چهارشنبه, ۲۵ جمادی الثانی ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۲/۱۹م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :11 ربیع الثانی 1441
تاریخ میلادی : یکشنبه، 08 سبتامبر 2019م

شماره صدور:27 / 1441

دفتر مطبوعاتی
ولايه پاكستان

اعلامیه مطبوعاتی

احیای اسلام تنها توسط خلافت اسلامی ممکن است؛ پس بگذارید که اهل قدرت برای برپایی آن نصرت را فراهم کنند

(ترجمه)

پس از آن‌که ظفر محمد عباسی رئیس ستاد نیروی دریایی پاکستان در 7 دسامبر 2019م در صفحۀ تویترش خواستار سلطۀ جهانی اسلام گردید، بحث‌وگفتگو در رسانه‌های اجتماعی این کشور فضاگیر شد. وی اعلام کرد که پاکستان می‌تواند نکتۀ آغاز برای بازگشت شکوه و عزت جهانی اسلام باشد. هم‌چنان وی افزود؛ این اسلام بود که مسلمانان توسط آن جهان را رهبری کردند؛ در حالی‌که اروپائیان با کنار زدن دین از صحنۀ زندگی به این امر دست یافتند. حقیقتاً که فراخوانی برای حاکمیت اسلام در حال حاضر آرزوی واقعی هر مسلمان به شمول نیروهای مسلح این سرزمین می‌باشد. از این‌رو، نباید بر حاکمان فعلی اجازه داد تا با جهت دادن احساسات اسلامی به مسیر نادرست به دموکراسی مردود یک زندگی جدید و کرایی چی در قالب پارلمانی یا ریاستی و یا شکل دیگری‌که باشد، اعطا کنند؛ زیرا الله سبحانه‌وتعالی در این خصوص هشدار می‌دهد:

﴿وَلَا تَلْبِسُوا الْحَقَّ بِالْبَاطِلِ وَتَكْتُمُوا الْحَقَّ وَأَنتُمْ تَعْلَمُونَ﴾

[بقره:٤٢]

ترجمه: و حق را با باطل نیامیزید! و حقیقت را با این‌که می‌دانید کتمان نکنید!

ای افسران نیروهای مسلح پاکستان! قوت مادیی را که الله سبحانه‌وتعالی برای شما ارزانی داشته است، شما را قادر می‌سازد تا پاکستان را نقطۀ آغاز برای ازسرگیری اسلام به عنوان یگانه طریقۀ زنده‌گی قرار دهید. با نصرت دادن به حزب‌التحریر برای احیای خلافت اسلامی بر منهج نبوت جسد متعفن دموکراسی را برای همیشه دفن کنید. از قوت و قدرت خویش برای دولتی استفاده کنید که هربند قانون اساسی آن ناشی از قرآن و سنت است. دولتی را احیاء کنید که به عوض تقسیم و تضعیف سرزمین‌های اسلامی مبتنی بر خطوط وستفالی دولت-ملت برای وحدت بخشیدن آن‌ها به عنوان یک دولت پیوسته تلاش می‌کند. نصرت‌تان را برای یگانه رهبری اسلامی فراهم کنید که در برابر تجاوز نظامی پاسخ نظامی‌ می‌دهد؛ نه این‌که آن را به گفتگوها به دور یک میز، تویت‌ها و مذاکرات واگذار کند. با خون، آتش و آهن دولتی را تأمین نمایید که منابع اقتصادی مسلمانان را بسیج می‌کند تا از مزایای آن تمام شهروندان‌اش بهره‌مند شوند؛ نه این‌که این منابع بزرگ اقتصادی را در خدمت استعمارگران قرار دهد.

بدون شک خلافت گزینه‌ای در میان گزینه‌ها نیست؛ بلکه وجیبه‌ای‌ست که برگردن همۀ امت است، غفلت در خصوص آن از بدترین مرگ‌هاست که ما را بدون اسلام از بین می‌برد. رسول الله صلی الله علیه وسلم می‌فرماید:

«مَنْ مَاتَ وَلَيْسَ فِي عُنُقِهِ بَيْعَةٌ مَاتَ مِيتَةً جَاهِلِيَّةً»

(رواه مسلم)

ترجمه: کسی در حالی بمیرد که بیعتی در گردنش نباشد به مرگ جاهلیت مرده است.

کار برای احیای خلافت وجیبه‌ای‌ست بر گردن همۀ امت است؛ چنان‌چه رسول الله صلی الله علیه وسلم می‌فرماید:

«وَإِنَّهُ لَا نَبِيَّ بَعْدِي وَسَتَكُونُ خُلَفَاءُ فتَكْثُرُ» قَالُوا: فَمَا تَأْمُرُنَا؟ قَالَ: «فُوا بِبَيْعَةِ الْأَوَّلِ فَالْأَوَّلِ وَأَعْطُوهُمْ حَقَّهُمْ فَإِنَّ اللَّهَ سَائِلُهُمْ عَمَّا اسْتَرْعَاهُمْ»

(رواه بخاری)

ترجمه: و پس از من پیامبری نخواهد بود و بلکه خلفاء به کثرت و فراوانی خواهند بود. اصحاب پرسیدند که یا رسول الله ما را در قبال آن‌ها چی دستور می‌دهید؟ رسول الله صلی الله فرمودند: بر بیعت نخستین خلیفه وفادار باشید و از وی اطاعت کنید و حق‌اش را اداء کنید و الله سبحانه‌وتعالی در خصوص این امانت آن‌ها را سوال خواهد کرد.

فلهذا، با نصرت خویش حاکمیت و سلطۀ جدید جهانی اسلام را رهبری کنید تا رضایت الله سبحانه‌وتعالی را حاصل کنید.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه پاکستان

مترجم: حذیفه مستمر

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه