سه شنبه, ۰۳ ذو القعدة ۱۴۳۸هـ| ۲۰۱۷/۰۷/۲۵م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :28 رمضان 1438
تاریخ میلادی : جمعه، 23 جون 2017م

شماره صدور:۱۷۰۸۴

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

گردهمایی ها برای خلافت !

تأسیس خلافت بر منهج نبوت یک فرض است!

(ترجمه)

شباب حزب التحریر-ولایه پاکستان، همایش های وسیع سرتاسری را در شهرهای بزرگ پاکستان به راه انداختند که تجمعات مردم در افطاری را نیز شامل می شد. شباب حزب التحریر بالای مسلمانان صدا زدند که با این حزب یک جا شوند؛ چرا که کار به خاطر تأسیس خلافت چیزی بوده که از طرف الله سبحانه وتعالی و پیامبرش صلی الله علیه وسلم فرض شده است. آن ها نیز برای مسلمانان پاکستان یادآور شدند که اسلام بر تأسیس خلافت امر کرده است؛ چراکه خلافت یک ساختار تطبیقی اسلام بوده و توسط آن اسلام به شکل کامل و فراگیر تطبیق می گردد و الله سبحانه وتعالی مستقیماً به مسلمانان امر می کند که توسط اسلام حکم کرده و با هیچ قانون دیگری غیر از اسلام حکم نکنند. الله سبحانه وتعالی فرموده است:

﴿وَأَنِ احْكُم بَيْنَهُمْ بِمَآ أَنزَلَ اللَّهُ وَلاَ تَتَّبِعْ أَهْوَآءَهُمْ وَاحْذَرْهُمْ أَن يَفْتِنُوكَ عَن بَعْضِ مَآ أَنزَلَ اللَّهُ إِلَيْكَ﴾

[مایده: ۴۹]

ترجمه: و در میان شان به آن چه الله سبحانه وتعالی نازل کرده(اسلام) امر کن، از هوا و هوس شان پیروی مکن و از آن ها برحذر باش تا مبادا تو را از بعضی چیزهایی که الله سبحانه وتعالی برایت نازل کرده، دور کنند.

الله سبحانه وتعالی می فرماید:

﴿وَمَنْ لَمْ يَحْكُمْ بِمَا أَنزَلَ اللَّهُ فَأُوْلَئِكَ هُمْ الْفَاسِقُونَ﴾

[مایده: ۴۷]

ترجمه: و کسانی که به آن چه الله سبحانه وتعالی نازل کرده حکم نکنند، پس از جمله ی فاسقان اند.

این تنها با دولت خلافت است که تطبیق اسلام از سرگرفته شده و به امور مسلمانان رسیده گی می شود. رسول الله صلی الله علیه وسلم فرموده اند:

«كَانَتْ بَنُو إِسْرَائِيلَ تَسُوسُهُمْ الْأَنْبِيَاءُ كُلَّمَا هَلَكَ نَبِيٌّ خَلَفَهُ نَبِيٌّ وَإِنَّهُ لَا نَبِيَّ بَعْدِي وَسَتَكُونُ خُلَفَاءُ تَكْثُرُ.» قَالُوا: فَمَا تَأْمُرُنَا؟ قَالَ: «فُوا بِبَيْعَةِ الْأَوَّلِ فَالْأَوَّلِ.»

(رواه مسلم)

ترجمه: امور بنی اسراییل را انبیاء تنظیم می کردند، هرگاه پیامبری وفات می کرد، پیامبری دیگری می آمد؛ مگر بعد از من کدام پیامبری نخواهد آمد؛ زود است که خلفاء بیایند که تعدادشان زیاد خواهند بود. و ما پرسیدیم: پس شما ما را به چه امر می کنید؟ او صلی الله علیه وسلم گفت: بیعت تان را یکی پی دیگر انجام دهید.

رسول الله صلی الله علیه وسلم مرگ را در نبود خلافت، مرگِ همراه با گناه خوانده است. چنان چه می فرمایند:

«وَمَنْ مَاتَ وَلَيْسَ فِى عُنُقِهِ بَيْعَةٌ مَاتَ مِيتَةً جَاهِلِيَّةً»

ترجمه: کسی که بدون داشتن عهد بیعت بر گردنش بمیرد، بر مرگ دوران جاهلیت مرده است.

در حقیقت تمامی علمای متأخر و معاصر گفته اند که ذکر عهد بیعت در این حدیت به معنی بیعت با خلیفه ای است که به اسلام حکم می کند. بناً به قول علمای صالح، این یکی از اولویت های شرعی و بزرگ ترین فرضی از فرایض(تاج فرض ها) خوانده می شود. بدین جهت، حزب التحریر مسلمانان پاکستان را خطاب قرار داده و از آن ها می خواهد تا با این حزب به خاطر دوباره قایم کردن خلافت بر منهج نبوت کار کنند تا باشد که رضای الله سبحانه وتعالی را بدست آورده و از غضب و جزای وی سبحانه وتعالی نجات یابند.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه پاکستان

 

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه