یکشنبه, ۲۰ ربیع الاول ۱۴۴۱هـ| ۲۰۱۹/۱۱/۱۷م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :27 ذولحجه 1440
تاریخ میلادی : چهارشنبه، 28 آگوست 2019م

شماره صدور:۱۴۴۰ AH / ۰۴۳

دفتر مطبوعاتی
بخش زنان

اعلامیه مطبوعاتی

سیاست‌های دولت هندو در کشمیر، اطفال مسلمان را بخاطر اختطاف نمودن هدف قرار می‌دهد

(ترجمه)

به تاریخ ۱۵اوت/آگست ۲۰۱۹م، روزنانه انگلیسی تلگراف(Telegraph) گزارشی را مبنی بر نگرانی از اختطاف اطفال کشمیری به‌ دنبال تلاش‌های هند برای الحاق کشمیر اشغال‌شده با هند، منتشر نمود. اعضای یک دسته‌ی جامعه مدنی به‌شمول جیان دریز و میمونه ملا، اطلاعات تعداد کثیری از اطفالی که می‌گویند آن‌ها توسط نیروهای مسلح هندو در جریان بازداشت‌های جمعی به‌منظور تحکیم اشغال دهشت‌آمیز شان بالای مسلمانان در منطقه کشمیر، تحت توقیف و مورد لت و کوب داشتند، جمع‌آوری کردند. قطع مکمل رسانه‌ها در کشمیر به چنین جرایم شنیع و فجیع اجازه می‌دهد که بدون نشر باقی بماند؛ مگر یک گروپ فعالان حقوق بشر توانایی سفر به نقاط مختلف را دارند و می‌توانند با کمره یا تلیفون‌همراه خود از تجاوز و جرایم دولت هندو که از دید جهان و رسانه‌ها بی‌پوشش باقی مانده است، تصویر برداری کنند. آن‌ها اجازه ندارند که از رسانه‌های مطبوعاتی شبکه‌های تلویزیونی هندی بخاطر افشای فجایع استفاده کنند، مگر از همان زمان تصاویرشان را در یوتیوب تحت عنوان "(Kashmir Caged)کشمیر اسیر"  انتشار نموده اند. ‏در یک حادثه خاص، یک پسر ۱۱ ساله در منطقه پمپور همراه صدها پسر جوان دیگر و افراد بزرگ‌تر از او در کلانتری پلیس تحت بازداشت قرار گرفتند. ‏در آن‌جا همان طفل صغیر بی‌رحمانه و به‌شکل خشن مورد لک و کوب قرار گرفت. این کودکان غالباً در وسط نیمه‌های شب به زور از بستر خواب‌شان در یورش‌هایی که با هدف ترساندن اطفال و خانواده‌های‌شان، اختطاف می‌شوند؛ که در طی آن معمولاً زنان و دختران در خانه نیز مورد آزار و اذیت قرار می‌گیرند. ویدیو انتشار شده در انترنت گزارشی یک پسر بچه خوردسال را نیز افشا نمود که به تاریخ ۵ اگست/اوت پس از ادای نماز در مسجد ربوده شد. وی گزارش داد که ۱۰ یا ۱۲ پسر جوان دیگر نیز در توقیف با او همراه بود.  ‏تمام این جنایات در کنار صدمات وخیمی‌ که دولت ظالم هندو قبلاً نیز به کودکان و نوجوانان مسلمان در کشمیر وارد کرده است، به‌شمول کور کردن آن‌ها با گلوله‌های فلزی در جریان تظاهرات علیه این اشغال خونین؛ به راستی که دشمنی آشکار این مشرکین را نمایان می‌‌سازد.

به علت عدم موجودیت دولت اسلامی، امروزه به دولت هندو دست باز داده شده تا اطفال این امت را اختطاف و مورد سوء استفاده قرار بدهد؛ زیرا دولت اسلامی ارادۀ سیاسی برای تجهیز افواج‌اش خواهد داشت تا برای دفاع از خون‌ مسلمانان بسیج شده و ترس را در قلب رژیم مودی مشرک بی‌اندازد. تمام حکمرانان فعلی مسلمانان به دلیل سکوت، عدم فعالیت و عدم ارسال نیروهای مسلح خود برای محافظت از مسلمانان مظلوم کشمیر در شکنجه و نقص حقوق فرزندان کشمیری در جرایم دولت هندو شریک هستند. به عنوان مثال؛ واکنش شرم‌آور و بزدلانه‌ی عمران خان نخست وزیر پاکستان، که تنها با سخنان بی‌احساس و میان‌تهی محکومیت و تقبیع جرایم مودی خلاصه شد و نیز با کجکول گدایی به درب سازمان ملل متحد ناقص و ناتوان کوبید تا هند را وادار به عقب‌نشینی از حرکت متغاصب و متخاصم اخیرش بکند. این همان سازمان ملل متحدی است که در طول ۷ دهه گذشته نقض قطعنامه‌های خشونت بشری در کشمیر را توسط دولت هندو نادیده گرفته و دولت هندو را از مجازات مصئون دانسته است.

رسول الله صلی الله علیه و سلم می‌فرماید:

«الْمُسْلِمُ أَخُو الْمُسْلِمِ لَا يَظْلِمُهُ وَلَا يُسْلِمُهُ»

‏ترجمه: مسلمان برادر مسلمان است؛  نه با برادرش ظلم می‌کند و نه او را تسلیم دشمن می‌کنید.

با این حال،  رژیم های فعلی جهان اسلام، مسلمانان مظلوم را به حال خودشان رها کرده اند که این کار آن‌هابه یک سیاست دولتی تبدیل شده است. با این‌حال، سربازان آن‌ها در سربازخانه‌ها در استراحت به سر می‌برند؛ در حالی‌که خون برادران و خواهران‌شان مثل باران جاری می‌شود، خواهران و مادران‌شان بی‌عزت و بی‌حرمت می‌شوند و اطفال ‌شان اختطاف شده مورد اذیت و آزار قرار می‌‌گیرند. ما از فرزندان مخلص و با ایمان در افواج مسلح مسلمانان می‌پرسیم،  تا چه زمانی از این‌ حکمرانان ترسو و بزدل تابعیت می‌کنید، آن حکامی‌که مظهر خیانت هستند و آنانی‌که هیچ اهمیتی به مسلمانان نمی‌دهند، و این حکامی‌که دستان(حاکمیت) کثیف دشمنان دین را تقویت نموده و شما را از انجام وظیفه مقدس‌تان در برابر امت‌تان باز داشته است؟

‏تا چه زمانی شما شاهد تسلیم و قتل عام خواهران و برادران‌تان در کشمیر، فلسطین، سوریه و در دیگر نقاط جهاند خواهید بود، علی‌رغم این‌که از قهر و غضب الله سبحانه‌وتعالی در خصوص عدم تحرک‌تان غافل نیستید؟ تا چه زمانی گوش‌های تان را از ناله و فریاد وحشتناک اطفال این امت به کری می‌اندازید، چشمان‌تان را در برابر بی‌عفت شدن‌ و بی‌عزت شدن خواهران تان کور می‌اندازید.... حال آن‌که می‌دانید که شما توانایی خاتمه بخشیدن به چنین فجایع را دارید؟

ما به شما امت مسلمه به‌شمول افواج مسلح و حکام ندا« می‌زنیم که بخاطر ادای تکلیف اسلامی و دفاع از مقدسات و جان و مال مسلمانان برخیزید، ترس و هیبت را در قلوب دشمنان دین انداخته، سرزمین‌های اشغال‌شده مسلمانان را آزاد و برای حزب التحریر  بخاطر تأسیس مجدد خلافت راشدۀ ثانی بر منهج نبوت، نصرت‌تان را عطاء نمایید؛ زیرا آن دولت مقتدر سپر برای هر مسلمان، زن، مرد و اطفال خواهد بود. خلافت اسلامی، دولتی‌ست‌ که هرگز تسلط کافران را بر بالای مومنین اجازه نخواهد داد و یا اجازۀ تهدید و شکنجه یک طفل مسلمان را نخواهد داد.

الله سبحانه و تعالی می‌فرماید:

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا مَا لَكُمْ إِذَا قِيلَ لَكُمُ انفِرُوا فِي سَبِيلِ اللَّـهِ اثَّاقَلْتُمْ إِلَى الْأَرْضِ أَرَضِيتُم بِالْحَيَاةِ الدُّنْيَا مِنَ الْآخِرَةِ فَمَا مَتَاعُ الْحَيَاةِ الدُّنْيَا فِي الْآخِرَةِ إِلَّا قَلِيلٌ﴾

(توبه: ۳۸(

ترجمه: ‏‏ای مؤمنان! چرا هنگامی‌كه به شما گفته می‌شود: (برای جهاد) در راه الله حركت كنيد، سستی می‌كنيد و دل به دنيا می‌دهيد؟ آيا به زنده‌گی اين جهان به جای زنده‌گی آن جهان خوشنوديد؟ (و فانی را بر باقی ترجيح می‌دهيد؟ آيا سزد كه چنين كنيد؟) تمتع و كالای اين جهان در برابر تمتع و كالای آن جهان، چيز كمی بيش نيست.‏

 

بخش زنان در دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر

مترجم: زکریا وهاج

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه