جمعه, ۰۸ ربیع الاول ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۸/۱۱/۱۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :7 جمادی الثانی 1439
تاریخ میلادی : جمعه، 23 فوریه 2018م

شماره صدور:۱۸۰۱۵PR

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

نیروهای تان را برای سرنگونی رژیم مستبد سوریه گسیل بدارید

مسلمانان در سوریه در حالی به زیر باران بمب‌ها واگذار می‌شوند که حکام پاکستان نیرو‌های ما را بخاطر کمک به شاه عربستان سعودی که در جنگ یمن بر علیه مسلمانان مزد می‌گیرد، اعزام می‌دارند

طوری‌که رژیم مستبد بشار الاسد در سوریه بارانی از بمب‌های بیرلی را بر سری مسلمانان این سرزمین فرو می‌ریزاند، و در نتیجۀ آن مساجد، شفاخانه‌ها و مکاتب همه و همه به ویرانی‌های بی‌سابقه مبدل شده‌اند و خانواده‌ها اجساد فرزندان و جگرگوشه‌های شان را با چشمان اشک آلود و دل پر غصه از یک سو به سوی دیگر انتقال می‌دهند. مسلمانان در سوریه فریاد کمک خواهی سر می‌دهند تا کسی به داد شان رسد. با این حال، حکام پاکستان انگشتان‌شان را در گوش‌های‌شان زده‌اند و از شنیدن فریاد‌های کمک خواهی مسلمانان ستم‌دیده کر شده‌اند و به عوض آن، نیروهای ما را بخاطر کمک و همکاری به غلام حلقه بگوش امریکا، شاه عربستان که دستانش با خون مسلمانان یمن آلوده شده است و بر آن‌ها زمینی و هوایی حمله می‌کند و از استبداد بر آن‌ها دست نمی‌کشد، اعزام می‌دارند.

از سوی دیگر، حکام پاکستان با کمال بی‌شرمی مسلمانان مظلوم سوریه را به جامعۀ بین المللی واگذاری می‌کنند؛ گرچه روسیه و امریکا از نظام مستبد بشار الاسد در مقابل مسلمانان مسلح که خواستار اجرای شریعت الهی اند، حمایت می‌کنند. این‌ها کسانی اند که مسلمانان را در زیر باران بمب‌ها قرار می‌دهند، ولی حکام مسلمان به صدها هزار عساکر مسلمان که نسبت به الله سبحانه وتعالی و پیامبر ﷺ مخلص و وفادار اند و مسلح با موشک‌های هستند که می‌توانند تخت سلطنت بشار را هدف قرار دهند و بخاطر مهارت‌های برتر و شجاعت بی‌مانند که دارند جهان را  به لرزه بیاورند، بخاطر تأمین منافع کفار و غلامان آن‌ها فرمان می‌دهند.

هیچ توقعی نمی‌توان از این حاکمان انتظار داشت؛ زیرا، آنان نسبت به فریاد کمک خواهی مسلمین کر و نسبت به جنایات دشمنان ما در کشمیر اشغالی، برما، افغانستان و سوریه کور شده‌اند. آن‌ها حتی به این فرمودۀ رسول الله ﷺ پشت کرده‌اند، آن‌گاه که در حال طواف در اطراف بیت الله شریف فرمود:

«مَا أَطْيَبَكِ وَأَطْيَبَ رِيحَكِ مَا أَعْظَمَكِ وَأَعْظَمَ حُرْمَتَكِ وَالَّذِي نَفْسُ مُحَمَّدٍ بِيَدِهِ لَحُرْمَةُ الْمُؤْمِنِ أَعْظَمُ عِنْدَ اللَّهِ حُرْمَةً مِنْكِ مَالِهِ وَدَمِهِ وَأَنْ نَظُنَّ بِهِ إِلاَّ خَيْرًا.»

(ابن ماجه)

ترجمه: چقدر پاکی، چی بوی خوشی داری و چی بسا بزرگی؛ سوگند به آن‌که جان محمد در دست بلاکیف اوست، حرمت مال و خون مؤمن به نزد الله(سبحانه وتعالی) از تو بزرگ‌تر است و ما چیزی جز خیر بر مؤمن نمی‌اندیشیم.

آن‌ها نیز حتی به این فرمودۀ الله سبحانه وتعالی پشت کرده‌اند:

﴿وَمَا لَكُمْ لَا تُقَاتِلُونَ فِي سَبِيلِ اللَّهِ وَالْمُسْتَضْعَفِينَ مِنَ الرِّجَالِ وَالنِّسَاءِ وَالْوِلْدَانِ﴾

[نساء: ٧٥]

ترجمه: چرا در راه الله(سبحانه وتعالی)، و (در راه) مردان و زنان و کودکانی که(به دست ستمگران) تضعیف شده‌اند، پیکار نمی‌کنید؟!

ما از این‌گونه حکام، نافرمانی و گمراهی به اندازۀ کافی دیده‌ایم و هیچ امیدی نسبت به آن‌ها نداریم. بنابر این، تنها امید ما به کسانی است که توانائی تغییر این وضعیت شرم‌آور و نا به هنجار را دارند. بر تمام ما مسلمانان لازم است تا از پدران بزرگوار، برادران و فرزندان مان در نیرو‌های مسلح مسلمان فراخوانی نموده و از آن‌ها دعوت نماییم تا در خصوص حمایت از مسلمانان مظلوم سوریه متحد شده و برای نجات شان خاصتاً بخاطر رضای الله(سبحانه وتعالی) بشتابند. بر تمام ما مسلمانان لازم است بر آن‌ها اصرار نماییم  تا حکام مزدور و حلقه بگوش را که بزرگترین موانع در راستای پیروزی یا شهادت قرار گرفته‌اند، از سد راه‌شان بر دارند و بخاطر احیای خلافت راشده بر منهج نبوت نصرت(حمایت مالی) را فراهم کنند.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه پاکستان

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه