی یک زنده‌گی آراسته و پاک، مانند تضمین درست شبکۀ فاضلاب و قیرریزی سرک‌ها شکایت دارند. ‏همه‌ساله هم‌چو اوضاع جوی سرد و خشن با تأثیرات فاجعه‌انگیز بالای اطفال و زنان، جوانان و نوجوانانی‌که در این کمپ‌های اتفاقاً آمدند، می‌آید.

بناءً در این ماه‌های سال این یک امر طبیعی است که در کوه‌ها برف را ببینیم، باران شدید ببارد و طوفان‌های سرد با نام‌های مختلف بوزد؛ مگر این امر برای مصیبت‌ها و فاجعه‌های انسانی طبیعی نیست که بخاطر عدم یا کمبود حداقل نیازمندی‌های گرم کننده‌ مانند کمپل و نفت کوره در سراسر کشور در این سال‌های اخیر تجدید می‌شود. علاوه بر این، کمبود موادغذایی اولیه مانند نان خشک و غذای اطفال نیز طبیعی نیست. هم‌چنان این امر نیز درین سرزمین طبیعی است که اوضاع جوی پایین را در جریان این ماه‌های سال تجربه کند؛ مگر این غیرطبیعی است که اطفال، به خصوص نوزادان را ببینیم که اوضاع سرد شدید را همواره تجربه و از شدت هوای سرد می‌لرزند.

چرا این اتفاقات غیرطبیعی و غیرممکن وجود دارد؟ ‏ما همرای مردم خود در سراسر کمپ‌های مهاجرین، این سال‌های دشوار را دیدیم، شنیدیم، تجربه کردیم و دریافتیم که مصیبت‌های واقعی حتی در نبود برف و طوفان نیز وجود داشت، که از یک طرف پرده از روی خائنین و حکام غفلت‌کار برداشت و از طرف دیگر چهرۀ سازمان‌هایی‌که برای کمک‌های بشردوستانه فعالیت می‌کنند، نیز نمایان شد. هم‌چنان تأسیس هم‌چو کمپ‌ها و این چنین وضعیت زنده‌گی بدبخت، حتی برای حیوانات نامناسب است.

مسلمانان گرامی! الله سبحانه‌و‌تعالی شما را در پناه خود حفظ کند. اینست نتیجۀ مقام انسانیت مبنی سلب قانون ملکلیت شهروندی یعنی ملیت‌گرایی که منجر به چنین تبعیض نژادی می‌شود؛ زیرا در نظام فعلی کسی‌‌که حق زنده‌گی نجیب و آراسته دارد، کسی‌ است که به ملت‌پرستی چنگ می‌زند؛ فرض کنید اگر در کشور خودش برایش موقع مساعد شود، توسط قوانین و نظام از وارد شدن آواره‌ها و بیگانه‌ها جلوگیری می‌نماید که این امر خود امکان بهتر زیستن و زنده‌گی باثبات را محدود می‌سازد. اگر این بیگانه‌ها به عنوان مهاجرین نسبت داده شوند؛ به خصوص در هم‌چو نظام کپیتلزم با ماهیت منافع، دیگر هیچ ارزشی و جایگاهی به این انسان‌ها وجود نخواهد داشت؛ آنان مجبور اند که در دشوارترین مناطق و بی‌حد شرایط سخت مثل کوه‌های سرد برفی و دشت‌های سوزان گرم و یا در وادی‌هایی‌که همواره طوفان وجود دارد، زنده‌گی کنند. اگر برای حکام و کفار، ظلم و بیدادگری پناهگاه‌ها و تغییر مکان کافی می‌بود، آنان همرای این مهاجرین مثل حیوان رویه نمی‌کردند؛ یعنی  زنده‌گی بی‌قید و شرط بدون عزت را به آنان تحمیل نمی‌کردند.

ای مسلمانان، آگاه شوید که اینست وضعیت مهاجرین! گرسنگی و ظلم و ستم در بلاد مسلمین وجود دارد و این مردم مظلوم توسط کسانی بی‌سپر گذاشته شدند که آنان خود را مسئول برای امور آنان خطاب می‌کردند؛ اما حکام بلاد مسلمین بی‌شرفانه در آغوش غربی‌ها خوابیده اند و بعد از این‌که خون شهداء را با کم‌ترین بها و میثاق فروختند، همراه کفار مذاکره می‌کنند. ‏از سوی دیگر، گرفتاری مهاجرین همراه با وضعیت بدبخت و رنجش‌های‌شان دیگر در سرخط مقالات خبرهای سیاسی نیست؛ طوری‌که در سال‌های پیشینِ بحران سوریه وجود داشت؛ پروندۀ‌ آن‌ها مانند سایر پرونده‌های بشردوستانه به جنگ‌های داخلی ربط می‌گیرد، که پروندۀ‌شان مفقود و با مزخرفات سیاسی و ستیزه‌جویانه نسبت به منافع حکام جایگزین شده است؛ همان‌طوری‌که آن‌ها در حراج عمومی حضور دارند، برای عملی شدن راه‌حل سیاسی امریکا در منطقه فعالیت می‌کنند که چهرۀ جنایتکار بشار اسد را مثل "کودک بره‌گک بی‌گناه" رونما می‌کنند!

فلهذا، بدانید که وحدت ما سبب شکوه و جلال و قدرت‌مندی و اما تفرقۀ ما باعث شکست و حقارت ما می‌شود. ‏برای این وحدت فعالیت کنید و در پی زنده‌گی در سایه‌های اسلام و دین باشید و دوباره دولت متقدر اسلام  را تحت عنوان خلافت راشدۀ ثانی بر منهج نبوت تأسیس نمایید که وعدۀ رب العالمین در خصوص این امر حقیقی است.

﴿وَعَدَ اللَّهُ الَّذِينَ آمَنُوا مِنْكُمْ وَعَمِلُوا الصَّالِحَاتِ لَيَسْتَخْلِفَنَّهُمْ فِي الْأَرْضِ كَمَا اسْتَخْلَفَ الَّذِينَ مِنْ قَبْلِهِمْ وَلَيُمَكِّنَنَّ لَهُمْ دِينَهُمُ الَّذِي ارْتَضَى لَهُمْ وَلَيُبَدِّلَنَّهُمْ مِنْ بَعْدِ خَوْفِهِمْ أَمْناً﴾

[نور: ٥٥]

ترجمه: الله(سبحانه‌وتعالی) به‌کسانی از شما که ایمان آورده و کارهای شایسته کرده‌اند، وعده داده است که حتماً آنان را در زمین خلیفه می‌گرداند؛ همان‌گونه که جانشین ساخت کسانی‌ را که پیش از آنان بودند و آن دینی را که برای‌شان پسندیده است، به‌سودشان مستقر دارد و بر آنان پس از بیم‌شان ایمنی را جای‌گزین کند؛ مرا پرستش می‌کنند و چیزی را با من شریک نمی‌سازند و کسانی‌که پس از آن ناسپاسی کنند؛ پس آن گروه همانا فاسقان اند.

بخش زنان دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه