سه شنبه, ۰۳ ربیع الاول ۱۴۳۹هـ| ۲۰۱۷/۱۱/۲۱م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :5 صفر 1439
تاریخ میلادی : یکشنبه، 29 اکتبر 2017م

شماره صدور: ۱۷۰۷۵ PR

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

با تأسیس خلافت اسلامی به راج امریکایی پایان دهید

بازدید تیلرسون از پاکستان نشان میدهد که روابط امریکا و پاکستان مانند آقا و برده است

(ترجمه)

دیدار ریکس تیلرسون وزیر خارجه امریکا، یک بار دیگر ثابت نمود که روابط امریکا و پاکستان علی‎رغم ادعاهای بلند نسبت به رهبری نظامی و سیاسی پاکستان، حیثیت آقا و برده را دارد. پس از اعلامیه خصمانه رئیس جمهور ترامپ علیه پاکستان در ۲۱ اگست ۲۰۱۷م، منابع سیاسی، نظامی و سخنگویان در پاکستان ادعاء می‎کنند که اکنون خواست ایالات متحده از همکاری بیشتر پاکستان، پاسخ ما منفی خواهد بود. با این حال، در اکتوبر ۲۰۱۷م، نخست وزیر و رئیس ارتش همراه با بقیه رهبران سیاسی و نظامی به طور مشترک با یک تن از باداران خود، تیلرسون، ملاقات نمودند. طبق معمول، آن‎ها مطیعانه لیستی از فرمان‎هایی را از طرف امریکا تحت نام بیشتر انجام دهید، دریافت کرده و تلاش‎های شان را در زمینه خدمت به امریکا توضیح دادند.

اگر رهبران سیاسی و نظامی فعلی پاکستان اندکی شخصیت می‎داشتند و احساسی در وجودشان زنده می‎بود، پس از این همه اعتراضات خصمانه طی دیدار تیلرسون از افغانستان، به چهره منفورش آب دهان می‎انداختند. شکی نیست که رهبران سیاسی و نظامی فعلی پاکستان به عنوان یک برده به امریکا خدمت می‎کنند. رهبران سیاسی و نظامی پاکستان از بازدیدشان به روسیه و چین و افزایش روابط سیاسی، اقتصادی و نظامی شان با این کشورها، به خاطر پنهان کردن بردگی شان به امریکا، استفاده می‎کنند. علاوه بر این، روابط با روسیه و چین، پاکستان را قوی نخواهد ساخت؛ بلکه موجب ضعف آن خواهد شد.

امریکا با وجود این‎که خود را پهلوان یکه‎تاز میدان حساب می‎کند، از چند هزار مجاهد مسلح افغان خیلی ترس دارد؛ زیرا وزیر خارجه امریکا جرأت بیرون رفتن از پایگاه هوایی بگرام را نداشت و از رئیس جمهور افغانستان خواست تا وی را در میدان هوایی بگرام در نزدیکی کابل ملاقات کند. دیدار رئیس جمهور افغانستان با او در یک پناهگاه کاملاً امن صورت گرفت که حتی فاقد پنجره بود. با این حال، فرمانده ششمین ارتش بزرگ جهان و یگانه نخست وزیر قدرت هسته‎ای مسلمانان در جهان اسلام، از تیلرسون به عنوان نائب سلطنت پاکستان پذیرایی نموده و سر تعظیم فرو بردند. آن‎ها با بسیار احترام وعده همکاری‎های بیشتری را در زمینه جنگ امریکا علیه اسلام که در اصل تحت نام جنگ علیه تروریزم یاد می‎شود، نمودند و در ضمن به تعهد و حمایت مداوم خود در این جنگ تأکید نمودند.

ای نیروهای مخلص مسلح پاکستان! آیا سکوت اختیار می‎کنید و در مقابل این همه خیانت‎ها و جنایات دست روی دست می‎گذارید، آنگاه که رهبران سیاسی و نظامی یوغ بردگی را به گردن انداخته‎اند و حُب امریکا تنها دغدغه شان شده است و با استفاده از منابع ما در مقابل ما و در سرزمین ما منافع پاکستان را قربان منافع امریکا می‎کنند؟ آیا خون در وجودتان به جوش نمی‎آید، آنگاه که ترس از مجاهدین افغانی تیلرسون را محدود به یک پناهگاه می‎کند؛ اما زمانی‎که عین قضیه در پاکستان تکرار می‎شود، چنان مورد تقدیر قرار می‎گیرد که گویا این کشور مستعمره وی بوده و او نائب قدرت این کشور است؟ آیا خون در بدن تان به جوش نمی‎آید، آنگاه که امریکا با تمام توانش نمی‎تواند چند هزار مجاهد افغان را از میان بردارد و از آن‎ها مستقیماً یا توسط نمایندگانش در خواست مذاکره می‎کند؛ اما زمانی‎که ایالات متحده به کشوری دارای ۲۰۰ میلیون مسلمان که همیشه آماده قربانی به خاطر اسلام و سرزمین اسلامی اند، امر می‎کند؛ از جانب رهبران عیناً مانند غلام اطاعت صورت می‎گیرد؟

دقیقاً که خون تان به جوش می‎آید و هم‎چنان می‎خواهید که این وضعیت اسفبار را تغییر دهید. بلی، این زمانی میسر است که شما به جلو گام بردارید که همانا نصرت دادن به حزب التحریر به خاطر احیای خلافت راشده بر منهج نبوت در پاکستان و پشت کردن به دست نشانده‎های سیاسی و نظامی می‎باشد که همه ما را وادار به بردگی کفار استعمارگر کرده‎اند. شما زمانی به این افتخار، عزت و احترام دست خواهید یافت که به دستور خلافت راشده، امریکا را مانند یک سگ دیوانه مجبور به فرار از منطقه خود نمایید. پس اگر چنین کنید بدون شک امت شما را دوست خواهد داشت و در حق تان دعای خیر خواهند کرد و الله سبحانه وتعالی پاداش تان را در روز آخرت خواهد داد. این کار بر شما دشوار نیست؛ زیرا آن‎ها از شما به اندازه‎ای می‎ترسند که از الله سبحانه وتعالی نمی‎ترسند. برای این‎که آن‎ها بدبخت و کافر اند:

﴿لَأَنتُمْ أَشَدُّ رَهْبَةً فِي صُدُورِهِم مِّنَ اللَّهِ ۚ ذَٰلِكَ بِأَنَّهُمْ قَوْمٌ لَّا يَفْقَهُونَ﴾

[حشر: ١٣]

ترجمه: وحشت از شما در دلهای آنها، بیش از ترس از الله(سبحانه وتعالی) است؛ این به خاطر آن است که آنها گروهی نادانند.

 

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه پاکستان

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه