یکشنبه, ۱۰ ربیع الاول ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۸/۱۱/۱۸م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :20 صفر 1440
تاریخ میلادی : دوشنبه، 29 اکتبر 2018م

شماره صدور:1440 AH / 006

دفتر مطبوعاتی
ولایه یمن

اعلامیه مطبوعاتی

یمن به‌خاطر کشمکش انگلیس-امریکا که کشور را در یک جنگ ناعادلانه توسط مزدوران محلی و منطقه‌ای قرارداده، بدترین قحطی جهان در صد سال گذشته را شاهد است!

                                                                                           (ترجمه)         

طبق منابع سازمان ملل، یمن اکنون در مواجهه با بدترین قحطی جهان در صد سال اخیر قرار دارد. شدت این فاجعه با آن چیزی‌که افریقا در سال ۱۹۸۰م شاهدش بود، مقایسه شده است. اخیراً در یک گزارشی از بی بی سی به نقل از "لیسا گراند"، مسئول بخش هماهنگی‌های بشردوستانه‌ی سازمان ملل برای یمن، بیان شده است که بیش از ۱۳میلیون غیرنظامی به سبب کمبود غذا در سه ماه آینده به خطر مرگ قرار دارند. سازمان محافظت(CARE)؛ سازمان غیردولتی سویسی در مارچ ۲۰۱۸م گزارش داده است که ۲٥,۳ میلیون زن و دختر در سن باروری در مواجهه با خطرات فزایندۀ صحی و ایمنی قراردارند. براساس گفته‌های "ژولییت توما" از یونیسف(صندوق حمایت از کودکان سازمان ملل): «یمن یکی از بدترین اماکن برای اطفال است. با اطمینان می‌توان گفت که اکنون هیچ جایی در یمن برای اطفال امن نیست و تقریباً تمام اطفال کشور در نتیجه‌ی کشمکش‌ها به کمک‌های بشردوستانه نیاز دارند. امنیت و حفاظت اطفال، به‌خاطر حملات متوالی و خشونت‌‌های بی‌رحمانه علیه‌‎شان، به حالت وخیمی قرارگرفته اند.»

بسیاری از مناطق مسکونیِ پرنفوس، مورد حملات هوایی ائتلاف قرار گرفته اند، آن‌ها شاهد هستند که مناطق داخل شهری عمداً مورد حمله قرار گرفته اند. علی العباسی، یک کارشناس سیاسی یمنی در برلین در یک گزارش آنلاین" دویچه‌وله" به‌تاریخ دهم اگست چنین بیان کرد: «عربستان سعودی هرچیز را، به‌شمول مکاتب، بازارها، زیرساخت‌ها، مجالس عروسی و پرورشگاه‌ه در یمن منحیث اهداف مشروع‌اش مورد نظر دارد. متأسفانه عربستان سعودی علاقه‌مندی ندارد تا غیرنظامیان را از هدف اصلی جنگ جدا سازد.»

درحالی‌که ریال یمنی هنوز در حال سقوط در برابر دالر و دیگر اسعار خارجی است، طرزالعمل‌های ارایه‌شده توسط دولت به اصطلاح مشروع در بحث اتهامات بین آن و حوثی‌ها که کنترل صنعا را به‌دست دارند، هیچ فایده‌ی نداشت و همگی در حال قمار زدن به هزینه‌ی رنج مردم یمن و کشتن آن‌ها هستند. هرچند با جنگ‌ها یا قحطی یا امراض، جایی‌که ارزش یک دالر امریکایی بالاتر از٧۰۰ریال یمنی رسیده است، این اتفاق در روشنایی نزاع و جنگ در یمن، بین جناح‌های درگیر، که هرکدام برای انجام‌ منافع باداران استعماری‌شان خصوصاً امریکا و انگلیس؛ دو کشوری‌که برای نفوذ و ثروت(منابع) در این کشور تلاش می‌کنند، می‌جنگند. اگرچه دست‌مزدها در بیشتر ولایات این کشور مخصوصاً مناطقی‌که تحت کنترول ملیشه‌های حوثی، که برای تلاش‌های جنگی‌شان به نهادها رشوه‌ داده اند؛ برعلاوه‌ی آشفته‌گی در خدمات و کاریابی و کمبود صادرات نفت، گاز و دیگر منابع کشور به حالت تعلیق درآمده اند. فساد در همه مناطق، چه تحت کنترول حکومت به اصطلاح مشروع یا تحت کنترول حوثی‌ها بسیار شایع شده است. این یک وضعیتی است که هر دو حزب صلاحیت تصمیم‌گیری را ندارند. این اضافه بر رقابت شدید بین عربستان سعودی و امارات متحده عربی بالای منابع کشور و بندرهای آن صورت می‌گیرد، تا جایی‌که امارات متحده عربی بندر جنوبی یمن و یک پروژه‌ی گاز را در "بالهاف" تحت کنترول دارد. در همین حال، عربستان سعودی در حال کار برای ساخت یک پایپ‌لاین در منطقه‌ی المحرا است تا نفت را به دریای عربی انتقال دهد. بنابر این، یمن مطمع باداران حریص‌ و استعماری‌اش قرار گرفته است، در حالی‌که مردم آن از بدبختی و ویرانی رنج برده و با آتش جنگ‌های زیان‌آور مورد حمله قرار می‌گیرند. دو کشور؛ سعودی و امارات متحده،‌ جنگی را تحت نام ائتلاف عرب علیه حوثی‌ها؛ کسانی‌که توسط ایران حمایت می‌شوند، به پیش می‌برند؛‌ منافع مختلفی داشته و در باره‌ی مردم یمن و مشکلات آن‌ها کدام نگرانی‌ای ندارند.

این واقعیت کشمکش در یمن و تمام جنگجویانی است که سزاوار افشاء شدن و رسوا شدن هستند. ما در بخش زنان دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر، از تمام خواهران ما در جهان دعوت می‌کنیم تا این وضعیتی‌که یمن و مردم‌اش را مصیبت‌زده کرده، درک کرده و با شتاب با ما برای تأسیس خلافت برمنهج نبوت کار کنند، چون این خلافت است که به تنهایی از این امت حفاظت خواهد کرد، دست مداخله‌گران استعماری را از سرزمین‌های خود قطع کرده و غذا، دوا‌، سرپناه و امنیت را برای هر شهروند تحت حکومت‌اش تأمین خواهد کرد. بدون آن رنج امت ما از تمام انواع مصیبت‌ها ادامه خواهد داشت و دشمنان‌اش از تمام کیفرها و مجازات مصون خواهند ماند.

ما به خواهران و اطفال عزیز ما در یمن می‌گوییم: رنج شما به توفیق الله سبحانه‌و‌تعالی زیاد دوام نخواهد داشت. تمام کسانی‌که این جنایات وحشتناک را با شما انجام داده اند، به دولت خلافت در این دنیا حساب پس خواهند داد و عذاب الهی را خواهند چشید که بسیار بدتر و دایمی است.

بخش زنان دفتر مطبوعاتی مرکزی حزب‌التحریر

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه