شنبه, ۱۷ ذیقعده ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۷/۲۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :1 رجب 1440
تاریخ میلادی : جمعه، 08 مارس 2019م

شماره صدور:1440هـ / 022

دفتر مطبوعاتی
بخش زنان

اعلامیه مطبوعاتی

بدون تأسیس دولت خلافت راشده تأمین امنیت، رفاه و عزت برای زنان مسلمان ممکن نیست

(ترجمه)

رجب ام‌سال هم‌چنان یادآور تلخ‌ترین فاجعۀ تاریخ اسلام می‌باشد؛ نودوهشت سال پیش در همین روز امت مسلمه دولت مفتخر، رهبری اسلام، سپر و محافظ خویش(دولت خلافت) را از دست داد. از آن زمان تاکنون، زنان مسلمان و خانوادههای‌شان با کشتار، گرسنگی، ویرانی، آزار و اذیت، بی‌عزتی، فقر فاجعه‌بار، بدبختی، ظلم و دیگر مشکلات غیرقابل تحمل دست‌وپنجه نرم می‌کنند. ما از یک دولتی‌که توسط حاکمان متقی و مخلص، قسمی‌که الله سبحانه وتعالی امر نموده و رهبری می‌شدیم، تبدیل به امتی گشتیم و ما را حاکمانی رهبری می‌کنند که زندگی امت برای‌شان هیچ اهمیتی نداشته و دارائی‌های امت را بخاطر خوش‌گذرانی‌های خویش غارت کرده و مسلمانانی را که به دین الله سبحانه وتعالی چنگ زده و پایبند اوامر الهی می‌باشند، محکوم و مورد پیگرد قرار می‌دهند.

هم‌چنان، امروزه از یک دولت قدرت‌مند و مقتدری‌که بخاطر گسترش اسلام جهاد را حمل می‌نمود و دشمنان نیز از فکر آزار رساندن به زن مسلمان ترس و لرزه آن‌ها را فرامی‌گرفت... قربانی نسلکشی و اشغال شدیم. از یک دولتی‌که تحت آن تأمین امنیت زنان مسلمان محراق توجه قرار داشته؛ طوری‌که مقام و عزت زنان مسلمان از تمام گنجینه‌های جهان ارزشمندتر بوده و برای دفاع از عزتش لشکرها بسیج می‌شد... اما امروزه در جهانی زندگی میکنیم که خواهران مسلمان ما در معرض سوءاستفاده، تحقیر و تجاوز توسط دشمنان اسلام، که هیچ‌گونه ترس و پاسخگویی از این اعمال زشت خویش ندارند، قرار می‌گیرند؛ زیرا هیچ ارتشی برای نجات و هیچ محافظی برای دفاع از عزت آن‌ها وجود ندارد. از یک دولتی‌که تحت آن زنان مسلمان از امنیت و حرمت برخوردار بودند و حتی غیرمسلمانان نیز بخاطر نجات از آزار و اذیت و تأمین عدالت، خواستار زندگی در زیر چتر نظام اسلام بودند... به وضعیتی رسیدیم که زنان مسلمان را دشمنان اسلام زندانی و شکنجه می‌نمایند و از طرفی، حکام سرزمین‌های مسلمانان نیز به آن‌ها پشت کرده یا آن‌ها را در دریا رها کرده تا به کام مرگ روند و یا در اردوگاه‌های کثیفی‌که حتی برای حیوانات مناسب نمی‌باشند، قرار می‌دهند. ما از یک دولت غنی، که نیازهای اقتصادی مردم را برآورده می‌ساخت و حتی خلیفه خودش برای زنان فقیر و فرزندان‌شان غذا حمل می‌نمود... تبدیل به امتی شدیم که از فقر شدید رنج می‌برند تا جایی‌که زنان مسلمان در سرک‌ها گدایی می‌کنند و کودکان‌شان نیز از داخل زباله‌ها به دنبال غذا می‌گردند تا شکم گرسنۀشان را سیر کنند و یا بدون این‌که کسی برای‌شان لقمۀ نانی بدهد، از گرسنگی جان می‌دهند.

تمام این‌ها نتیجۀ از دست دادن دولت خلافت، محافظ، سپر و حامی زنان مسلمان، می‌باشد. مطمئناً 9دهه درد و رنج غیرقابل تحمل، تحقیر و بدبختی برای دختران این امت مسلمه کافی‌ست! مسلماً وقت آن رسیده که جهان را یک بار دیگر با نور عدالت، حراست، حفاظت و سعادت نظام الله سبحانه وتعالی؛ یعنی دولت خلافت به منهج نبوت، روشن سازیم.

دولتهای سیکولر، رسانهها و مؤسسات آن‌ها طی چند قرن، دولت خلافت را به عنوان ستمگر و دشمن زنان قلمداد نموده اند؛ در حالی‌که دولت خلافت مسئول، مدافع و مهیاء کنندۀ نیازهای مسلمانان است. چنانچه پیامبر می‌فرماید:

«الإِمَامُ رَاعٍ وَمَسْؤولٌ عَنْ رَعِيَّتِهِ»

ترجمه: امام یا خلیفه محافظ و مسئول رعیت‌اش می‌باشد.

«إِنَّمَا الْإِمَامُ جُنَّةٌ يُقَاتَلُ مِنْ وَرَائِهِ وَيُتَّقَى بِهِ»

ترجمه: در حقیقت امام مانند سپر است که در عقب آن شما می‌جنگید و محافظت می‌شوید.

بنابر این، در این رجب، بخش زنان دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر، کمپاینی را تحت عنوان "خلیفه: محافظ من! سپر من!" راه‌اندازی نموده که در آن چگونگی دولت خلافت، خلیفۀ متقی‌ای که به طریقۀ نبوت قوانین و نظام‌ اسلام را حمل می‌کند تا عملاً مشکلات زنان مسلمان را حل کرده و از جان، مال و عزت و عقیدۀ مان؛ طوری‌که در قانون اساسی و ثقافت حزب التحریر نگاشته شده است، محافظت می‌کند، به تصویر بکشیم. از شما صمیمانه تقاضا می‌نماییم که این کمپاین مهم را دنبال و از آن حمایت کنید تا شما نیز در این تغییر بزرگ و مهم سهمی داشته باشید: تأسیس دولت با شکوه خلافت.

داکتر نسرین نواز

رئیس بخش زنان دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر

 

این کمپاین را می توانید در آدرس زیر دنبال کنید: http://www.hizb-ut-tahrir.info/en/ 

صفحه فیسبوک:  www.facebook.com/WomenandShariah

لینک ویدیوی کمپاین: https://youtu.be/lgV1wrLyrY4

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه