سه شنبه, ۰۱ ربیع الثانی ۱۴۳۹هـ| ۲۰۱۷/۱۲/۱۹م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :3 ربیع الاول 1439
تاریخ میلادی : سه شنبه، 21 نوامبر 2017م

شماره صدور:۱۷۰۷۷pr

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

دموکراسی باعث گردیده تا ارزش‎های اسلامی مورد حمله قرار گیرد

دولت تلاش دارد تا رضایت باداران غربیاش را با پرداختن به اعتبارنامههای لیبرالی حاصل کند که تغیر قانون سوگند به ختم نبوت از جمله گام نخستشان در این زمینه میباشد

(ترجمه)

احسن اقبال وزیر امور داخله پاکستان با وعده تشکل کمیته‎ای برای بررسی ادعاهای معترضان، از آن‎ها خواست تا به اعتراضات‎شان در اسلام آباد پایان دهند. معترضان ادعاء می‎کنند که زاهد حمید وزیر قانون و عدلیه، قانون انتخابات را مبنی بر این‎که حضرت محمد صلی الله علیه وسلم آخرین پیامبر الله سبحانه وتعالی است، تغییر داده است. خطرناک‎تر این است که دولت در خصوص این امر بی‎توجهی نشان داده و بدتر از آن می‎خواهد کسانی را که در دشمنی با اسلام و مسلمین، شخصیت پیامبر صلی الله علیه وسلم را به عنوان آخرین پیامبر زیر سوال قرار دهند، بی‎گناه جلوه داده و قضیه را از دید افکار عامه پنهان کند.

دولت پاکستان پیوسته تلاش دارد تا خود و وزیرانش را از این معضل نجات دهد؛ در حالی‎که مردم اسلام آباد و راولپندی در مشکلات دست و پنجه نرم می‎کنند، که از جمله آن‎ها نمی‎توانند، به بیمارستان‎ها دسترسی پیدا کنند، اطفال نمی‎توانند به مکاتب حضور یابند، کارمندان قادر نیستند که به دفتر کاری‎شان بروند و حتی جاده‎ها کاملاً به روی ترافیک مسدود گردیده و مسافرین ساعت‎ها در خیابان‎ها انتظار می‎کشند.

جای شکی نیست که تغییر در نسخه خاتم نبوت اشتباه اداری نبوده؛ بل این دولت است که در جهت خوش‎ساختن باداران غربی‎اش تلاش نموده و هویت لیبرالی‎اش را برای حصول اطمینان غرب، به ویژه ادامه همکاری‎های امریکا، خصوصاً زمانی‎که پاکستان در انتخابات سال آینده به آن مواجه می‎شود، نشان دهد. تصادفی نیست که تلاش برای تغییر نسخه خاتم نبوت در همان زمانی‎که دولت پاکستان با شورای حقوق بشر سازمان ملل روابط برقرار کرد، اتفاق افتاده باشد.

دولت پاکستان در گزارش ملی خود که به تاریخ ۱۷ سپتمبر ۲۰۱۷م به شورای حقوق بشر سازمان ملل ارائه کرد، با افتخار میزان گام‎هایی را برای ارتقای حقوق بشر بر اساس ارزش‎های غربی لیبرال در پاکستان محاسبه کرد. در خصوص حقوق اقلیت‎ها در این گزارش آمده است که: «به عنوان مثال، حکم  محکمه ابتدایی در خصوص قوانین اهانت بر مقدساتی‎که عاری از تبعیض باشد، توسط محکمه‎های عالی حفظ گردیده و هیچ کس تحت این قوانین مجازات نمی‎گردد.»

ماموریت امریکا در امور سازمان ملل در ژنیو، در حالی‎که پاکستان در مورد بیانیه خود در ۱۳ نومبر ۲۰۱۷م اظهار نظر می‎نمود، به شرح زیر اشاه کرد: «ایالات متحده از هیئت پاکستان به گروه‎کاری UPR استقبال می‎کند و توصیه می‎کند که پاکستان باید صلاحیت قوانین و محدودیت‎ها و استفاده از آن‎ها را در برابر مسلمانان احمدی و دیگران  متوقف کند.» و هم‎چنان، از گزارشگر سازمان ملل خواست تا در زمینه ارتقاء و حمایت از حقوق فکری و آزادی بیان بازدید نماید. این بیانیه از سوی امریکا هنگامی مطرح می‎شود که مسئله رسالت حضرت محمد صلی الله علیه وسلم به عنوان آخرین پیامبر در پاکستان حل و فصل شده است و کسانی‎که مخالف این امر می‎باشند، مسلمان نبوده و کلمه مسلمان بر آن‎ها اطلاق نمی‎گردد.

ای مسلمانان پاکستان! آیا این مسئله اصلاحی قانون در مورد نسخه خاتم نبوت، امری ناپسند نیست، که حق ایجاد قوانین را برای انسان فراهم می کند؟ آیا اکنون کاملاً روشن نیست و در مورد این‎که دموکراسی یک نظامی کفری بوده و هیچ رابطه‎ای با اسلام ندارد، تردیدی وجود دارد؟ دموکراسی نظامی است که حق تقنین را به عوض قوانین الهی برای انسان‎ها فراهم می‎کند. استعمارگران کافر، دموکراسی را به عنوان یک نظام حکومتی در سرزمین‎های ما پس از فروپاشی بزگ‎ترین دولت اسلامی(خلافت) معرفی نمودند، و این دموکراسی است که نفوذ غرب را در سرزمین‎های ما تأمین نموده و قوانین کفری‎اش را بالای ما تطبیق می‎کند. لذا این تنها در دموکراسی است که مسلمانان دست به اعتراضات، تحرکات و اعتصاب‎ها می‎زنند تا باشد نسبت به آن‎چه که برای آن‎ها مقدس است، به هر قیمتی‎که می‎شود، باید از آن محافظت صورت گیرد؛ اما فراتر از آن، کاری از دست آن ساخته نیست.

اما بر عکس، در نظامی اسلامی(خلافت) خلیفه مسئول است که شریعت اسلامی را تطبیق نموده و هرگز نمی‎تواند، به اساس علایق‎اش قانون‎گذاری کند. در ضمن خلیفه در نظام خلافت یگانه کسی است که حامی دین، عقیده و مقدسات می‎باشد. امروز ما مجبور هستیم که از وسایل نا مطمئن برای محافظت از عقیده خود در سرزمین‎های خود، از عاملان غربی استفاده کنیم، در حالی‎که در نظام خلافت، خلیفه کسی است که  از اسلام و مسلمانان، اصول و مقدسات آن حتی در سرزمین‎های خارج از قلمرو خود حفاظت می‎کند.

پس ای برادران! شما نباید تلاش کنید تا یک یا دو وزیر این دولت را حذف کنید؛ بل باید تمام تلاش‎تان را در زمینه از میان برداشتن دموکراسی به خرچ دهید؛ زیرا دموکراسی یگانه تهدید بزرگ برای اسلام، مسلمین ، عقیده و مقدسات‎شان می‎باشد. با کاروان حزب التحریر بپیوندید و دوشادوش هم در زمینه احیای خلافت اسلامی تلاش به خرچ دهید تا باشد، از این طریق بزرگ‎ترین حامی اسلام و مسلمین(خلیفه) را تعیین کنید، که وجودش بزرگ‎ترین تهدید برای دشمنان اسلام و مسلمین و دست نشانده‎های‎شان باشد. خلیفه‎ای که حب الله سبحانه وتعالی و رسولش صلی الله علیه وسلم را در دل داشته و از ارزش‎های اسلامی با جان و دل دفاع کند و جزء بما انزل الله حکم نکند. رسول الله صلی الله علیه وسلم می فرماید:

«وَإِنَّمَا الْإِمَامُ جُنَّةٌ يُقَاتَلُ مِنْ وَرَائِهِ وَيُتَّقَى بِهِ»

ترجمه: امام(خلیفه) سپری است که از عقب آن جنگ کرده شده و به آن محافظت صورت میگیرد.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه پاکستان

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه