یکشنبه, ۰۹ ربیع الثانی ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۸/۱۲/۱۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :19 صفر 1440
تاریخ میلادی : یکشنبه، 28 اکتبر 2018م

شماره صدور:TR 1440 / 02

دفتر مطبوعاتی
ولايه سوریه

اعلامیه مطبوعاتی

نشستن اروپا و روسیه به دور میز امریکا هیچ دردی از دردهای مردم مظلوم سوریه را مداوا نخواهد کرد

(ترجمه)

ماکرون رئیس جمهور فرانسه، پوتین رئیس جمهور روسیه و انگلا مرکل صدراعظم آلمان در نشستی‌که به میزبانی اردوغان رئیس جمهور ترکیه در استانبول به تاریخ 27 اکتوبر سال جاری برگزار شده بود، اشتراک نمودند. پس از نشست سران مذکور، یک کنفرانس مطبوعاتی مشترک برگزار گردیده و طی این کنفرانس یک بیانیۀ مشترکی نیز منتشر شد. این بیانیه بر ضرورت حفاظت از رژیم مستبد سوریه و تمامیت اراضی آن و این‌که اختلاف بر سر مسئلۀ سوریه مبتنی بر روند مذاکرات سیاسی باید مطابق به قطعنامۀ شماره 2254 شورای سازمان ملل پایان یابد، تأکید داشت. هم‌چنان رهبران طی این نشست در مورد از بین بردن هرگونه تروریزم انفرادی، گروهی،سازمانی و تشکیلاتی‌که توسط شورای امنیت سازمان ملل تعریف می‌شود، تأکید نمودند. در کنار این، توافق سوچی در ادلیب میان ترکیه و روسیه در 17 سپتمبر توافق این دو کشور را در مورد استعمال سلاح‌های شیمیایی در سوریه نشان می‌دهد.

بنابر این، برگزاری این نشست درست همانند نشستی است که شش سال قبل در تاریخ 30 جون 2012م در ژینو برگزار شده بود. گرچه در این نشست به نیابت از امریکا کسی حضور نداشت؛ ولی با آن‌هم بنیان‌گذار این نشست امریکای کافر است و کسانی‌هم که به اطراف این میز امریکایی در این نشست قرار دارند؛ اروپائی‌های استمعار‌گر و روسیۀ قاتل اند که از هیچ گونه جنایتی در حق سوریه دریغ نکرده اند. اگرچه تأکید در قسمت پایانی بیانیۀ این قطعنامه نشان می‌دهد که روند این نشست در تحت کنترول امریکا قرار دارد؛ ولی با آن‌هم، اجازه ندادن به میانجیگری ترکیه در این بیانیه؛ درست مثل بسیاری از قطعنامه‌های قبلی آن، دلیلی واضحی بر سازمان‌دهی شدن این روند از سوی امریکا می‌باشد. از این‌رو، میزبانی ترکیه در خصوص این نشست هرگز به نفع مردم مظلوم سوریه نیست؛ بلکه برخلاف آن منافع امریکا را تأمین می‌کند.

فلهذا ما در دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه ترکیه به حکام ترکیه و اردوغان رئیس جمهور آن هشدار می‌دهیم که این گونه برنامه‌های احمقانه منافع امریکای استعمارگر را تأمین و مردم مظلوم سوریه را به زیر یوغ استبدادی قصاب شام می‌کشاند. از سوی دیگر، تردیدی نداریم که این میز امریکایی‌که اروپای استعمارگر و روسیه قاتل به اطراف آن حلقه زده اند، قطعاً راه‌حلی درستی را در خصوص مسئلۀ سوریه که به نفع مردم مظلوم سرزمین واقع شود، در پی نخواهد داشت؛ مگر این‌که به نفع خود آن‌ها تمام شود. گذشته از این، اردوغان رئیس جمهور ترکیه برای این که رضایت شورای امنیت سازمان ملل را فراهم کند، سخنان ضد و نقیضی را بیان می‌کند؛ طوری‌که از یک‌سو در مجمع شورای امنیت سازمان ملل گفت که جهان(سازمان ملل) تنها پنج کشور نیست که(هر طور بخواهد تصمیم بگیرد) و از سوی‌ دیگر در مورد توافق با قطعنامه‌های شورای امنیت سازمان ملل بر سری مسئلۀ سوریه صحبت می‌کند! به لحاظ خدا چرا چنین می‌کنید؟!

ای حکام و رهبران! چرا ترکیه را در دشمنی با مردم مظلوم سوریه قرار می‌دهید؛ در‌حالی‌که آن‌ها دوستان و برادران یکدیگر اند؟ آیا در مقابل این‌همه ویرانی، ظلم و جنایاتی که توسط رژیم استکباری سوریه ، روسیه و ایران در سوریه صورت می‌گیرد؛ قصابانی که سوریه را به خاک و خون کشانیده و مردم مظلوم آن‌را حتک حرمت نموده اند، کور و کور شده اید؟! آیا نمی‌بینید که امریکای غدار بادار اسد قاتل و مزدور به پوتین کافر اجازۀ ورود به سوریه داد تا باشد که آتش فتنه را در این سرزمین شعله‌ور سازد و صدها مسلمان سوری را از به خاک‌ و خون بکشاند؟ پس چی‌شد ظلم و جنایاتی که از سوری رژیم اسد قصاب بر سر مردم مظلوم سوریه واقع شد که اکنون شما در مورد حاکمیت اسد قصاب در سوریه صحبت می‌کنید؟ قطعاً که راه شما راه درستی نیست! باز گردید از راهی که روان هستید! درغیر آن دعا می‌کنیم الله سبحانه‌و‌تعالی شما را در قهر و غضب خود، مسلمانان مظلوم سوریه و تمام امت اسلامی قرار دهد.

 دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه سوریه

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه