سه شنبه, ۰۳ ذو القعدة ۱۴۳۸هـ| ۲۰۱۷/۰۷/۲۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :12 رمضان 1438
تاریخ میلادی : چهارشنبه، 07 جون 2017م

شماره صدور: ۰۷/۱۴۳۸

دفتر مطبوعاتی
ماليزيا

اعلامیه مطبوعاتی

دعوت حزب التحریر هیچ گاه از تصمیم کدام دادگاهی متأثر نخواهد شد!

(ترجمه)

به تاریخ ششم ماه جون ۲۰۱۷م، دادگاه عالی کوالالامپور درخواست تجدید نظر قضایی را از جانب حزب التحریر-ولایه مالیزیا((HTM را رد کرد. این درخواست در جهت مخالفت با تصمیم وزیر داخله مالیزیا که پیشنهاد حزب التحریر را به حیث یک سازمان ثبت شونده در مالیزیا نپذیرفت، صورت گرفته بود. دادگاه حکم کرد که وزیر درست و طبق قانون رد، برای درخواست ثبت نام عمل کرده است. این تصمیم که به طرفداری وزیر صورت گرفت، توسط قاضی داتین عزیزه نووی با رد تمامی استدلال هایی که توسط وکیل مدافع حزب التحریر-ولایه مالیزیا در زمینه پیشکش شده بود، ایراد گردید. قاضی هم چنان به "HTM" امر کرد تا به وزیر ثبت اموال ۱۰۰۰۰ پول رایج بپردازد.

ما اصلاً با این تصمیم از قبل اعلام شده متعجب نشده ایم. اگر شما با وزیر داخله در محکمه رویارویی کنید، چی چیزی انتظار خواهید داشت؟ ما قضیه را به محکمه کشاندیم تا آن حقوق خود را بدست آوریم، توسط کسانی که ادعا می شود پیروان دموکراسی، حقوق بشر و عدالت اند، سلب شده است. با اتخاذ این تصمیم آشکار می شود که عدالت و حقوق بشری را که آن ها محترم می شمارند، جز شعارهای میان تهی چیزی بیش نیست. در مورد عدم پذیرش درخواست "HTM وزیر داخله مالیزیا چنین استدلال کرد: «HTM احتمالاً برای اهداف متناقض و ناسازگار با صلح، رفاه، امنیت، نظم عمومی، نظم بهتر و یا اخلاقیات در فدراسیون مورد استفاده قرار خواهد گرفت، بر اساس معلومات بخش مذاهب اسلامی سلینگور که در مورد باورها و تثفیف حزب التحریر در طی نشست کمیتۀ فتوا به تاریخ اول ماه جنوری سال ۲۰۱۴م تصمیم گرفته است، باورها و تثفیف آن در مخالفت و انحراف از موضوعات واقعی اسلام و اهل سنت والجماعه قرار دارد.»

این واقعاً عجیب است، زمانی که انکار از ثبت به اساس این استدلال وزیرکه می گوید: «HTM احتمالاً برای اهداف متناقض و ناسازگار با صلح، رفاه، امنیت، نظم عمومی، نظم بهتر یا اخلاقیات در فدراسیون مورد استفاده قرار خواهد گرفت.» صورت می گیرد، تا جایی که حقیقت نشان می دهد، صریحاً ثابت شده که "HTM" از همان سال ۱۹۹۰م تا به حال که در مالیزیا وجود دارد، چنین نبوده و این یک حقیقت معروف برای وزیر و پولیس رویال مالیزیا(RMP) است. استدلال بر "احتمالاً مورد استفاده قرار خواهد گرفت در حقیقت بسیار ضعیف است؛ بخاطری که این قول تنها بر گمان و تبعیض استوار است نه بر اسناد و مدرک. چطور امکان دارد، کار حزب التحریری که می خواهد تمامی احکام الله سبحانه وتعالی را با تأسیس دوبارۀ خلافت راشده بر منهج نبوت با تعقیب طریقه رسول الله صلی الله علیه وسلم تطبیق کند، مورد چنین اتهام قرار گیرد؟ دعوت حزب التحریر نه تنها در مالیزیا؛ بلکه در سراسر جهان به صورت فکری، سیاسی و صلح آمیز به پیش رفته و از خودش حرف می زند. بنابر این، دلیل وزیر در رد پیشنهاد ثبت "HTM" محض در قالب گفتار بوده و وانمود می کند که وزیر فقط از سایۀ خودش هراس دارد. بناً آیا این مرد آگاهانه از ثبت حزب التحریر در مالیزیا بر اساس ملاحظۀ وهمی یی که خلاف واقعیت است، انکار می کند؟

آقای وزیر محترم! ما می خواهیم از شما بپرسیم که شما چرا به فتوای دولت سلینگور که پر از اهانت، دروغ، تحریفات و سراسیمه گی نسبت به حزب التحریر است، رجوع می کنید؟ چرا طرزالعمل تبیین(تحقیق) را با کنار آمدن با ما به پیش نگرفتید؟ آیا الله سبحانه وتعالی برای همه مسلمانان امر نکرده تا از تبیین استفاده کنند؟

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا إِنْ جَاءَكُمْ فَاسِقٌ بِنَبَإٍ فَتَبَيَّنُوا أَنْ تُصِيبُوا قَوْمًا بِجَهَالَةٍ فَتُصْبِحُوا عَلَى مَا فَعَلْتُمْ نَادِمِينَ﴾

[حجرات: ۶]

 

ترجمه: ای کسانی که ایمان آورده اید، اگر فاسقی نزد شما با سخنی آمد، پس تحقیق کنید تا مبادا قومی را به بی خبری آسیب رسانیده و به چیزی که کردید، پشیمان شوید.

ای وزیر داخله! شما همیشه خود را با تصویری از اسلام وانمود می کنید؛ مگر آیا شما فقط می خواهید که تنها با همین حال(ارایۀ تصویری از اسلام) بدون عملی کردن مفاهیم آن به پیش بروید؟ در پهلوی تصویری که شما مجسم می کنید، نشان دهید که واقعاً وزیری هستید که به مفاهیم اسلامی هویت دارید. یا پیش ما بیا و یا ما را دعوت کن، تا بتوانیم در قدم اول بحثی را روی "باورها و مفاهیم حزب التحریر مبنی بر این که از اهل سنت والجماعه منحرف شده" به راه اندازیم، بعداً می توانید تصمیم تان را اتخاذ کنید. این بهترین روش عمل است که باید تعهد کنید، نه این که تنها به معلومات یک جانبه(تهمت زدن) و بدون تبیین تصمیم بگیرید.

آقای وزیر محترم! ما هم چنان می خواهیم بپرسیم که شما چرا معیارهای دوگانه یی را در تصمیم تان جا می دهید؟ چرا سایر احزابی؛ مانند: Pribumi Bersatu، Amanah و Ikatan Bangsa می توانند به آسانی ثبت شوند؟ حتی حزب سوسیالیست مالیزیا(PSM) که ایدیولوژی اش سوسیالیزم و با حکومت در تضاد است، می تواند ثبت گردد. پس چرا ثبت یک حزب اسلامی(حزب التحریر-ولایه مالیزیا) برای چهار بار رد می شود؟

بر علاوۀ این، ما خرسندیم تا برای شما یاد آوری نماییم که دعوت حزب التحریر بخاطر از سرگرفتن راه زنده گی اسلامی توسط تأسیس دوبارۀ خلافت راشده بر منهج نبوت، بر ناکامی و یا کامیابی ما در ثبت شدن ارتباط ندارد. ناکامی ما در قضیۀ محکمه این معنی را نمی دهد که ما اشتباه هستیم. همان طوری که پیروزی وزیر معنی درست بودنش را نمی دهد. به راستی حق و باطل تنها با قرآن و سنت تعیین می گردد، نه توسط تصمیم محکمه و آیا زمانی که علیه قرآن و سنت حرکت کند، قهرمان محسوب می شود؟

ما می خواهیم تأکید کنیم که رد تجدید نظر قضایی ما در کل کدام فشاری را بالای دعوت حزب التحریر نداشته است. دعوت ما ان شاء الله به قسم معمول ادامه خواهد داشت و حتی شاید سریع تر شود. این تصمیم ما را بیشتر روحیه داده و تصامیم ما را قوت می بخشد تا نظام موجودۀ سیکولر در مالیزیا بزودی به نظام اسلامی تبدیل شود و آن تنها نظامی است که برای همه احزاب عدالت را فراهم می کند. دعوت بدون شک؛ مانند: نماز و روزه یک فریضه است، ما در پیش بردن این فریضه ضرورت به اجازۀ هیچ کسی نداریم، چرا که اجازه(درحقیقت همان امر) برای دعوت، روزه و نمازها از جانب الله سبحانه وتعالی آمده است. ما باور داریم که هرگاه اذیت های این دعوت شدید گردد، پیروزی به همان اندازه نزدیک است. به راستی خوشبخت باد کسانی که این دعوت را به پیش می برند و وای بر کسانی که از این تلاش جلوگیری می کنند. الله سبحانه وتعالی بهتر می داند.

عبدالحکیم عثمان سخنگوی حزب التحریر-ولایه مالیزیا

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه