جمعه, ۰۸ صَفر ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۰/۰۹/۲۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :3 محرم 1442
تاریخ میلادی : شنبه، 22 آگوست 2020م

شماره صدور:1442AH / 003

دفتر مطبوعاتی
مرکزی

اعلامیه مطبوعاتی

کانال تلویزیونی العربیه حمله بر حاکمیت اسلامی را ادامه می‌دهد!

(ترجمه)

به روز چهار شنبه مورخ 22 اسد 1399م برنامه مریا کانال العربیه بخشی از برنامه‌اش را تحت عنوان حزب التحریر و افسانه خلافت آوازه کرد که در آن  مشاری-الذایدی ارائه کننده برنامه خلافت را یک اسطوره بیان نموده و دعوت حزب التحریر را بدعت عنوان کرد.

مسلمانان تنها به این عادت کرده اند؛ هرازگاهی‌که بخواهند هر یک از برنامه‌های کانال العربیه را تماشا کنند، آمادگی را تنها سهم خود مبنی بر حمله به هر یک از ایده‌های حاکمیت توسط اسلام، دولت اسلامی، وحدت امت اسلامی و یا سایر برنامه‌های اسلامی می‌بینند. این کانال خود را به عنوان زمینه‌‌سازی برای هر شخص متنفر علیه نظام اسلامی و روش زندگی اسلامی قرار داده است. چنان‌چه امروزه می‌توان به بسیار سادگی از موادی‌که توسط مدیر اجرایی ارائه شد درک کرد که اشتیاق کانال العربیه جهت به رسمیت شناختن دولت یهود، با تعقیب آن‌چه امارات متحده عربی از ایجاد رابطه خائنانه با دولت یهود که مسرای پیامبر صلی الله علیه وسلم را غصب کرده اعلان کرد.

با توجه به مفکورۀ خلافت، دیگر ترسی از آن نیست؛ چون به عنوان یک مفکوره عامه در میان مسلمانان قرار گرفته است، به خصوص بعد از سقوط هر نوع نظامی‌که توسط کافران استعمارگر در سرزمین‌های اسلامی به ناکامی انجامید. امت مسلمه آرزوی دولتی را دارد که توسط پیامبر صلی الله علیه وسلم بشارت داده شده است که این امر مطابق به میل العربیه که عهد دشمنی با حکومت‌داری اسلامی بسته است، نبوده و بلکه آن را آشفته می‌سازد.

در خصوص حزب التحریر و مبارزه‌اش جهت بازگشت دوباره خلافت اسلامی نیازی به معرفی نیست؛ بسیار کسانی بودند که حتی قبل از موجودیت کانال العربیه تلاش بر بدنام‌سازی آن نمودند، مگر آن‌ها و تلاش‌های شان از بین رفت و دعوت به خلافت و حزب التحریر به صورت داومدار رشد و انتشار نمود.

اما چیزی‌که واقعاً اسفناک به نظر می‌رسد؛ حضور ارائه کنندگان منحط در برنامه‌ها از دو دهه بدین‌سو می‌باشد! چگونه مسلمانی‌که قرآن، کتاب الله را خوانده باشد و احادیث پیامبر صلی الله  علیه وسلم را مطالعه کرده باشد و کسی‌که آگاه امور اسلامی و حتی یک بار به اسلام اهمیت داده باشد، در مقابل استهزای احکام شرعی سر فرو می‌برد؛ احکام نظیر خلافت که مانند آفتاب در بین آسمان واضح و روشن است؟! تا ‌جایی‌که خلافت و دعوت‌گران را به استهزا می‌گیرد، دعوت‌گران که امت اسلامی شاهد منش‌های خوب آن‌ها هستند. روی این ملحوظ، به چنین کسانی حرف ما این است که: آقای مشاری-الذایدی! از الله سبحانه‌و تعالی بترس و ببین فکر مورد علاقه و روش واقع‌گرایانه‌ای که تو انتخاب کرده‌ای، ترا به کجا رسانده است! ببین تو کجا بودی و به کجا رسیدی! ببین چگونه راه آموختن اسلام را تعقب می‌کردی و امروز از دست دادی! ببین چگونه الله حیثیت و مقام مفکر بودن را از تو گرفته، بخاطری‌که تو به صورت جدی قلب‌ات را ملوث کردی و مغز و زبانت را فدای بخش‌های از برنامه‌ای کردی که بالای قوانین اسلامی حمله می‌کند و همه‌ی این‌ها در خدمت برای کسانی است که به امت مسلمه خیانت کرده اند! یا به کسانی‌که بالای مسلمین ظلم می‌کنند! یقیناً روش توهین‌آمیز و فلسفی را که تو خود رد می‌کردی، دچار آن شده‌ای و این یک روش تثبیت شده توسط تو برای ارایه برنامه‌هایت شده است؛ روشی‌که یک زمان تو حمل می‌کردی تا من‌حیث پلی جهت کاوش در مطالعات برای فهمیدن اسلام بکار ببری تا بتواند تو را از تلخی تجربه‌ها با روش‌ها و حرکت‌ها نجات دهد! ببین با چیزی‌که تو پوشانده شده‌ای توسط آلوده کنندگان توجیه و دروغ، چقدر تاریک است.

آقای مشاری! الله سبحانه‌و تعالی می‌فرماید:

﴿ وَذَكِّرْ بِهِ أَن تُبْسَلَ نَفْسٌ بِمَا كَسَبَتْ لَيْسَ لَهَا مِن دُونِ اللَّهِ وَلِيٌّ وَلَا شَفِيعٌ وَإِن تَعْدِلْ كُلَّ عَدْلٍ لَّا يُؤْخَذْ مِنْهَا[انعام: 70]

ترجمه: و مردم را با این قرآن اندرز ده، تا مبادا کسی به [کیفر] آن‌چه به دست آورده است به هلاکت بیفتد؛ در حالی‌که در برابر الله (سبحانه‌و تعالی) برای [رهایی از عذاب] آن نه دوست و کارسازی دارد و نه شفاعت‌گری و [حتی] اگر[بخواهد برای نجات خویش] هر فدیه ای دهد، از او پذیرفته نمی‌شود.

از همین جهت خودت را در چاله دروغ مینداز! فکر کن که می‌توانی اعمالی خوبی انجام دهی! ما به آن‌چه از تعلق روح تو به اسلام باقی مانده اشاره می‌کنیم! ما به تو اصرار می‌کنیم که از غرق شدن در این گناهان جلوگیری کن تا بتوانی خودت را از قهر و غضب الله سبحانه‌وتعالی و خاتمه بد نجات دهی! از همین جهت ذهنت را با رجوع به الله سبحانه‌وتعالی طراوت و تازگی جدید ببخش، و اعمال صالح انجام ده! اعمالی‌که باعث خشنودی الله سبحانه‌وتعالی و رسول وی گردد تا بتوانی آن‌چه را که ما قبلاً به آن اشاره کردیم، جبران کرده باشی! الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿فَأَمَّا الَّذِينَ آمَنُواْ وَعَمِلُواْ الصَّالِحَاتِ فَيُوَفِّيهِمْ أُجُورَهُمْ وَيَزِيدُهُم مِّن فَضْلِهِ وَأَمَّا الَّذِينَ اسْتَنكَفُواْ وَاسْتَكْبَرُواْ فَيُعَذِّبُهُمْ عَذَاباً أَلِيماً وَلاَ يَجِدُونَ لَهُم مِّن دُونِ اللَّهِ وَلِيّاً وَلاَ نَصِيراً[نساء: 173]

ترجمه: اما کسانی‌که ایمان آورده اند و اعمال شایسته انجام داده اند، [الله] پاداش های‌شان را به طور کامل می‌دهد و از فضل خویش بر آن‌ها می‌افزاید و اما کسانی را که اِبا کردند و تکبر ورزیدند، به عذابی دردناک عذاب می‌کند و دوست و یاوری غیر از الله برای خود نمی‌یابند.

انجنیر صلاح الدین عضاضه

رئیس دفتر مرکزی مطبوعاتی حزب‌التحریر

مترجم: عبد الله عمر

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه