چهارشنبه, ۱۶ شوال ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۶/۱۹م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :4 رمضان 1440
تاریخ میلادی : پنج شنبه، 09 می 2019م

شماره صدور:1440AH/32

دفتر مطبوعاتی
بخش زنان

اعلامیه مطبوعاتی

نسل‌کشی علیه فرزندان یمن در حالی‌ ادامه دارد که قاتلین‌شان نقش افراد صلح‌جو را بازی می‌کنند

(ترجمه)

در بیست‌وششم اپریل سال جاری، سازمان ملل گزارشی را با این موضوع، که شمار جان‌باخته‌گان جنگ جاری در یمن تا پایان سال 2019م به 230هزار تن خواهد رسید، منتشر کرد. این تحقیق تحت عنوان "بررسی تأثیر جنگ بر توسعه در یمن" انجام شده و بیان می‌کند که 131هزار یمنی بین سال‌های 2015 تا 2019م در نتیجه‌ی تأثیرات جانبی جنگ؛ مانند گرسنه‌گی، بیماری‌ و کمبود مراکز صحی، جان خود را از دست داده است. بر اساس گزارش سازمان ملل،‌ با پایان سال جاری، جنگ فعلی جان 102هزار تن را خوهد گرفت. "جاناتان مویر" نویسنده‌ی اصلی این گزارش، جنگ یمن را "یکی از تأثیرگذارترین جنگ‌های داخلی از زمان جنگ سرد" دانسته است. او هم‌چنان گفته‌ که اکثریت قربانیان جنگ یمن اطفال زیر سن 5سال بوده و در هر دوازده دقیقه یک طفل به‌خاطر جنگ و تأثیرات جانبی آن جان‌ خود را از دست می‌دهد.

گروپ‌های کمکی تخمین زده‌اند که در یمن از سال 2015م تا حال بیش از 85هزار طفل در نتیجه‌ی گرسنه‌گی جان خود را از دست داده‌اند و بیش‌تر از میلیون‌ها تن دیگر یک قدم تا قحطی فاصله دارند.

این یک جنگ نیابتی انگلیسی-امریکایی است که توسط مزدوران جنایت‌کار منطقه‌ای و محلی‌شان انجام می‌شود. رژیم عربستان سعودی با حمایت از ائتلاف منطقه‌ای به‌رهبری خودش و رژیم ایران با حمایت از حوثی‌ها برای تأمین منافع خودخواهانه‌ی خود در یمن و حفظ هژمونی‌شان بر منابع کشور، این جنگ را به‌پیش می‌برند. این جنگ زیربنا‌ها و زنده‌گی مردم یمن را به‌طور بسیار وسیع ازبین‌ برده‌ و برای‌شان مرگ،‌ قحطی و مصیبت را آورده است و اکنون به‌صورت تدریجی در حال محوکردن نفوس یمن می‌باشد. اطفال یمن قربانی حرص غیراخلاقی این دولت‌های بی‌وجدان سرمایه‌داری می‌شوند؛ دولت‌هایی‌که هیچ توجهی به تأثیر خطرناک بازی‌های سیاسی‌شان، که در سرزمین‌‌ها و ملت‌های خارج انجام‌ می‌دهند،‌ ندارند. حتی آن‌ها برای رسیدن‌ به‌خواسته‌های خود حاضر اند تمام مردم را به مرز قحطی برسانند.

امریکا از زمان شروع جنگ یمن، میلیاردها دالر برای نیروهای ائتلاف به رهبری عربستان سعودی اختصاص داده است؛ هم‌چنان، جت‌هایی با قابلیت تجدید سوخت هوایی، شناسایی و اطلاعات استخباراتی را در خدمت‌شان گذاشته است. دولت انگلیس هم‌چنان از سال 2015م نزدیک به 5 میلیارد دالر تسلیحات نظامی،‌ شامل جت‌های جنگی، موشک‌انداز و طیاره‌های بدون سرنشین را به عربستان سعودی فروخته است.

برعلاوه سازمان ملل برای طولانی‌کردن جنگ یمن تلاش دارد با معیشت زنده‌گی مردم گرسنه، سود ببرد و تجارت کند. این تنها سازمانی‌ست که روز و شب برای جذب حمایت و کمک‌ها تحت پرچم خود، هشدار می‌دهد که یمن در لبه‌ی فاجعه‌ی قحطی قرار دارد؛ در همین‌حال، کمک‌هایی را که از کنفرانس دونرها جمع‌آوری می‌شوند، اختلاس کرده و به سازمان‌های فرعی خود و دیگر سازمان‌های محلی کینه‌جو می‌دهد؛ سازمان‌هایی‌که تطبیق‌کننده‌ی برنامه‌های امریکا در یمن هستند. بیشتر این سرمایه‌ها مصرف استخدام کارمند به این مؤسسات می‌شوند؛ کارمندان جدید را توسط دالر و معاشات بلند از لحاظ معنوی و اخلاقی شستشوی مغزی داده و بدین ترتیب، با فاسد کردن وضعیت اقتصادی کشور منافع خود را کسب می‌کنند.

چگونه می‌توان به سازمان ملل اعتماد کرد؛ در حالی‌که از زمان شروع جنگ در یمن بیش از 8 میلیارد دالر از کنفرانس‌های دونرها برای یمن دریافت کرده و به‌تعداد زیادی از نماینده‌گی‌های خود آن‌ها را داده است؟ اما هنوز مردم یمن از فقر، قحطی و بیماری رنج می‌برند. این سازمان‌ها و سازمان ملل هیچ مشکلی را حل نکرده؛ بلکه فقط بحران و مشقت خلق کرده‌اند، میلیاردها دالر را با استفاده از این مردم رنج‌دیده به‌دست آورده و به‌جایش برای‌شان فقط لقمه لقمه نان می‌دهند.

با توجه به تمام این موارد، می‌پرسیم: چگونه یک عقل سلیم می‌تواند باور کند که بدخواهان مردم یمن، کمک‌کننده‌گان جنگ و تماشاچیان مفت‌خور این جنگ وحشت‌ناک، من‌حیث صلح‌خواهان مخلص برای ختم نسل‌کشی علیه فرزندان مسلمان یمن و برای منافع مردم این سرزمین عمل می‌کنند؟ حتی اگر پروسه‌ی صلح به حمایت سازمان ملل باشد یا اصطلاحاً "گفت‌و‌گوهای صلح" که در بیست‌وششم اپریل بین وزیر خارجه‌ی انگلیس و نماینده‌گان امریکا، عربستان سعودی، امارات متحده‌ی عربی و سازمان ملل در لندن برگزار شد. این هرگز کمک واقعی‌ را برای مردم یمن نخواهد کرد. آن‌ها مانند گرگانی هستند که بر سر لاشه‌ای شکارشان جنگ می‌کنند. الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿وَإِذَا قِيلَ لَهُمْ لاَ تُفْسِدُواْ فِي الأَرْضِ قَالُواْ إِنَّمَا نَحْنُ مُصْلِحُونَۚ أَلا إِنَّهُمْ هُمُ الْمُفْسِدُونَ وَلَـكِن لاَّ يَشْعُرُونَ﴾

[بقره: 11-12]

ترجمه: چون به آنان گفته شود که در زمین فساد مکنید، می‌گویند ما مصلحانیم. آگاه باشید که اینان خود تبه‌کاران‌اند و نمی‌دانند.

ای مسلمانان یمن! از احیای فوری رهبری برحق اسلام حمایت کنید. دولت خلافت بر منهج نبوت تنها راه برای ختم این نسل‌کشی علیه اطفال و خانواده‌های تان و ریشه‌کن کردن دخالت استعمارگران از سرزمین‌تان است. این دولت قلب‌های مسلمانان یمن را بر عقیده‌ی اسلامی و قانون بزرگ الله سبحانه وتعالی وحدت خواهد بخشید، برای هر رعیت‌اش، امنیت، تعلیم با سطح عالی و نظام صحی بدون تبعیض را اطمینان خواهد داد و لقب یمن خوشحال را به سرزمین‌تان دوباره خواهد آورد.

دکتور نسرین نواز

رئیس بخش زنان دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه