شنبه, ۱۸ جمادی الثانی ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۲/۲۳م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :18 ربیع الاول 1440
تاریخ میلادی : چهارشنبه، 26 دسامبر 2018م

شماره صدور: 12/ 1440

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

رژیم بجوا-عمران در حالی‌ دست دوستی به هند دراز می‌کند که هندو‌های مشرک مسلمانان مظلوم کشمیر را کور ساخته و به شهادت می‌رسانند

(ترجمه)

علی‌الرغم این‌که مسلمانان مظلوم کشمیر اشغالی از بدو اشغال سرزمین‌شان توسط هندو‌های مشرک در سال 2009م بدین‌سو، در بد‌ترین حالت ظلم و استبداد به سر می‌برند؛ حتی به فجیع‌ترین‌ حالت چشمان‌شان کور ساخته می‌شوند و به شهادت می‌رسند. رژیم مزدور بجوا-عمران با کمال بی‌شرمی و بی‌غیرتی به هند جنایت‌کار دست دوستی دراز می‌کند. از یک‌سو مسلمانان مظلوم این سرزمین اجساد شهدای‌شان را با چشمان اشک‌‍‌‌آلود دفن می‌کنند و از سوی‌دیگر، در 28 نومبر 2018م رژیم بجوا-عمران از وزرای هندی، که در مراسم بازگشایی گذرگاه مرزی اشتراک نمودند(گذرگاه مرزی که منطقۀ "دیره بابا نانک گردستاپور هند را با گوردواره کرتاپور صاحب در پاکستان با هم وصل می‌کند) استقبال می‌کند. باوجود‍‌‌ این‌که هند از شبکۀ کولبوشان جاداف برای شعله‌ور ساختن آتش بی‌نظمی، خرابی و بی‌ثباتی در سراسر پاکستان  استفاده می‌کند؛ رژیم بجوا-عمران مطابق به خواسته‌های امریکا گام‌های کورکورانه‌اش را به خاطر دوستی، هماهنگی و عادی‌سازی روابط‌اش با هند بر می‌دارم.

بناءً در یک برهه‌ای که حکام با وجود این‌که صدها و هزار‌ها نیروی شجاع و مخلص را در تحت فرمان‌خود دارند؛ ولی با آن‌هم شب و روز تلاش می‌کنند تا با دشمنان ما به عنوان نزدیک‌ترین دوستان خود برخورد کنند؛ دشمنانی‌که از ظلم و استبداد مسلمانان هرگز دست بردار نیستند؛ پس بدیهی است که امور امت در چنین وضعی قرار داشته باشد.

ای مسلمانان پاکستان! آگاه باشید که الله سبحانه‌و‌تعالی می‌فرماید:

﴿إِنَّمَا يَنْهَاكُمُ اللَّهُ عَنِ الَّذِينَ قَاتَلُوكُمْ فِي الدِّينِ وَأَخْرَجُوكُم مِّن دِيَارِكُمْ وَظَاهَرُوا عَلَىٰ إِخْرَاجِكُمْ أَن تَوَلَّوْهُمْ ۚ وَمَن يَتَوَلَّهُمْ فَأُولَٰئِكَ هُمُ الظَّالِمُونَ﴾

 [ممتحنه: ٩]

ترجمه: الله(سبحانه‌و‌تعالی) تنها شما را از دوستی و رابطه با کسانی نهی می‌کند که در امر دین با شما پیکار کردند و شما را از خانه های‌تان بیرون راندند یا به بیرون‌راندن شما کمک کردند و هرکس با آنان رابطۀ دوستی داشته باشد، ظالم و ستمگر است!

رسول الله ﷺ می‌فرماید:

«مَا مِنْ امْرِئٍ يَخْذُلُ امْرَأً مُسْلِمًا فِي مَوْضِعٍ تُنْتَهَكُ فِيهِ حُرْمَتُهُ وَيُنْتَقَصُ فِيهِ مِنْ عِرْضِهِ إِلَّا خَذَلَهُ اللَّهُ فِي مَوْطِنٍ يُحِبُّ فِيهِ نُصْرَتَهُ وَمَا مِنْ امْرِئٍ يَنْصُرُ مُسْلِمًا فِي مَوْضِعٍ يُنْتَقَصُ فِيهِ مِنْ عِرْضِهِ وَيُنْتَهَكُ فِيهِ مِنْ حُرْمَتِهِ إِلَّا نَصَرَهُ اللَّهُ فِي مَوْطِنٍ يُحِبُّ نُصْرَتَهُ»

(رواه ابو داود)

ترجمه: رسول اکرم ﷺ فرمودند: هر مسلمانی‌که دیگر مسلمانی را در جایی بی‌یار و یاور رها کند که مورد هتک حرمت قرار گرفته و بر عزت و آبروی وی حمله شود؛ الله متعال او را در چنین جایی که آرزومند مدد و کمک الهی است، تنها و بی یاور و مددکار می‌گذارد و هر مسلمانی‌که دیگر مسلمانی را در جایی که آبرو و حیثیتش مورد حمله قرار گرفته نصرت و یاری کند؛ الله تعالی او را در چنین جایی‌که خواهان و آرزومند نصرت الهی باشد، نصرت و یاری خواهد کرد.

فلهذا برما لازم است تا در برابر این‌گونه استقبال‌های احمقانه شدیداً مخالفت نشان ‌داده و دعوت از وزرای هندی را به شدید‌ترین الفاظ محکوم کنیم. ما باید خواهان بربادی و از میان برداشتن کمیسیون عالی هند باشیم و در برابر این دشمن آشکار موضع جنگی اتخاذ نماییم. در نهایت برما لازم است تا به خاطر حمایت سیاسی و نظامی مسلمانان کشمیر اشغالی به تأسیس دوبارۀ خلافت اسلامی برمنهج نبوت مبادرت ورزیم. بی‌گمان ما با حاکمانی خوشبخت خواهیم شد که به خاطر تطبیق احکام الله سبحانه‌و‌تعالی و رسولش ﷺ تلاش می‌کنند؛ نه به فرامین استعمارگران ظالم و ستمگر. تنها این امت بزرگ و نخبه در تحت حاکمیت خلافت راشدۀ ثانی می‌تواند به عنوان یک نیروی مؤثر علیه دشمنانش، که یوغ استبدادی‌شان را بر گردن این امت قرار داده اند، وحدت یابد.

الله سبحانه‌و‌تعالی می‌فرماید:

﴿فَلَا تَهِنُوا وَتَدْعُوا إِلَى السَّلْمِ وَأَنتُمُ الْأَعْلَوْنَ وَاللَّهُ مَعَكُمْ وَلَن يَتِرَكُمْ أَعْمَالَكُمْ ﴾

[محمد: ٣٥]

ترجمه: پس هرگز سست نشوید و(دشمنان را) به صلح(ذلّت‌بار) دعوت نکنید؛ در حالی‌که شما برترید و الله(سبحانه‌و‌تعالی) با شماست و چیزی از(ثواب) اعمال‌تان را کم نمی‌کند!

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر ولایه پاکستان

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه