شنبه, ۱۱ صَفر ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۸/۱۰/۲۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :17 محرم 1440
تاریخ میلادی : پنج شنبه، 27 سبتامبر 2018م

شماره صدور:1440 001/AH

دفتر مطبوعاتی
مرکزی

اعلامیه مطبوعاتی

رئیس جمهور موریتانیا به جنگ صلیبی علیه اسلام می‌پیوندد

(ترجمه)

گفته می‌شود که "محمد ولد عبدالعزیز" سند فراغت لیسه را هم نگرفته است؛ ولی با پادرمیانی "سازندگان‌اش" علی‌الرغم فارغ نشدن از مکتب متوسطه، به‌پوهنتون نظامی شامل شده است. او در ۶ اگست ۲۰۰۸م اولین رئیس جمهور منتخب موریتانیا(سیدی محمد ولد شیخ عبدالله) را بعد از‌این‌که وی را از فرماندهی گارد ریاست جمهوری برکنار کرد، در یک کودتای نظامی از قدرت ساقط کرد. با وجود این‌که "ولد شیخ" وی را به درجۀ جنرالی، که بلندترین درجۀ نظامی در اردوی موریتانیا است، ترفیع داده و رهبری عمومی کارمندان ریاست جمهوری را به‌وی داده بود، اما حرص قدرت و سلطه بالای کشور و مردم او را وادار ساخت تا ولد شیخ را از قدرت بردارد.

امروزه، درحالی‌که او راه را برای در قدرت ماندن برای سومین دور توسط اصلاح قانون اساسی هموار می‌کند، بالای افزایش فضای فشار وسلطه در زیر نقاب جنگ علیه "اسلام افراطی" کار کرده و اعلام می‌کند که "سیاسی کردن دین تراژیدی بزرگ‌تری را از "دولت یهود" به‌وجود آورده است، و این‌که کشورهای عربی توسط اسلام سیاسی ویران شده‌اند؛ نه بعثی‌ها، ناصری‌ها و کمونیست‌ها".  او در توییتر گفت: «بدترین مردم کسانی‌اند که از اسلام یا دین برای به‌قدرت رسیدن استفاده می‌کنند. مردم موریتانیا خوب می‌دانند که اسلام یک دین است؛ نه یک حزب سیاسی.»

همان‌طوری‌که یک ضرب‌المثل می‌گوید: "او مرا به‌ناراحتی‌اش متهم کرد و فرار کرد"، وی همان‌گونه که به‌خود اجازه می‌دهد تا مقدسات را شکسته و برای رسیدن به‌قدرت خون‌ریزی نماید، بهترین توجیهات را برای جلب حمایت صلیبی‌ها از حاکمیت ظالمانۀ خود با به‌راه انداختن یک کمپاین علیه اسلام پیدا می‌کند. به‌همین‌خاطر وقتی شیخ محمد الحسن الدیدیو به‌این اعلام مواضع‌اش در خطبه‌های نماز جمعه در یکی از شهرهای "نواکشوت" پاسخ داد، ولد عبدالعزیز دستور بستن مرکز تکوین‌العلماء، یک انستیتوت علمی را که زیر نظر شیخ الدیدیو اداده می‌شد، بدون کدام هشدار قبلی و به‌بهانۀ این‌که مرکز افکار "افراطی" را نشر می‌کند، بست.

بااین‌کار، ولد عبدالعزیز، علناً به‌ جنگ صلیبی‌ای که علیه اسلام و مردم خودش توطئه می‌کند و حاکمان ظالمی‌که با الله سبحانه‌وتعالی و پیامبر‌ش صلی‌الله علیه وسلم مخالفت می‌کنند، پیوست. و ما او را از خشم الله سبحانه‌وتعالی هشدار داده و از مردم مخلص و مؤمن در موریتانیا می‌خواهیم تا به ادامۀ قدرت این طاغوت نقطۀ پایان بگذارند. در یک حدیث صحیح از پیامبر صلی‌الله علیه وسلم روایت شده که فرمودند:

»إِنَّ النَّاسَ إِذَا رَأَوا الظَّالِمَ فَلَمْ يَأْخُذُوا عَلَى يَدَيْهِ أَوْشَكَ أَنْ يَعُمَّهُمُ اللَّه بِعِقَابٍ مِنْهُ«

ترجمه: مردمی‌که شاهد ظلم یک ظالم اند و وی را ازدست‌اش گرفته و مانع نمی‌شوند، نزدیک است که الله(سبحانه‌وتعالی) همۀ آن‌ها را به‌عذاب گرفتار کند.

هم‌چنین فرمودند:

»كَلَّا، وَاللَّه لَتَأْمُرُنَّ بِالْمَعْرُوفِ، وَلَتَنْهَوُنَّ عَنِ الْمُنْكَرِ، ولتَأْخُذُنَّ عَلَى يَدِ الظَّالِمِ، ولَتَأْطرُنَّهُ عَلَى الْحَقِّ أَطْرًا، ولَتَقْصُرُنَّهُ عَلَى الْحَقِّ قَصْرًا، أَوْ لَيَضْرِبَنَّ اللَّه بقُلُوبِ بَعْضِكُمْ عَلَى بَعْضٍ، ثُمَّ ليَلْعَنكُمْ كَمَا لَعَنَهُمْ«

ترجمه: نه‌نه، به‌الله(سبحانه‌وتعالی) قسم که شما یا امر به‌معروف می‌کنید و نهی از منکر می‌کنید و از دست ظالم گرفته و وی را مجبور به‌پیروی از عدالت می‌کنید، یا این‌که الله(سبحانه‌وتعالی) دل‌های شما را به‌جان یک‌دیگر می‌اندازد و شما را(مثل بنی اسرائیل) لعنت می‌کند.

ای الله! دورۀ حاکمیت ظلم دوام‌دار شده و مستعمرات‌اش زیاد اند، پس آنانی‌را که پرچم این دین را بالا می‌کنند، آماده گردان و مردمان حق را حمایت کن و سربازان باطل را سرکوب گردان. دعا و رحمت بر پیامبر صلی‌الله علیه وسلم که فرمودند:

»ثُمَّ تَكُونُ مُلْكاً جَبْرِيَّةً فَتَكُونُ مَا شَاءَ اللهُ أَنْ تَكُونَ ثُمَّ يَرْفَعُهَا إِذَا شَاءَ أَنْ يَرْفَعَهَا ثُمَّ تَكُونُ خِلَافَةٌ عَلَى مِنْهَاجِ النُّبُوَّةِ ثُمَّ سَكَتَ«...

ترجمه: بعد از آن ظلم حاکم می‌شود و تا وقتی‌که الله(سبحانه وتعالی) بخواهد، ادامه پیدا کند، ادامه پیدا می‌کند؛ سپس هرگاه الله(سبحانه وتعالی) خواست، دورش می‌کند، سپس خلافت برمنهج نبوت خواهد آمد؛ سپس سکوت کرد.

داکتر عثمان بخاش

رئیس دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب التحریر

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه