سه شنبه, ۰۷ شعبان ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۳/۳۱م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :13 رجب 1410
تاریخ میلادی : یکشنبه، 08 مارس 2020م

شماره صدور:HTM 1441/ 07

دفتر مطبوعاتی
ماليزيا

اعلامیه مطبوعاتی

قتل‌عام مسلمانان در هند: حزب التحریر-مالیزیا راهپیمایی وسیعی را در مقابل کمیسیون عالی دولت هندو برپا نمود و به ارتش مسلمانان ندا زد که حرکت کنند و امت با حزب‌التحریر هم‌دست شوند تا خلافت را تأسیس نمایند

(ترجمه)

به تاریخ 6 مارس 2020م، حزب التحریر-مالیزیا راهپیمایی مسالمت‌آمیزی را جلو کمیسیون عالی هند، در کوالالامپور برگزار کرد و به قتل‌عام مسلمانان در هند، به ویژه در دهلی نو، اعتراض نمود. افراطی‌گرایان یا تندرویان هندو، با اجازه و همکاری نخست‌وزیر، نرندرا مودی، پس از اعتراضات وسیع مسلمانان در خصوص "اصلاحیه قانون جدید شهروندی 2019(CAA)"، اقدام به کشتن، آتش‌زدن مساجد، تخریب خانه‌ها و سایر املاک مسلمانان کردند.

علی‌رغم افتخار ورزیدن و ادعایش بر بودن مادر دموکراسی یا بزرگ‌ترین مهد دموکراسی در جهان، دولت هندو بدون شرم و حیا، تبعیض‌آمیزترین قانون را به تصویب رساند و تصمیم‌اش را مبنی برای ایجاد یک دولت هندو بدون هیچ‌گونه مسلمان اعلام نمود. مودی آن‌گاه جرئت به ارتکاب چنین جنایتی فجیع پیدا می‌کند که بادارش، ترامپ، به او چراغ سبز نشان می‌دهد تا مسلمانان را به بهانه مبارزه با "رادیکالیسم اسلامی"، بکشند.

این تجمع درست پس از نماز جمعه در مسجد جامع جمیل احسان -که با فاصله‌ی 250 متر دوتر از کمیسیون عالی قرار دارد- آغاز شد. ‏معترضین با شعارهای جدی و تکبیرات "الله اکبر" در طول مسجد، راهپیمایی کردند. به محض ورود، استاد عبدالحکیم عثمان سخنگوی حزب التحریر/مالیزیا که رهبری تظاهرات را بر عهده داشت، از دست‌رسی به تحویل نمودن نامه به رییس دفتر کمیسیون عالی محروم شد و فقط از وی خواسته شد تا نامه یا یادداشت را در صندوق پستی خارج از ساختمان قرار دهد. عبدالحکیم در سخنرانی‌ تأکید‌آمیز خود به جمع مردم اشاره کرد که عدم پذیرش یادداشت یا نامه از سوی کمیساری عالی یا نماینده وی نشانگر چیزی جز ترسو بودن و اثبات گناه جنایاتی‌که توسط رژیم افراطی هندوی هند انجام شده است، نیست.

عبدالحکیم هم‌چنین در سخنان خود از نیروهای مسلح مالیزیا و تمامی افواج/ارتش‌های مسلمانان به‌طور عام و از ارتش پاکستان و بنگلادیش به‌طور خاص خواست و بالای‌شان ندا بلند نمود تا جهاد فی سبیل الله را برای نجات مسلمانان در هند و آزاد‌سازی آن‌ها از رژیم ستمگر افراطی هندو، برپا کنند.

سرانجام، قبل از پایان بیانیه‌اش، سخنگوی حزب التحریر-مالیزیا به تمام مسلمانان خطاب کرد و از آنان خواست تا دست به دست هم داده و با حزب التحریر برای تأسیس مجدد خلافت راشده ثانی بر منهج نبوت به‌عنوان یگانه راه‌حل صحیح برای حفاظت مسلمانان در سراسر جهان فعالیت و تلاش نمایند تا آنان تحت رهبری واحدی‌که اسلام آن را واجب دانسته، متحد و یک‌پارچه شوند‌. عبدالحکیم در اختتامیه سخنرانی گران‌بهایش چنین اظهار نمود: «حزب التحریر شب و روز در سراسر جهان تلاش می‌کند تا طریقه/روش زندگی اسلامی را از سر بگیرد و تا به‌طور مجدد خلافت را تأسیس نماید که وعده احیای دوباره‌اش از سوی رسول الله صلی الله علیه و سلم  داده شده است.»

این راهپیمایی به طور مسالمت‌آمیز پایان یافت؛ هرچند خشم معترضین در این "تجمع وسیع مردمی" خیلی آشکار بود. ‏حزب التحریر-مالیزیا از طریق همین تظاهرات به تمام مسلمانان، به ویژه به مسلمانان هند ندا زد و خطاب نمود تا نه تنها مودی، بلکه نظام دموکراتیک را نیز رد کنند که به مودی، قصاب گجرات، اجازه می‌دهد تا به کمک امریکا بالای مسلمانان حکومت کند. حزب التحریر می‌خواهد به مسلمانان هند یادآوری کند که پس از سقوط/انهدام خلافت در 28 رجب سال 1342هـ.ق در ترکیه ، علما و مسلمانان هند جزو اولین گروه‌هایی بودند که خواستار نصب و احیای مجدد خلافت شدند. آن‌ها کاملاً آگاه بودند که خلافت یگانه دولت و یگانه نظام برای مسلمانان است و خلافت یگانه سپر و محافظ برای تمام مسلمانان محسوب می‌شود. ‏حزب التحریر بدین‌وسیله استدعاء می‌کند که الله سبحانه وتعالی به مسلمانان مظلوم هندوستان قدرت و شکیبایی(صبر) عطا نماید و این‌که او سبحانه وتعالی تمامی رژیم‌های استعمارگر را منهدم سازد و آنان را با خلافت راشده ثانی بر منهج نبوت، جایگزین کند.

عبدالحکیم عثمان

سخنگوی حزب التحریر-مالیزیا

مترجم: داکتر زکریا

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه