دوشنبه, ۲۲ ذیقعده ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۷/۱۳م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :21 ذولحجه 1440
تاریخ میلادی : پنج شنبه، 01 آگوست 2019م

شماره صدور: 037/1440AH

دفتر مطبوعاتی
بخش زنان

اعلامیه مطبوعاتی

دیروز، شوافات و سیلوان، امروز وادی حمص و این لیست ادامه دارد...!!

(ترجمه)

"رسانه‌ها، ویدیویی را از زنان و اطفال فلسطینی منتشر کردند که به‌خاطر بیرون‌کردن فامیل‌های فلسطینی از خانه‌های شان توسط نیروهای اشغال‌گر، درحال فریادزدن و گریه هستند. نیروهای اشغال‌گر چندین ساختمان را در ساحه‌ی تحت کنترول فلسطینیان (وادی الحمص در حومه‌های بیت‌المقدس –اورشلیم- اشغال شده) تخریب کرده اند، با این ادعا که آن‌ها به دیوار آپارتاید نزدیک بوده اند."

دولت یهود، با غصب زمین‌های زیاد، ویران‌کردنِ خانه‌ها و بی‌جا ساختن مردم از سراسر فلسطین اشغال شده، به تجاوز و جنگ علیه مسلمانان ادامه می‌دهد. مخصوصاً در شهر بیت‌المقدس (اورشلیم) و اطراف آن، می‌خواهد کنترول خود را بر منطقه گسترش دهد، با مسکونی‌کردن این زمین‌ها و با وصل کردن آن‌ها به یکدیگر از هرجهت توسط زمین‌های فلسطینی، می‌خواهد آن را به احاطه‌ی خود درآورد. او تلاش دارد تا هرچیزی که مانع انجام این پلان می‌شود را حذف کند، قسمی‌که در "شوافات"، "بیت حنینه"، "الرم و سیلوان"، در همسایه‌گی اتفاق افتاد که آن‌ها آن را "حوزه‌ی مقدس" یاد می‌کنند، که بیشتر از همه مناطق در معرض یهودی‌کردن و اخراج مردم خود قرار دارد. نزدیک به 657 خانه با بهانه‌ی نداشتن مجوز در معرض یهودی‌سازی قرار دارند. اکنون آن‌ها می‌خواهند تا منطقه‌ی "وادی الحمص" را که نزدیک به دیوار آپارتاید قرار داشته و تحت کنترول مقامات فلسطینی می‌باشد، از مالکین آن تخلیه کنند، به‌خاطری‌که این یک مانع در برابر توسعه‌ی پلان شهرک سازی قرار دارد. چند روز قبل اعلام شد که یک خط مترو تحت نام (برون لاین یا خط قهوه‌ای) که از شهرستان/ ولسوالی "گیلو" آغاز شده و از همسایه‌گی آن یعنی از مناطق "سور بهار، موخر، سیلوان، باب الامد و در آخر از کالاندیا می‌گذرد، وصل خواهد شد و تمام زمین‌ها و ساختمان‌هایی که در مسیر آن قراردارند، ویران خواهد شد.

طبق معمول، گویا که آن‌ها از گناه ویران‌کردن فلسطین و اورشلیم تبرئه شده باشند. مقامات رسمی فلسطین و جنبش‌های مختلف در این کشور، این عمل را یک جنایت جنگی و نسل‌کشی دانسته اند و در خطاب به جامعه‌ی جهانی، مؤسسات بین‌المللی و سازمان‌های حقوق بشری، خواستند تا بی‌جا کردن اجباری مردم که با حمایت کامل اداره‌ی امریکا انجام می‌شود را به گوش این مؤسسات و سازمان‌ها برسانند. "محمود عباس"، رئیس تشکیلات خودگردان فلسطین، نامه‌هایی را به اعضای حقوق بشر بین‌المللی و اعضای دیپلماتیک فرستاد تا آن‌ها را از پیشرفت خطرناک ریشه‌کن‌کردنِ فلسطینی‌ها از سرزمین‌شان مطلع سازد و از مردم می‌خواهد تا در کنار شهروندانی‌که خانه‌های شان هدف قرارگرفته، بایستند. او از مردم می‌خواهد تا در مواجهه با خطرات شهرک‌سازهایی یهودیان که در زمین‌های فلسطین انجام می‌شود، استوار و پایدار باشند، چنان‌چه او در این خصوص پریشان و نگران است!!

ای مسلمانان!

این قدس (بیت‌المقدس) و اقصی از خود تان است؛ هردو در معرض یهودی‌سازی همیشه‌گی و تلاش برای محو کردن چهره‌ی اسلامی شان قرار دارند. این مردمِ غیرمسلح به برکت امریکا و غرب در معرض اخراج از سرزمین‌شان و بی‌جا شدن قرار دارند، این به ما دوباره اطمینان می‌دهد که هیچ یک از حکام بی‌عرضه‌ی مان با این موضوع مخالفت نخواهد کرد، اما برعکس آن‌ها این گام‌ها را می‌ستایند، همان‌گونه که برای راضی‌کردن یهود و امریکا و برای حفاظت از تاج و تخت شان، معامله‌ی ننگین قرن را ستایش کردند...

ای مردم فلسطین و اورشلیم متبرک!

آیا کسی در بین تان داراری عقل سلیم نیست؟ شما چگونه در برابر این همه دسایس و توطئه‌ها هنوز خاموش هستید؟! بیش از این منتظر چه هستید؟ آیا این همه بیانیه و سخنان دروغ و میان‌تهی از جانب مزدوران چاپلوس –مسؤولان هماهنگی‌های امنیتی- برای تان کافی نیست، زمانی‌که همین دولت تمام توافق‌نامه‌ها و پروژه‌‌هایی را امضاء کرد که باعث به‌وجود آمدن حوادث فعلی –تخریب خانه‌ها، غصب زمین‌ها و بی‌جاکردن مردم- شده است!!

آزادی اورشلیم، الاقصی و فلسطین با توسل به محاکم بین‌المللی که خود در اصل منابع توطئه‌چینی هستند، به‌دست نخواهد آمد. نه هم توسط غرامتی که به‌خاطر حوادث واقع‌شده، برای تان پرداخت خواهد شد، این توأم با توافقات تحقیرآمیز و شرم‌آور نخواهد بود و نه هم در عقب کسانی که دستان خود را در دست دشمنان تا گذاشته، دستان خود را می‌فشارند و با ایشان توطئه‌چینی می‌کنند، به‌وجود خواهد آمد. بل این آزادی توسط قطع دستان و سرانی که پلان یهودی‌کردن کل فلسطین، تخریب الاقصی و تأسیس حکومت خود را دارند، ایجاد خواهد شد. این فقط توسط اردو/ارتش امت تحت رهبری امام مسلمانان که همه‌گی در عقب‌اش جنگیده و او از آن‌ها حفاظت خواهد کرد، ایجاد خواهد شد.

بناءً، ترس، بزدلی و تسلیم شدن به حوادث فعلی را از خود دور کرده و همین موضوعات را عامل بی‌جاشدن مردم، غصب زمین‌ها و غیره بدانید، از "نیروهای مسلمان" درخواست کمک نمایید، نه از سازمان‌های بین‌المللی. الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:    

﴿وَلاَ تَرْكَنُواْ إِلَى الَّذِينَ ظَلَمُواْ فَتَمَسَّكُمُ النَّارُ وَمَا لَكُم مِّن دُونِ اللّهِ مِنْ أَوْلِيَاء ثُمَّ لاَ تُنصَرُونَ﴾ [هود: 113]

ترجمه: به ستم‌کاران میل نکنید، که آتش بسوزاند تان، شما را جز الله هیچ دوستی نیست و کسی یاری‌تان نکند.

بخش زنان دفتر مرکزی مطبوعاتی حزب‌التحریر

مترجم: تمیم افشار

 

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه