جمعه, ۰۸ ربیع الاول ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۸/۱۱/۱۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :5 جمادی الثانی 1439
تاریخ میلادی : چهارشنبه، 21 فوریه 2018م

شماره صدور:۰۵/۱۴۳۹ BN/S

دفتر مطبوعاتی

اعلامیه مطبوعاتی

ابتکار جدید محمود عباس، یک ابتکار احمقانه در خصوص تسلیمی، غلامی و وابستگی مسلمانان فلسطینی به سازمان ملل متحد و قدرت‌های استعماری بنیان‌گذار کیان یهود و حامی آن می‌باشد

 (ترجمه)

محمود عباس رئیس جمهور فلسطین روز سه شنبه بتاریخ ۲۲ فبروری ۲۰۱۸م طرحی را به شورای امنیت سازمان ملل متحد به هدف از سرگیری مذاکرات به عنوان راه‌حلی که قابل قبولی دولت فلسطین و یهود باشد، ارائه کرد. راه‌حلی که به اشغال اکثریت مناطق این سرزمین مقدس توسط کیان یهود مشروعیت بخشیده و با غیرنظامی ساختن آن در آینده این دولت را یگانه حامی سرسخت کیان یهود بسازد و از سوی دیگر، آن را بعنوان پلی در راستای عادی سازی روابط فلسطین با کیان یهود در روشنایی بین المللی بودن قدس و معرفی اشغال دیگر مناطق آن تحت نام نیرو‌های بین المللی و جمعیت سومی قرار دهد.

با وجود ناکامی محمود عباس و دوست‌های صمیمی‌اش که سازمان ملل متحد و شورای امنیت در آوردن صلح و در راستای بکار گیری راه‌حل‌های بین المللی ناکام مانده‌اند؛  هنوز هم به بالشت وفاداری این سازمان استعمارگر، امریکای ظالم و به کشور‌های غربی بزرگترین حامی و پشتبان کیان یهود در منطقه اند، تکیه زده‌اند و حتی آن‌ها را بحیث میانجی و حاکم قبول کرده‌اند. محمود عباس هنوز هم به ریسمان تصامیم نادرست سازمان ملل متحد خود را بسته کرده است؛ در حالی‌که او می‌داند حاکمیت بلند‌ترین نقطه‌ای است که مردم جهان در عقب آن آرامش را جستجو می‌کنند. ولی او متأسفانه به این ذلت تن داده است. روی این ملحوظ، ما امور مان را به الله سبحانه وتعالی موکول می‌کنیم.

﴿كَبُرَتْ كَلِمَةً تَخْرُجُ مِنْ أَفْوَاهِهِمْ إِن يَقُولُونَ إِلَّا كَذِبًا

 [کهف :۵]

ترجمه: چه سخن(وحشتناك و) بزرگی است که از دهان‌ آنان بیرون می‌آید؛ آنان جز دروغ و افتراء نمی‌گويند.                     ‏

آیا خلق حوادث و راه اندازی ابتکارات از طریق پیروی از تصمیماتی که حتی توسط افرادی که آن را  اتخاذ می‌کنند، مورد احترام قرار نمی‌گیرد، صورت می‌گیرد؟ اگر مؤمن از یک سوراخ دوبار گزیده نمی‌شود، پس عباس چگونه می‌تواند راه‌حل ناکام سازمان مللی متحد را ادامه دهد؛ در حالی‌که  این سازمان به این امر توافق کرد که ۷۰۵ قطعنامه صادر شده توسط مجمه عمومی و ۸۶ قطعنامه شواری امنیت را در مسئلۀ فلسطین اجرا نکند؟ عباس همراه با مقامات و سازمانش باید چند بار از یک سوراخ گزدیده شوند تا عبرت بگیرند و تا چی وقت به خیانت و غدر‌شان ادامه می‌دهند؟                                                                                                        

سازمان آزادی بخش فلسطین، مقامات فلسطینی و رئیس جمهور آن مدعی اند که تصمیم ترامپ را در خصوص شناخت قدس بعنوان پایتخت کیان یهود رد می‌کنند؛ در واقع آن‌ها شرکای این جنایت اند، بلکه بدتر از آن پیشگامان این جنایت اند. آن‌ها جنگجویانی اند برای خیانت راه‌حل دو کشوری که می‌خواهند فلسطین را به دو قسمت شرقی و غربی تقسیم کنند. آن‌ها کسانی اند که با ادعای نیابت از مردم فلسطین مشروعیت کیان یهودی اشغالگر و حق داشتن آن‌ها را در خصوص فلسطین مشروعیت بخشیدند. تمامی آنچه که اکنون جریان دارد؛ در واقع میوۀ درختی است که از روی عناد به دستان کثیف آن‌ها غرس گردیده است. و در اینجا عباس کسی هست که روند تسلیمی فلسطین را به یهود تکمیل نموده و علیه فلسطین توطئه چینی می‌کند؛ زیرا او می‌خواهد با بین المللی سازی فلسطین و افزایش نیرو‌های بین المللی در آن اشغال جدیدی را توسط یهودی‌ها به این سرزمین بیفزاید. او تأکید بر آن دارد تا موضوع اسلام را در مورد مسئلۀ فلسطین از میان بردارد و آن‌ را به سرزمین کنعان مربوط سازد، نه به حاکمیت الله سبحانه وتعالی.                                                                                                                                 

زمانی آن فرا رسیده است که امت اسلامی مداخلات سازمان‌ها، مقامات و تمام حکام فلسطینی را متوقف سازد و اظهار نماید که فلسطین یک سرزمین اسلامی است و موضوع راه‌حل آن به کسی جز امت اسلامی مربوط نمی‌شود. و باید امت اسلامی با از میان برداشتن دست نشانده‌های رژیم این سرزمین که سال‌هاست خود را در غلامی به کفار زنجیر زده‌اند، به رهبریت استبدادی شان پایان داده و خلافت راشده بر منهج نبوت را تأسیس نماید؛ زیرا با این کار فتحی بزرگی نصیب مسلمین خواهد شد و یهودیان و استعمارگران عقب‌نشینی خواهند کرد و تمام کسانی‌که در حق این سرزمین خیانت روا داشتند و آن را ضایع کردند، عزت و حرمت آن را زیر پا گذاشتند، پشیمان خواهند شد؛ ولی پشیمانی‌شان سودی به آنان نخواهد رساند.                                                                                                  

﴿وَيَقُولُونَ مَتَىٰ هُوَ قُلْ عَسَىٰ أَن يَكُونَ قَرِيبًا

[اسراء: 51]

ترجمه: و می‌گویند چی زمانی خواهد بود؟ بگو شاید نزدیک باشد.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر–سرزمین مقدس فلسطین

 

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه