سه شنبه, ۰۲ رمضان ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۴/۱۳م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :1 رجب 1442
تاریخ میلادی : جمعه، 12 فوریه 2021م

شماره صدور:1442AH/ 023

دفتر مطبوعاتی
بخش زنان

اعلامیه مطبوعاتی

100 سال تاریکی، بی‌عزتی و یأس برای زنان مسلمان در نبود سپر و محافظ‌شان (خلافت)!

(ترجمه)

این رجب مرحلۀ سخت و حساسی را در تاریخ امت اسلامی‌ -صد سال در تقویم هجری از زمان سقوط دولت شکوه‌مند و رهبری اسلامی به دستان مصطفی کمال اتاترک دشمن اسلام و دولت‌های استعمارگر غربی بدین‌سو- برجسته می‌سازد. این حادثۀ فاجعه‌بار تأثیر مخربی بر زندگی زنان مسلمان و فرزندان و خانواده‌های آن‌ها برجای گذاشت؛ زیرا آن‌ها دولتی را از دست دادند که محافظ و حامی حقوق، رفاه و آسایش آن‌ها بود. رسول الله – صلی الله علیه وسلم- می‌فرماید: « وَالإِمَامُ رَاعٍ وَمَسْئُولٌ عَنْ رَعِيَّتِهِ» امام/خلیفه محافظی‌ست که از رعیت خود مسئول است. در طی صد سال گذشته، زندگی زنان مسلمان با مرگ، ویرانی، بی‌عفتی، بی‌چارگی و یأس مواجه بوده است. آن‌ها و فرزندان‌شان قربانیان اصلی جنگ‌های بی‌رحمانه‌ی استعماری و حاکمیت استبدادی استبدادگران سیکولار به حمایت غرب در سرزمین‌های اسلامی و هم‌چنان اشغال‌گری‌های وحشیانه و نسل کشی‌های ضد مسلمان بوده اند. از یک دولتی‌که بر مبنای اسلام حکم می‌کرد، که در تحت آن زنان در محراق توجه، محافظت و احترام قرار داشتند و در تحت آن رهبران مسلمان تمام ارتش‌ها را برای دفاع از عزت یک زن بسیج نموده و به حرکت می‌آوردند... با سقوط خلافت اسلامی، امروزه ما در جهانی زندگی می‌کنیم که زنان مسلمان بدون مصونیت از مجازات توسط دشمنان اسلام مورد آزار، گرسنگی، زندانی، شکنجه، تجاوز و قتل قرار گرفته و هیچ ارتشی نیست که به کمک آن‌ها بشتابد. هم‌چنان هیچ سرزمینی نیست که از عزت آن‌ها حفاظت کند. این علاوه بر افزایش بداخلاقی، مادی‌گرایی و فساد است که در نتیجه شیوع ارزش‌های لیبرال غربی تمام جوانان مسلمان را مسموم و از دین‌شان گمراه کرده و به  سبک زندگی فلاکت‌باری سوق داده است. با نفوذ ارزش‌های لیبرالی، افزون بر سیکولارسازی قوانین اجتماعی و خانوداگی اسلامی که سقوط خلافت را به دنبال داشت، هم‌چنین باعث فروپاشی عالم‌گیر خانوادگی شد که کوهی از مشکلات و بدبختی‌ها را برای زنان، مردان و کودکان به بار آورد.

علی‌غم این، در نبود یک نظام اسلامی، زنان در تحت حاکمیت نظام‌های فاسد و نابکار -که هیچ‌گونه توجهی به مردمان‌شان ندارند، از حقوقی خدادادی خود برای دسترسی به آموزش و مراقبت‌های بهداشتی با کیفیت بالا محروم شدند. گذشته از این، در نبود خلافت، زنان از دولتی محروم شدند که حمایت مالی و امنیت آن‌ها را تضمین کرده بود. نتیجه طوری شد که زنان با انجام کارهای استثمارگرایانه، گدایی در خیابان‌ها یا زیر و رو کردن کثافات از زباله‌دانی‌ها برای زنده‌ماندن، به حیات خود ادامه می‌داند. تمام این، از امتیازات بی‌شماری‌که  زنان در تحت حاکمیت دولتی‌که در آن ثروت موج می‌زند، فقر ریشه‌کن می‌شود، آسایش و رفاه برای توده‌ها تأمین می‌گردد و سازمان‌های آموزشی درجه یک و امکانات بهداشتی برای منافع مردان و زنان ایجاد می‌گردد، بدور است. حقیقتاً که در نبود سپر و محافظ‌شان –خلافت اسلامی- درد و رنج‌هایی را که زنان مسلمان متحمل شده اند، بی‌اندازه زیاد و غیر  قابل حساب است. 

از این رو، این رجب، بخش زنان در دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر کمپاین بین‌المللی را برای برجسته ساختن پیامدهای دردناک سقوط خلافت بر زندگی زنان مسلمان در سطح جهان راه‌اندازی نموده تا چشم‌اندازی را در خصوص این‌که حقوق واقعی زنان، نقش آن‌ها و جایگاه شان در تحت حاکمیت اسلام چگونه خواهد بود، ارائه دهند. هم‌چنان از طریق این کمپاین بسیاری از کج‌‌فهمی‌ها و دروغ‌ها در مورد ظلم و ستم زنان در تحت حاکمیت خلافت  پاک و اصلاح گردیده و برای تأسیس فوری دولت اسلامی –خلافت راشده- فراخوانی صورت می‌گیرد. این کمپاین بخشی از کمپاین جهانی است که توسط حزب‌التحریر به رهبری عالم فرزانه شیخ عطاء ابن خلیل ابوالرشته تحت عنوان " در صد سالگی سقوط خلافت... ای مسلمانان به تأسیس آن بشتابید!" راه‌اندازی شده است. ما به صفت زنان در حزب‌التحریر می‌گوییم: 100 سال رنج غیر قابل تحمل، هتک حرمت و زیان دیگر بس است! ما باید این تاریک‌ترین فصل از تاریخ امت اسلامی را هرچه زود پایان دهیم.

ای مسلمانان! ما شما را خطاب قرار می‌دهیم که از این کمپاین مهم و ارزنده حمایت کنید و از کسانی باشید که افتخار بس عظیم در جهت تأسیس خلافت راشدۀ ثانی بر منهج نبوت را به دست می‌آورند!

برای دنبال کردن این کمپاین به لینک و صفحۀ فیسبوکی ذیل مراجعه فرمایید:

http://www.hizb-ut-tahrir.info/en/index.php/hizbuttahrir/20797.html

https://www.facebook.com/womenscmoht/

هشتگ‌های کمپاین

#خلافت_را_برپا_کنید
#خلافت_بیا_تاسیس_کړئ

#أقیموا_الخلافة

#خلافت_کو_قائم_کرو

#ReturnTheKhilafah

#YenidenHilafet

داکتر نسرین نواز

رئیس دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر - بخش زنان

مترجم: حذیفه مستمر

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه