چهارشنبه, ۱۸ شعبان ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۴/۲۴م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :30 رجب 1440
تاریخ میلادی : یکشنبه، 07 آوریل 2019م

شماره صدور:45/ 1440

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

دادخواهی برای آزادسازی انجنیر نوید بَت، حامل دعوت خلافت که در 11 می 2012م توسط رژی پاکستان ربوده شد

(ترجمه)

انجنیر نوید بت سخنگوی رسمی حزب‌التحریر–ولایه پاکستان هفت سال قبل از امروز در 11 می 2011م توسط نیروهای امنیتی این کشور در مقابل اطفال و همسا‌یگانش ربوده شد. در جریان همین هفت سال، به نوید بت حتی یک بار هم اجازۀ تماس با تیلفون و یاهم توسط شخصی از خانواده‌اش را ندادند. دقیقاً آدم‌ربایی بالاترین سطح آزار و اذیت است که بر یک خانوادۀ مؤمن تحمیل می‌گردد. این بزرگ‌ترین گناهی‌ست که به طور بی‌رحمانه مؤمنی را مورد شکنجه و آزار قرار دهیم که به سوی الله سبحانه‌وتعالی و رسولش صلی الله علیه وسلم دعوت می‌کند. رسول معظم اسلام، حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه وسلم در یک حدیث قدسی می‌فرماید:

«إِنَّ اللَّهَ قَالَ مَنْ عَادَى لِي وَلِيًّا فَقَدْ آذَنْتُهُ بِالْحَرْبِ»

(رواه بخاری)

ترجمه: الله(سبحانه‌وتعالی) می‌فرماید: کسی‌که ولی(دوست) من را مورد آزار و اذیت قرار دهد،  با وی اعلان جنگ می‌کنم.

هرچند انجنیر نوید بت به خاطر نافذ ساختن اسلام پیوسته تلاش می‌نمود؛ ولی با این حال، علی‌الرغم ادعای وفاداری به دولت مدینه، رژیم پاکستان هفت سال قبل وی را ربوده و رهسپار سرنوشت نامعلومی کرد. هرچند انجنیر نوید بت شجاعانه پلان‌های خبیث امریکا را در قبال مسلمانان افشاء می‌نمود؛ ولی با این حال، رژیم پاکستان علی‌الرغم ادعای مستقل بودن از امریکا، وی را ربوده و به سرنوشت نامعلومی رهسپار کرد. هرچند این رژیم مدعی است که جز به "منافع ملی" به چیزی دیگری فکر نمی‌کند؛ ولی با این حال، رژیم فعلی اصرار دارد تا نوید بت در ربایش قرار داشته باشد. حقیقت امر اینست که رژیم مذکور به منافع امریکای صلیبی، اطلاعات تروریستی و ارتش خصوصی‌اش توجه دارد که امروزه در پاکستان آزادانه عمل می‌کنند.

در واقع در یک برهه‌ای که امریکا جنگ جهانی را علیه اسلام و مسلمین به راه انداخته است، در خصوص حملۀ ابیناندن خلبان دولت هندو و دشمن مسلمانان پاکستان، از سوی رژیم پاکستان ترحم و شفقت در نظر گرفته می‌شود؛ ولی ظلم و آدم‌ربایی، سهم نوید بت، داعی خلافت می‌گردد. پس در واقع، رژیم پاکستان جز یک رژیم پست، بی‌رحم و مسبتد چیزی دیگری نیست؛ چون این رژیم در برابر کسانی‌که سرزمین مسلمانان را اشغال می‌کند، سیاست محدودیت و عادی‌سازی روابط را گسترش می‌دهد؛ در حالی‌که در برابر آنانی‌که مخلصانه برای تأسیس حاکمیت اسلام به طریقۀ رسول الله صلی الله علیه وسلم تلاش می‌کنند، از ظلم و بربریت کار می‌گیرد.

ای مسلمانان پاکستان! آگاه باشید که رسول معظم اسلام، حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه وسلم می‌فرماید:

«إنَّ النَّاسَ إَذا رَأوُا الظَّالِمَ فَلمْ يَأْخُذُوا عَلى يَدَيْهِ أوْشَكَ أن يَعُمَّهُمُ اللَّهُ بعِقَاب»

(رواه ابوداود، ترمذی، ابن ماجه)

ترجمه: هرگاه مردم ظالمی را در ظلم و ستم شاهد باشند و او را با دست‌ خود از ظلم باز ندارند و از ظلم او جلوگیری نکنند؛ دیری نمی‌گذرد که الله(سبحانه‌وتعالی) عذابش را بر آنان نازل می‌کند.

بناءً ربوده‌شدن انجنیر نوید بت نوع آشکاری از ظلم و ستم در میان ماست که در مورد وی در نزد الله سبحانه‌وتعالی پاسخگو خواهیم بود؛ زیرا ما هرگز نمی‌توانیم که در این خصوص خاموشی اختیار کنیم. بنابر این، این وجیبۀ شرعی ماست تا در برابر این ظلم و بی‌عدالتی به هر قیمتی‌که می‌شود و به هر شکلی‌که لازم است، صدای خود را بلند نموده و خواستار آزادی فوری نوید بت شویم. فلهذا، ای امت اسلام و بالاخص آنانی‌که اهل قدرت و نفوذ اند، بیایید تا همه باهم رحمت الله سبحانه‌وتعالی را از طریق یک تلاش صادقانه و جمعی برای آزادسازی برادر مؤمن ما نوید بت، که پس از هفت سال سخت و پر مشقت شایسته است تا هرچه زود از زیر استبداد و ستم رهایی یابد، جستجو کنیم، تا باشد که مورد رحمت الله سبحانه‌وتعالی قرار گیریم. رسول معظم اسلام، حضرت محمد مصطفی صلی الله علیه وسلم می‌فرماید:

«مَنْ نَفَّسَ عَنْ مُؤْمِنٍ كُرْبَةً مِنْ كُرَبِ اَلدُّنْيَا، نَفَّسَ اَللَّهُ عَنْهُ كُرْبَةً مِنْ كُرَبِ يَوْمِ اَلْقِيَامَةِ»

(رواه مسلم)

ترجمه: هرگاه کسی مؤمنی را از یکی از سختی‌های زندگی این دنیا آزاد کند، الله(سبحانه‌وتعالی) وی را از یکی از سختی‌های آخرت آزاد خواهد کرد.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه پاکستان

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه