سه شنبه, ۱۶ جمادی الاول ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۱/۲۲م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :9 رمضان 1439
تاریخ میلادی : جمعه، 25 می 2018م

شماره صدور:PR ۱۸۰۳۷

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

حزب التحریر-ولایه پاکستان مرام‍نامۀ(منوفیستو) سال ۱۴۳۹هـ.ق مطابق ۲۰۱۸م را به نشر رسانید

تغییر واقعی در تغییر حزب بر سر قدرت نیست، بلکه تغییر کلی در نظام حکم است

حزب التحریر-ولایه پاکستان دیدگاه خویش را پیرامون آیندۀ پاکستان تحت قیادت دولت خلافت اسلامی بیان می‌دارد

(ترجمه)

مردم مسلمان پاکستان نسبت محبتی‌که به الله سبحانه وتعالی و رسول اکرم صلی الله علیه وسلم دارند، می‌خواهند پاکستان را منحیث یک دولت اسلامی ببینند. اشتیاق مردم پاکستان برای اسلام و حاکمیت اسلامی تا حدی است که احزاب دینی و سیکولر هردو در پیکار‌های انتخاباتی‌شان وعدۀ ایجاد دولتی همانند دولت رسول الله صلی الله علیه وسلم را در مدینه منوره به مردم می‌دهند. این در حالی‌ست که مردم پاکستان بارها مورد خیانت این حکام و احزاب‌شان قرار گرفته و بعد از حمایت و به قدرت رسانیدن آن‌ها از نظام اسلامی محروم بوده اند. شعار هایی از قبیل نظام مصطفی، دولت رفاه‌ساز اسلامی و اسلامایزیشن (مسلمان‌سازی) همه و همه جهت کسب حمایت مردم استفاده شده؛ اما نتیجۀ اسلامی برای مردم پاکستان به بار نیاورده اند. مردم پاکستان به خاطر نداشتن علم کافی از این‌که نظام اسلامی واقعی چگونه بوده و ساختار اصلی آن چگونه است و این‌که رهبر و رعیت در آن چه مسئولیت‌هایی دارند، بارها از سوی این احزاب و رهبران آن مورد سوء استفاده قرار گرفته اند.

حزب التحریر-ولایه پاکستان مرامنامۀ سال ۱۴۳۹هـ.ق مطابق ۲۰۱۸م را تحت نام "پاکستان، خلافت و متحدسازی جهان اسلام" به نشر رسانید تا از این طریق بتواند برای مسلمانان پاکستان بفهماند که ساختار اصلی دولت اسلامی چیست و دارای چه مؤلفه‌هایی است تا بتوانند از آن طریق احزاب سیاسی را مورد تحلیل ژرف اسلامی قرار دهند. در این مرامنامه حزب التحریر-ولایه پاکستان، پاکستان را زیر قیادت دولت خلافت اسلامی مورد تحلیل قرار می‌دهد. این مرامنامه حکمرانی، اقتصاد، جامعه و نظام‌های حاکم در این کشور را با دلایل اسلامی مورد تدقیق قرار می‌دهد. این مرامنامه هم‌چنان مواردی از قبیل تعلیم و تربیه و استراتیژی‌های خارجی و رسانه‌ای را نیز مورد بحث قرار می‌دهد. موارد ذیل از مباحث اصلی این مرامنامه می‌باشند:

۱. در نظام اسلامی هیچ کسی به شمول خلیفه مسلمانان و مجلس امت حق و صلاحیت ساختن قوانین را مطابق خواست‌های خود ندارند.

۲. رهبر مسلمانان مستلزم پیروی و تطبیق احکام اسلام بر مبنای قرآن و سنت بوده و مجلس امت مستلزم نظارت خلیفۀ مسلمانان در خصوص تطبیق اسلام است. این شوری هم‌چنان وظیفۀ مشوره‌دهی و نصیحت رهبر مسلمانان را در امور زنده‌گی شهروندان نیز بر عهده دارد.

۳. نفت، گاز، برق و دیگر منرال‌ها از جمله دارایی‌های عامه به شمار رفته و مفاد آن مربوط به همه‌ی جامعه است. هرنوع شخصی‌سازی و ملی‌سازی آن نظر به قوانین اسلام ممنوع می‌باشد. 

۴. تحت حاکمیت اسلام همه‌ای موارد مالیات غیراسلامی؛ از قبیل: مالیات عایداتی، مالیات عمومی، مالیات دارایی، مالیات تولید وغیره مالیات از بین رفته و ملغی اعلام خواهند شد. اسلام برای جمع‌آوری دارایی‌های عمومی قواعد و قوانین خاص خود را دارد. تنها در صورت ضرورت به جمع‌آوری مالیات، این مالیات به اندازۀ معین و تنها از ثروتمندان اخذ خواهد شد.

۵. در نظام اسلامی در این کشور به جای سرمایه‌گذاری‌های خارجی، سرمایه‌گذاری‌های داخلی ترغیب خواهد شد و از این طریق اقتصاد از وابستگی به سازمان‌های استعماری خارجی رهایی خواهد یافت.

۶. در نظام اسلام، همه اقسام قرضه‌های سودی رد خواهند شد. این در حالی‌ست که این قرضه‌ها در پاکستان بار‌ها پرداخت شده اند؛ اما با آن هم پاکستان به خاطر بی‌عدالتی‌های نظام سودی، از این قرض‌ها رهایی ندارد. بر علاوه، قرضه‌های ویرانگر خارجی بر مبنای سود و شرایط دیگرف همه متوقف خواهند شد.

۷. هر شهروند می‌تواند در صورت بارور ساختن زمین غیرقابل استفادۀ زراعتی، که ملکیت کسی دیگر نبوده و مال دولت است، صاحب آن شود.

۸. هیچ رهبری مصونیت قضایی نداشته و هرنوع خلاف‌ورزی آن‌ها از هدایات قرآن و سنت باعث برطرفی آنی آن‌ها توسط محکمۀ اعمال غیرقانونی خواهد شد.

۹. تمرکز سیاست خارجی همانا توسعه اسلام به مناطق دیگر توسط دعوت و جهاد خواهد بود.

حزب التحریر-ولایه پاکستان از همه‌ای مسلمانان می‌خواهد تا این بیانیه را بخوانند، تا باشد که با ستفاده از آگاهی‌های اسلامی آن دیگر فریب احزاب و رهبرانی را نخورند که از احساسات اسلامی و اشتیاق آن‌ها مبنی بر تطبیق اسلام همواره استفاده کرده و به قدرت برسند. هم‌چنان، این بر مسلمانان است که با مبازه حزب التحریر یکجا شده و برای تأسیس خلافت راشدۀ اسلامی برمنهج نبوت مبارزه نمایند تا آرزوی تغییر واقعی آن‌ها به واقعیت مبدل گردد.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه پاکستان

 

این بیانیه را می‌توانید از آدرس ذیل دانلود نمائید.

https://goo.gl/XaRnFg

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه