سه شنبه, ۰۶ جمادی الاول ۱۴۳۹هـ| ۲۰۱۸/۰۱/۲۳م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :12 ربیع الثانی 1439
تاریخ میلادی : جمعه، 29 دسامبر 2017م

شماره صدور:۱۷۹۰۸۵ PR

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

با احیای خلافت اسلامی، به راج امریکایی پایان دهید

حکام پاکستان با وجود سخنان تند و احساساتیشان، در ساحۀ عمل برای پایان دادن به مداخلات امریکا عاجز اند!

(ترجمه)

حکام پاکستان پیوسته تلاش دارند تا خشم مسلمانان را طبق تقاضای مکرر مایک پنس معاون رئیس جمهور امریکا فرونشانند.  استر جنرال آصف غفور رئیس کل روابط عمومی خدمات بین‎المللی به‎تاریخ ۲۸ دسمبر ۲۰۱۷م گفت: «زمان آن فرا رسیده که افغانستان و ایالات متحده باید با پاکستان همکاری بیشتر داشته باشند؛ زیرا ما در پاکستان دو بار جنگ تحمیلی و وارداتی را متحمل شده‌ایم و در حال حاضر چیزی بیشتری برای دیگران نمی‎توانیم انجام دهیم.»

بدین لحاظ، مسلمانان از سخنان تند و احساساتی حکام پاکستان خسته شده‌اند و دیگر نمی‎خواهند که سخنان بی‎عمل آن‎ها را بشنوند؛ زیرا به خاطر از بین بردن مداخلات تحمیلی و وارداتی امریکا زمان عمل فرا رسیده است؛ نه زمان گفتار. مداخلات و جان‎فشانی امریکا در این برهۀ اساس، قطعاً که تهدیدی برای پاکستان، دارائی‎های هسته‎ای آن و تقویت و گسترش هژمونی منطقوی هند به منظور سرکوب نمودن مسلمانان می‎باشد.

آیا این بر عهدۀ حکام نیست تا خطوط هوایی انتقال نیروهای وارداتی امریکا که دائماً از طریق  خاک پاکستان عبور می‎کنند، از میان بردارند؟ آیا این بر عهدۀ حکام نیست تا به اخراج نظامی و اطلاعات خصوصی امریکا که حملات‎شان را بر نیروهای مسلح ما واگذار می‎کنند تا جنگ خود را بر ما تحمیل کنند، مبادرت ورزند؟ آیا وقت آن نیست که سفارت و قونسولگری‎های امریکا را، که مأموریت‎شان جمع‌آوری اطلاعات خصوصی برای وزارت خارجۀ امریکا می‎باشد، بسته کنید؟ آیا این بر عهدۀ حکام نیست که جنگجویان مخلص را وادار به خروج صلیبی‎های اشغالگر نموده و هر نوع گفتگوها را در خصوص مشروعیت دادن صلیبی‎ها؛ حتی در یک قدمی یگانه قدرت هسته‎ای مسلمانان رد نمایند؟

 ای مسلمانان پاکستان! آگاه باشید که الله سبحانه وتعالی در خصوص کسانی‎که به دوستی با کفار مبادرت می‎ورزند می‎فرماید:

﴿الَّذِينَ يَتَّخِذُونَ الْكَافِرِينَ أَوْلِيَاءَ مِن دُونِ الْمُؤْمِنِينَ أَيَبْتَغُونَ عِندَهُمُ الْعِزَّةَ فَإِنَّ الْعِزَّةَ لِلَّهِ جَمِيعًا﴾

[نساء: ۱۳۹]

ترجمه: آنانیکه کفار را به عوض مؤمنان به دوستی انتخاب میکنند؛ آیا آبرو و عزت را در آنها میجویند، یا اینکه آبرو وعزت همه از جانب الله(سبحانه وتعالی) میباشد؟

جای تعجب نیست که دوستی با کفار جز ذلت، رسوایی و خرابی چیزی برای ما نمی‎افزاید؛ هم‎چنین تعجب‌آور نیست که با دیدن خشم شما مسلمانان، حکام کنونی تلاش می‎کنند، خشم‎تان را فرونشانند تا روابط‎شان را با باداران خود تقویت نموده و رضایت‎شان را به دست آورند. بنابر این، ای مسلمانان! فریب آن‎ها را نخورید و برای پایان دادن به راج امریکایی و احیای خلافت اسلامی بر منهج نبوت عملاً با برادران‎تان در حزب التحریر یک‎جا شوید؛ چون چیزی جز این، سبب تقویت و وحدت امت رسول الله صلی الله علیه وسلم شده نمی‎تواند.

ای نیروهای مسلمان مسلح پاکستان! هرزه‎گی و بی‎پروایی حکام در خصوص جنایات کفار علیه مسلمانان در برما، فلسطین و کشمیر، قهرمانان امت مسلمه را بیدار کرده است و بدانید که توانائی شما مرهون امت و یا هم دشمنان امت نیست؛ بل چیزیست که از سوی الله سبحانه وتعالی بر شما ارزانی شده است، و آن‎گاه که به حمایت اسلام و دین خود می‎شتابید، فروتنی‎تان را در مقابل اوامر الله سبحانه وتعالی نشان دهید تا از جانب او تعالی یاری شوید.

در واقع تاریخ توسط فرماندهان مسلمان که ایمان به الله سبحانه وتعالی را به عنوان قدرت‎مندترین صلاح خود به کار برده‎اند و در مقابل دشمنان خود با وجود سختی‎های فراوان چیره شده‎اند؛ از خالد بن ولید گرفته تا صلاح الدین ایوبی و محمد بن قاسم، رقم خورده است. فلهذا بر شماست تا با الگوبرداری از هم‎چو فرماندهان صالح نظامی، برای احیای خلافت اسلامی نصرت را فراهم کنید و اگر چنین کنید بدانید که جز به الله سبحانه وتعالی به کسی دیگری نیازمند نخواهید شد؛ زیرا شما کسانی خواهید بود که به سوی عزت و پیروزی شتافته‎اید. الله سبحانه وتعالی می‎فرماید:

﴿إِن يَنصُرْكُمُ اللَّهُ فَلَا غَالِبَ لَكُمْ  وَإِن يَخْذُلْكُمْ فَمَن ذَا الَّذِي يَنصُرُكُم مِّن بَعْدِهِ  وَعَلَى اللَّهِ فَلْيَتَوَكَّلِ الْمُؤْمِنُونَ﴾

[آل عمران:١٦٠]

ترجمه: اگر الله(سبحانه وتعالی) شما را یاری کند، هیچ کس بر شما پیروز نخواهد شد و اگر دست از یاری شما بردارد، کیست که بعد از او، شما را یاری کند؟! و مؤمنان، تنها بر الله(سبحانه وتعالی)  باید توکل کنند!

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه پاکستان

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه