شنبه, ۱۱ صَفر ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۸/۱۰/۲۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :5 محرم 1440
تاریخ میلادی : شنبه، 15 سبتامبر 2018م

شماره صدور:HMT/PR/ ۰۱/۱۴۴۰

دفتر مطبوعاتی

اعلامیه مطبوعاتی

تصمیم محکمۀ استیناف دلیل واضحی بر خطرناک بودن این نظام سیکولری به ایمان مسلمانان است

(ترجمه)

در ماه جنوری امسال، محکمۀ فدرال مالیزیا حکمی را صادر نمود که کشور را حیرت زده کرد؛ هرچند چنین تصمیم از آن بعید نبود. حکم محکمه چنین بود: محکمه درخواست جدایی شوهر از خانم هندو‌اش را پس از آن‌که تنها شوهر همرای سه فرزندش تازه به اسلام مشرف شده بود، لغو کرد؛ اما امروز نیز به تاریخ ۱۴ سپتمبر ۲۰۱۸م محکمۀ استیناف حکم مشابهی را بر یک زوجی‌که با دادن سرپرستی کامل دو کودکی‌که توسط مادرش تازه به اسلام مشرف شده بودند، به پدر بودائی‌اش صادر نمود. چگونه می‌توان دو قاضی از پشت کرسی عدالت، برخلاف عقیده و ایمان خود حکم صادر نمایند؟! دلیل برای هم‌چو حکمی‌که توسط هردو محکمه اتخاذ شده، مشابه است؛ زیرا اظهارات اطفال مشرف شده به اسلام به علت عدم رضایت همسر(کافر)، باطل و غیرقانونی شمرده شد. 

این رویداد نمونۀ از نتیجه تطبیق نظام سیکولری در مالیزیا می‌باشد؛ نظامی‌که دین را از دولت جدا و خارج از چوکات دین حکم می‌کند؛ چون بدبختانه حکومت در عدم موجود شریعت رهبری می‌شود؛ و قوانین به جای قرآن و سنت کاملاً مبتنی بر استخراج افکار پوچ اعضای پارلمان و قوۀ مقننه است. قانون اساسی کشور ریشۀ میراثی از استعمارگران کافر دارد. ‏به همین ترتیب، موجودیت این چنین محاکم میراث استعمارگران کافر است که قوانین استعماری را با تمام احکامی‌که از قبل توسط استعمارگران تعیین شده، اعمال می‌کند؛ ‏حال آن که مالیزیا مفتخر است که محکمۀ شرعی دارد؛ اما در واقع این محکمه پایین‌تر از محکمۀ مدنی است و صلاحیت‌هایش بسیار محدود است، حتی شرعی هم اثبات شده نمی‌تواند. نظام دموکراتیک کفری و قوانین‌اش، هر دو میراثی از استعمارگران است که تا اکنون بر این کشور تسلط دارد؛ زیرا دوسیۀ قضایی مسلمانان را به قوانین و محکمۀ مدنی راجع می‌کنند، که بر اساس قوانین و محکمۀ شریعت حکم نمی‌شود. آه چی حالت اسفباری! هرگاه یک نزاع میان مسلمان و غیرمسلمان به وقوع بپیوندد، از جمله در امور زناشویی، حل و فصل آن در محکمۀ مدنی خاتمه خواهد یافت که توسط قوانین اسلامی رهبری نمی‌شود. بنابر این، نتایج در قبال مسلمانان بسیار به سادگی قابل پیش‌بینی خواهد بود. 

با دادن سرپرستی آن دو کودک مسلمان شده به پدر بودایی‌اش، در واقع آن دو قاضی دین این کودکان را توسط حکم خود فروختند. ‏قابل توجه است که "فروختن" دین یک امر ناچیز و بی‌اهمیت نیست؛ زیرا عاقبت این امر انسان را به جهنم سوق می‌دهد و قاضی مسؤول عاقبت آن اطفال خواهد بود. قضات با بی‌پروایی کامل دین و ایمان این کودکان را به قیمت ارزان فروختند و هیچ اعتنایی به عذاب و پاداش آخرت این کودکان نکردند، فقط به این منظور که بر قوانین دست‌ساختۀ بشر-که علیه اسلام است- تکیه زدند. این است نتیجۀ فکره‌ای سکولریزم و نظام پلیدی‌که امروزه تمام کشور را در تسلط خود گرفته است. ‏این نظامی است که دین را از امور زنده‌گی جدا می‌سازد در واقع یک خطر بسیار وحشتناک به دین مسلمانان تلقی می‌شود. قانون ناشی از این نظام به هر مسلمانی اجازه می‌دهد که مرتد شود و بدون جزا باقی بماند. حتی قضات صلاحیت حکم لغو یا "دوباره مرتد شدن" یک فرد را از اسلام دارند. از آنجایی‌که در این مورد سابقه وجود داشته است، احتمال زیاد می‌رود که در آینده موارد مشابهی این قضایا در این کشور رخ بدهد. آن‌چه که در حال اتفاق افتادن است، نشان می‌دهد که تهدید واقعی نظام سیکولری به دین و ایمان مسلمانان بیشتر خواهد بود.

نظام دموکراتیک سیکولریی‌که دین امت مسلمه را مورد تهاجم و خطر قرار داده، در واقع یک نظامی است که از سوی استعمارگران کافر بالای ما تحمیل شده است. متأسفانه بعد از استقلال این کشور، حزب حاکم تاکنون این نظام کفری را تعقیب نموده و نیز به آن خیلی افتخار می‌ورزد، حتی با تمام قوت از آن دفاع می‌کند. ‏حزب حاکم جدید به نام پاکاتان حراپان(PakatanHarapan) که در اواخر ماه می ۲۰۱۸م قدرت سیاسی دولت را به دست گرفت، از آن‌ها نیز توقع تغییر بنیادی در عرصۀ سیاسی نمی‌رود. ‏به این د،لیل علاوه بر عدم موجودیت ارادۀ مستحکم، که چگونه به عنوان یک دولت جدید نظام را تغییر دهیم، عدم موجودیت دانش نیز خواهد بود. علاوه بر این، به یک دولتی‌که اکثریت اعضای پارلمانش غیرمسلمان باشد، ناممکن است که این نظام سیکولری را به اسلامی تغییر دهد. واضحاً بیان می‌داریم، که دولت جدید جز جانشین این نظام سیکولری که به دین مسلمانان ضرر می‌رساند، چیزی دیگری نیست. ‏مسئله‌ای که اوضاع را بدتر می‌سازد، اینست که مقامات مذهبی در سراسر کشور در همه جا پراگنده شده اند؛ اما فقط خاموشانه به تصامیم خطرناک این محاکم نگاه می‌کنند، طوری‌که آن‌ها خاموشانه به ویروس لیبرالیزم در این کشور فقط نگاه می‌کنند و بس. در عین حال، بعضی‌شان قهرمانان برای دستگیری و کشانیدن علمای اسلامی به محکمه هستند.

روی این ملحوظ، حزب التحریر به مسلمانان صدا می‌زند: آنانی‌که دین، خواهران و برادران خود را دوست دارند، باید در مورد این قضیه هوشیار باشند و تمام تلاش‌های ممکن خود را برای بیان اعتراض به تصامیم محکمه به خرچ‌ دهند؛ زیرا قضات دین و ایمان امت را به تهدید مواجه می‌سازند. ‏علاوه بر این و مهم‌تر از همه، مسلمانان باید بلند شوند و کار کنند تا این نظام دموکراتیک سیکولری، میراث استعمارگران را که از بنیاد دین مسلمانان را در تنگنا قرار داده، همرای نظام اسلامی، میراث حضرت محمد صلی الله علیه وسلم که ایمان و دین این امت را حافظت می‌کند، تغییر بدهند. فلهذا حزب التحریر به مسلمانان صدا می‌زند که دست به دست هم داده و برای احیای قوانین الله سبحانه‌و‌تعالی به طور کامل دعوت و فعالیت نمایند، زیرا شما تنها توسط همین شیوه یعنی به تأسیس مجدد خلافت راشدۀ ثانی برمنهج نبوت می‌توانید ظلم و استکبار این نظام سیکولری را خاتمه ‌دهید و این نظام پلید کفری را همرای نظام منزۀ اسلامی تغییر دهید که به تمام جهانیان رحمت را به ارمغان خواهد آورد. 

عبدالحکیم عثمانی

سخنگوی حزب التحریر-مالیزیا

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه