چهارشنبه, ۱۵ جمادی الثانی ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۲/۲۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :22 شوال 1439
تاریخ میلادی : جمعه، 06 جولای 2018م

شماره صدور:1439AH/029

دفتر مطبوعاتی
مرکزی

اعلامیه مطبوعاتی

یکی دیگر از شهدایی‌که به دستان ناپاک استبدادگر ازبکستان به شهادت رسید

﴿مِّنَ الْمُؤْمِنِينَ رِجَالٌ صَدَقُوا مَا عَاهَدُوا اللَّهَ عَلَيْهِ ۖ فَمِنْهُم مَّن قَضَىٰ نَحْبَهُ وَمِنْهُم مَّن يَنتَظِرُ ۖ وَمَا بَدَّلُوا تَبْدِيلًا﴾

[احزاب: ٢٣]

ترجمه: در میان مؤمنان مردانی هستند که بر سر عهدی‌که با الله(سبحانه‌و‌تعالی) بستند، صادقانه ایستاده‌اند؛ بعضی پیمان خود را به آخر بردند(و در راه او شربت شهادت نوشیدند) و بعضی دیگر در انتظارند و هرگز تغییر و تبدیلی در عهد و پیمان خود ندادند.

(ترجمه)

دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر بابت مرگ برادر ما سید محمودوف سعید عزیز متولد سال 1971م-پدر سه فرزند و باشندۀ اصلی سرک 54 کوکسوی ولسوالی المازار تاشکند- نهایت سوگوار می‌باشد.

باوجود این حقیقت که حزب التحریر به کار‌های ایدیولوژیک و سیاسی سروکار دارد، رژیم‌های مستبد و ظالم به مبارزۀ فزیکی در مقابل این حزب قرار گرفته اند، که رژیم مستبد ازبکستان منجملۀ این رژیم‌ها می‌باشد. به محض این‌که کریموف مستبد متوجه شد که حزب التحریر در مسیر پیامبر ﷺ گام نهاده و هیچ‌گونه تعاملی را با استبدادگران نمی‌پذیرد، به آزار و اذیت اعضای این حزب پرداخته و از ارتکاب هرگونه ظلم و جنایت در حق آنان کوتاهی نکرد؛ ولی با وجود این‌همه جبر و ستم، اعضای این حزب در دعوت به اسلام کوتاه نیامده؛ بلکه به راه‌شان ادامه دادند.

برادر ما سعید عزیز رحمه الله از جمله نخستین کسانی بود که در صفوف این حزب به حمل دعوت مشغول بود. او با برخی دیگر از اعضای این حزب در اوایل سال 2000م توسط رژیم استبدادی کریموف بازداشت گردید. او مدتی از قیدش را در زندان "قزل تپه" سپری نموده و سپس به زندان کیفری در کارل بازار منتقل گردید. رژیم مستبد این کشور، سعید عزیز را آزاد نکردند؛ چرا که او  در حمل دعوت در چهارچوب حزب التحریر با وجود مشکلات و سختی‌هایی‌که او را احاطه کرده بود، کوتاهی نکرد.

سعید عزیز در بهار 2018م علی‌الرغم بیماری طولانی که داشت، به زندان سنگورود تاشکند انتقال یافت. او به بیماری سل مبتلا شده و از این‌که بیماری او روبه افزایش بوده و بر اساس آمار منفی قابل درمان نبود؛ بناءً رژیم مستبد او را در ماه می سال روان آزاد نمود؛ اما او در 23 جون 2018م به اثر این بیماری به رحمت حق پیوست.

فلهذا دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر نهایت تسلیت و غم شریکی‌اش را به فامیل محترم برادرمان اظهار نموده و از بارگاه ایزد منان صبر جمیل و اجر جزیل را برای‌شان مسئلت می‌دارد. ما از الله سبحانه‌و‌تعالی می‌خواهیم تا پیروزی و نصرتش را شامل حال ما گرداند، از ارتش‌های اسلامی می‌خواهیم تا برای حفاظت و حراست از اسلام و مسلمانان و برپایی خلافت راشدۀ ثانی برمنهج نبوت به پا خیزند و از الله سبحانه‌و‌تعالی می‌خواهیم تا برای ما نیرو و قدرتی را ارزانی فرماید که بتوانیم بوسیلۀ آن تمام مسلمانان اسیر، اعم از برادران و خواهران خویش را از زندان‌های استبدادی و طاغوتی این رژیم‌ها آزاد نماییم. بی‌گمان الله سبحانه‌و‌تعالی بر همه چیز قادر است.

﴿إِنَّا لِلَّهِ وَإِنَّا إِلَيْهِ رَاجِعُونَ﴾

[بقره: ١٥٦]

ترجمه: ما از آن الله(سبحانه وتعالی) ایم و بسوی او(تعالی) باز می‌گردیم.

دفتر مرکزی مطبوعاتی حزب التحریر

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه