پنجشنبه, ۲۵ ذیقعده ۱۴۴۱هـ| ۲۰۲۰/۰۷/۱۶م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :20 ذولحجه 1439
تاریخ میلادی : جمعه، 31 آگوست 2018م

شماره صدور:14/۱۴۳۹HTY

دفتر مطبوعاتی
ولایه یمن

اعلامیه مطبوعاتی

سازمان ملل حقیقت جنگ امریکایی-انگلیسی را در یمن پنهان کرده و از هوثیها جانبداری میکند

(ترجمه)

گزارش کارشناسان آزاد سازمان ملل در امور حقوق بشری در رابطه به وضعیت حقوق بشر در یمن به تاریخ 28 اگست 2018م به نشر رسید. این گزارش از طرف حکومت هادی و ائتلاف به رهبری عربستان سعودی به دلیل خطاب قرار دادن هوثی‌ها تحت نام قدرت واقعی، مورد انتقاد واقع شده است. عبدالمالک الهوثی رهبر هوثی‌ها به نام "رهبر انقلاب" در این گزارش یاد شده است و این در حالی است که حکومت هادی و ائتلاف پیکار‌شان را به دفاع در برابر تجاوز می‌دانند و در پهلوی موارد ناچیز دیگری‌که حکومت هادی و ائتلاف عربستان و امارات متحدۀ عربی را به خشم می‌آورد، منصوب کردن رهبر هوثی‌ها به این نام، هم‌چنان به خشونت‌‍ها می‌افزاید. ائتلاف و حکومت هادی گزارش جانب‌دارانۀ سازمان ملل را نقد کرده و آن را غیرمنطقی خوانده‌اند. آن‌ها گفته اند که توصیف هوثی‌ها برخلاف راه‌حل‌های سازمان ملل در خصوص بحران یمن می‌باشد. این گزارش، جنگجویان هوثی را به نام "نیرو" و جنگجویان تحت حاکمیت هادی را " ملیشه" خوانده است.

ما بارها اظهار داشتیم که سازمان ملل فقط و فقط یک آلۀ دست امریکا-که دولت مسلط و جنایتکار در جهان است- با مشروعیت بخشیدن هوثی‌ها، می‌‍خواهد آن‌ها را در یمن به قدرت برساند. پس جای تعجب نیست که سازمان ملل آن‌ها را قدرت واقعی خطاب می‌کند.

گزارش‌های سازمان ملل، هادی دست نشاندۀ انگلیس و نیز ائتلاف و طرفداران‌شان را ناراحت ساخته و هم‌چنان نمایندۀ امریکا یعنی عربستان سعودی را ناخشنود ساخت؛ چراکه این گزارش هوثی‌ها را مستحق دانسته و آن‌ها را منحیث یک دولت شمرده است. گزارش‌های سازمان ملل به مصابۀ افزار تهدید در میان گروهای درگیر در یمن به کار می‌رود، مخصوصاً کشور‌های ائتلاف از طرف امریکا تحت نام " هدف قراردادن ملکیان" مورد تهدید قرار می‌گیرند. شرایط دیگری نیز از جانب نهاد‌های بین‌المللی که امریکا آن را بخاطر منافع خود ساخته، وضع گردیده که هم دست نشانده‌ها و هم غیر آنان را هرزمانی‌که بخواهد، تحقیر می‌کند.

این درحالی‌ست که خود امریکا در رأس جنایات قرار داشته و مردم بی‌گناه سوریه را توسط بشار، دست نشاندۀ جانی‌اش، یکجا با روسیه و ایران، بدون ترحم و یا حتی انعکاس بین‌المللی، در آتش سوختانده و به قتل می‌رساند. این جنایتکاران تمامی سلاح‌های ممنوعه و خطرناک‌شان را بخاطر ازمیان برداشتن انقلاب استفاده کردند؛ حتی اگر به قیمت ازبین رفتن تمامی مردم سوریه هم که باشد، حاکمیت این خونخوار را حفظ نمایند؛ ولی در یمن ما شاهدیم که چه اندازه امریکا و سازمان ملل آن، در بکار بردن فشار، تهدید و ایجاد ترس بی‌مورد در قبال مخالفین هوثی‌ها، به سرعت عمل می‌کنند و از حمله در برابر آن‌ها جلوگیری می‌نمایند. در عین حال، هوثی‌ها شب و روز شعار "مرگ بر امریکا" را سر می‌دهند که این خود تلاشی‌ست در جهت پوشاندن وابسته‌گی‌‎شان و این‌که مردم یمن را توسط این شعار‌های میان‌تهی فریب بدهند.

ای مردم باعزت یمن! سازمان ملل نهاد خیریه نیست تا در تلاش خوبی باشد و بخواهد خونریزی را متوقف سازد، بلکه این ماری بد جنسی است که زهر کشنده‌ای در درونش است. این سازمان به دست نشانده‌های امریکا نسبت بر دست نشانده‌های انگلیس اهمیت بیشتری می‌دهد.

حزب التحریر در چیزی بیشتر از یک بیان حقیقت مبارزۀ استعماری را در یمن واضح ساخت و آن این‌که دلیل عدم دخیل شدن در این جنگ را شرح داده و آن را ناروا دانست و این حالت جانب‌داری از یگ گروه بخاطر گروه دیگری نبوده است. حزب التحریر جنگ یمن و افراد پشت صحنۀ آن را افشاء کرد که بدون شک نماینده‌های قوت‌های استعمار و همکاران محلی، منطقوی و بین‌المللی‌شان می‌باشند.

ای برادران ما در یمن! آیا وقت‌اش نرسیده تا قانون الله سبحانه‌وتعالی بالای شما حاکمیت نماید و شما دیگر بالای سازمان ملل اعتماد نکنید و از ضرر اعتماد بالای ظالمان آگاه شوید؟ آیا وقت‌اش فرانرسیده تا ریختاندن خون را رها کرده و عزت‌تان را، خودتان را، فامیل و امت‌تان را با تأسیس خلافت راشده به طریقۀ رسول الله صلی الله علیه وسلم حفظ نمایید؟ مؤمن هوشیار می‌باشد و از یک سوراخ دوبار گزیده نمی‌شود. چگونه ممکن است کسی‌که به الله سبحانه‌وتعالی و روز آخرت باورمند است، بخاطر قضاوت نزد طاغوت برود، بالای آن اعتماد کند و مردم و سرزمین‌اش را به تصامیم وحشیانۀ استعماری واگذارد که تنها قضایا را بدتر کرده و ضعف، انقسام و جنگ میان مسلمانان را افزایش می‌دهد؟! حقیقتاً که چنین است، اگر واقعاً بدانید.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه یمن

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه