شنبه, ۱۷ ذیقعده ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۷/۲۰م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :8 شوال 1440
تاریخ میلادی : سه شنبه، 11 جون 2019م

شماره صدور:1440/61

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

بودجۀ ملی استعمارگر را -که ما و نیروی‌های مسلح ما را برای محافظت از طلب‌کاران خارجی، محلی و سرمایۀ آن‌ها سوق می‌دهد، رد کنید

(ترجمه)

ترس و وحشت بر آشکارسازی بودجه در مورد مالیات و کاهش نرخ‌ها علت ناامیدی طولانی‌مدت مسلمانان پاکستان ثابت شده که بعد از توافقنامۀ کارکنان با صندوق جهانی پول، به تاریخ 11 جون 2019م حماد اظهر وزیر درآمد بودجه را علان کرد که هردو اقتصاد پاکستان را با مالیات سرکوب‌گر ورشکست کرده و مصارف مالی نیروی‌های مسلح پاکستان را تضعیف و به خطر می‌اندازند. در حالی‌که اطمینان حاصل می‌شود که پاکستان طرف‌هایش را به منظور پرداخت بهرۀ بدهی‌ها فشار داده و از بین می‌برد.

در یک زمانی‌که اقتصاد به دلیل تأثیرات خفه کننده‌ای مالیات سنگین افت کرده بود، هیئت فدرال درآمد دارای تارنمای مالیاتی 5500 میلیارد روپیه برای سال 2019-2020م بود، که یک افزایش عظیم 35 درصد در جمع‌آوری مالیات است. از زمانی‌که دولت هندو تحت ادارۀ مودی خصومت و دشمنی را افزایش داده است، بودجۀ دفاعی را علی‌رغم تورم عظیم ناشی از  تضعیف روپیه به مبلغ ثابت 1150 میلیارد روپیه نگهداشته است که عمداً به معنای کاهش روپیه است. بدین ترتیب، رژیم پاکستان مردم و نیروی‌های مسلح‌شان را فشار می‌دهد تا کشور بتواند تقریباً 3000 میلیارد روپیه سود بدهی را پرداخت کند. حتی اگر سود(ربا) اعلان جنگ را از الله و رسولش دعوت کند. پاکستان به منظور تضمین موافقۀ صندوق بین‌المللی پول برای صدور وام‌های بیشتر مبتنی بر سود، دوشیده و فشرده می‌شود.

ای مسلمانان پاکستان! آیا برای ما چیزی دیگری وجود دارد که بفهمیم هیچ امیدی به نظام اقتصادی استمارگر کنونی وجود ندارد؟ آیا زمان ان نیست که ما به چرخۀ ویرانگر تخریب اقتصاد پاکستان از طرق ازسرگیری به همۀ آنچه که الله سبحانه وتعالی نازل کرده است، نقطۀ پایان بگزاریم؟ این خلافت است که به مالیات سخت و بی‌رحمانۀ نظام سرمایه‌داری هم‌چون مالیۀ عمومی بر فروشات پایان خواهد داد، حتی از فقیر و نیازمند آن را دریغ نکرده و اخذ می‌کنند؛ در حالی‌که زکات بالای آن‌ها واجب نبوده؛ بلکه خود مستحق زکات‌اند.

این تنها خلافت است که درآمد حاصل از توانای‌های مالی مانند زکات را از کسی‌که مالک اموال تجاری و خراج از کسی‌که مالک زمین زراعتی است، تأمین می‌کند. پس برای این‌که مصالحه‌ای با ضروریات صحی، آموزشی و مصارف نظامی نداشته باشیم، خلافت عاید فروانی را برای دولت با تسلط خود بالای صنایع پرقوت سرمایه مانند تولید در مقیاس بزرگ، ساختار  شرکت اینان، ابدان و مضاربه را به روش رسول الله ﷺ ایجاد کرد که به طور طبیعی مقیاس سرمایۀ موجود در بخش خصوصی را محدود می‌کند. این خلافت ما است که اطمینان می‌دهد درآمد بدست آمده از بخش انرژی و مواد معدنی صرف تمام مردم عامه می‌شود؛ نه از طریق خصوصی‌سازی به نفع چند شخص محدود؛ بلکه الله سبحانه وتعالی  برای رسول الله ﷺ دستور داده که آن‌ها ملکیت عامه هستند، و این خلافت ما است که قرضه بر اساس سود را چه در قالب وام‌های خارجی و یا اوراق قرضه خزانه‌داری داخلی که منجر به گناه می‌شود، رد خواهد کرد. بنابر این، برای موفقیت در این زندگی و بعد آن، اجازه دهید مسلمانان تلاش کنند؛ همان طوری‌که الله سبحانه وتعالی می‌فرماید:

﴿يَا أَيُّهَا الَّذِينَ آمَنُوا اسْتَجِيبُوا لِلَّهِ وَلِلرَّسُولِ إِذَا دَعَاكُمْ لِمَا يُحْيِيكُمْ ۖ وَاعْلَمُوا أَنَّ اللَّهَ يَحُولُ بَيْنَ الْمَرْءِ وَقَلْبِهِ وَأَنَّهُ إِلَيْهِ تُحْشَرُونَ﴾ [انفال: ٢٤]

ترجمه: ای مؤمنان! دعوت الله(سبحانه وتعالی) و پیامبر(صلی الله علیه وسلم) را اجابت کنید، هنگامیکه شما را به سوی چیزی فرا می‌خوانند که شما را حیات می‌بخشد!

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه پاکستان

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه