جمعه, ۱۱ مُحرم ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۸/۰۹/۲۱م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :23 ذولحجه 1439
تاریخ میلادی : دوشنبه، 03 سبتامبر 2018م

شماره صدور:۱۸۰۵۷PR

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

برای حفظ منافع پاکستان، خطوط تدارکاتی ناتو را قطع، استخبارات و نظامیان خصوصی امریکا اخراج و پست‌های جاسوسی امریکا را که به عنوان سفارت‌خانه و قونسولگری عمل می‌کنند، بسته نمایید!

(ترجمه)

حزب التحریر-ولایه پاکستان به هیچ عنوان از استقبال مایک پامپیو وزیر امور خارجۀ امریکا و جنرال جوزف دانفورد رئیس ستاد مشترک ارتش امریکا، توسط حکام جدید پاکستان به‌ تاریخ ۵ سپتمبر ۲۰۱۸م رضایت نشان نمی‌دهد و شدیداً مخالف این دیدار است؛ زیرا سفر رهبران سیاسی و نظامی امریکا برای حفظ حضور امریکا در افغانستان است و با پافشاری بر پاکستان نیروهای‌ هردو طرف را متقاعد می‌سازد تا "طالبان افغان" را بر میز مذاکره بکشانند. به همین دلیل است که پنتاگون و امریکا اقدامات جدیی را برای لغو ۳۰۰ میلیون دالر "صندوق پیشتبانی ائتلاف" را به تاریخ ۱ سپتمبر ۲۰۱۸م گرفته است؛ بر این اساس که پاکستان باید بیشتر تلاش ورزد تا مقاومت نیروهای تندخوی افغان-مبارزین علیه امریکا- را در مناطقی خاتمه دهد که نیروهای اشغالگر امریکایی را به زانو درآورده است. 

باوجودی‌که شعار "آزادی" را تا اکنون سر می‌دهند، اما حکام پاکستان با مقامات امریکایی بطور گسترده ملاقات می‌کنند تا پلان‌های‌شان را مورد مذاکره قرار دهند. اما در سمت دیگر؛ حضور امریکا در منطقه در واقع یک تهدید جدی برای پاکستان و تجهیزات هسته‌ای این کشور محسوب می‌شود. رهبران نظامی و سیاسی پاکستان با امریکا روابط صمیمی ایجاد کرده است؛ درحالی‌‌که امریکا دروازۀ افغانستان را به روی هند باز نگهداشته است. بنابر ‌این، هند از حضور و نفوذ بی‌سابقه‌اش در آن‌جا نفع می‌برد و این است که این دولت بر اساس همین امر، هرج و مرج، آشفتگی و فتنه را در سراسر پاکستان آتش خواهد زد.

آیا بر حکام واجب نیست که بطور دایمی خطوط تدارکاتی نیروهای امریکایی را که از پاکستان عبور می‌کند، قطع کنند؟ آیا بر حکام واجب نیست که رجال استخباراتی و نظامیان خصوصی امریکایی را جستجو و از سرزمین‌شان اخراج‌ کنند که سازمان‌دهندۀ حملات خونین توسط نیروهای مسلح ما اند تا جنگ خود را بر بالای ما تحمیل کنند؟ آیا زمان آن نرسیده که دروازۀ سفارت و قونسولگری‌های امریکا را فقل بیندازیم، که منحیث پایگاه جمع‌آوری اطلاعات استخباراتی برای حکومت امریکا و پنتاگون عمل می‌کنند؟ آیا بر حکام واجب نیست که بر مبارزین مخلص مسلمان اصرار کنند تا هنگامی‌که نیروهای صلیبی امریکایی را اخراج نکردند، جهاد را علیه آنان ترک نکنند، همان‌گونه‌ که قبل از این‌ها انگلیس‌های امپریالیست و اتحاد جماهیر شوروی را از خاک خود بیرون کشیدند؟ آیا بر حکام واجب نیست که صراحتاً رد هرگونه گفت‌و‌گو را با امریکایی‌ها اعلام کنند تا مشروعیت حضور دایمی امریکا را در نزدیکی دروازۀ یگانه سرزمین هستوی مسلمانان جهان زیر سوال ببرند؟

این واضع است که سخنان حکام از آزادی و مدینۀ فاضله تنها سخنی است که بر زبان‌ می‌رانند و بس. زمان آن رسیده که مسلمانان جز قوانینی‌که الله سبحانه‌و‌تعالی نازل کرده، دیگر به تطبیق هیچ‌گونه قانونی اصرار نورزند، که همین امر مقام ما را در دنیا و آخرت نزد الله سبحانه‌و‌تعالی بلند می‌برد. ‏یقیناً منبع تضمین شدۀ قدرت و حاکمیت برای ‏مسلمانان خلافت راشدۀ ثانی برمنهج نبوت است. ‏این دولتی است که به تنهایی حضور امریکا را در منطقه مانند تار نازک عنکبوب، توسط قطع راه‌های تدارکاتی ناتو، اخراج استخبارات و نظامیان خصوصی‌اش و قفل کردن پایگاه‌های جاسوسی را که به عنوان سفارت‌خانه و قونسولگری عمل می‌کنند، در یک چشم برهم‌‌زدن قطع می‌کند. این دولتی است که به تنهایی تمام منابع وافر ارتش، معادن و صنعت را برای خدمت بر اسلام و مسلمانان تجهیز می‌کند. در نهایت این دولتی است که تمامی سرزمین‌های اسلامی فعلی جهان را متحد و به یک قدرت با اقتدار جهانی مبدل می‌کند. الله سبحانه‌و‌تعالی می‌فرماید:

﴿الَّذِينَ يَتَّخِذُونَ الْكَافِرِينَ أَوْلِيَاءَ مِن دُونِ الْمُؤْمِنِينَ أَيَبْتَغُونَ عِندَهُمُ الْعِزَّةَ فَإِنَّ الْعِزَّةَ لِلَّهِ جَمِيعًا﴾

[نساء: ۱۳۹]

ترجمه: ‏‏این منافقان كسانی هستند كه كافران را به جای مؤمنان به سرپرستی و دوستی می‌گیرند. آيا عزت را در پيش كافران می‌جویند؟(چنين چيزی محال است) چرا كه عزت و شوكت جملگی از آن الله(سبحانه‌و‌تعالی) است(و هر كه از الله سبحانه‌و‌تعالی عزت جوید، عزیز شود و هر كه از غير او عزت طلبد ذلیل گردد).

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه پاکستان

 

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه