پنجشنبه, ۲۴ شوال ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۶/۲۷م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :11 رمضان 1440
تاریخ میلادی : پنج شنبه، 16 می 2019م

شماره صدور:18/1440

دفتر مطبوعاتی
ولایه یمن

اعلامیه مطبوعاتی

شبه‌نظامیان حوثی درحالی کنترول بنادر حدیده را با حمایت امریکا به دست آوردند که دست‌‌نشانده‌های انگلیس، هادی و دولت‌اش، سازمان‌ملل‌‌ را متهم به سازش به نفع حوثی‌ها می‌کنند

(ترجمه)

مردم یمن توسط حُکام دست‌نشانده‌ زیر ظلم و ستم قرار دارند؛ کسانی‌که به رنج‌ و پریشانی مردم‌شان اهمیت نداده و برای شنیدن ناله‌های‌‌شان کر می‌باشند. "هادی" و "علی محسن الاحمر" مزدوران انگلیس و طرفداران‌شان آسوده‌خاطر در هوتل‌های مجلل زنده‌گی کرده، حالآن‌که مردم یمن در گرمای طاقت‌فرسا، بدبختی و ترس زنده‌گی می‌کنند. از طرف دیگر، حوثی‌ها در مناطق شمالی یمن، که در آن‌جا تسلط و قدرت دارند، درحال جمع‌آوری مالیات و عایدات گمرکی و دزدیدن کمک‌ها بوده و رهبران‌شان در رفاه به سر می‌برند؛ هم‌چنان، موجودیت پیمان شوم سویدن، که تاکنون دو طرف حاظر به تطبیق بندهای این توافق‌نامه نشده‌اند.

بر اساس گزارش خبرگزاری "سبا نیوز"، وابسته به حوثی‌ها، که این خبر را در اواخر شب دوشنبه منتشر شده بود، شبه‌نظامیان حوثی به روز دوشنبه اعلان کردند که انتقال نیروهای خود را از بنادر حدیده، در غرب یمن به پایان رسانیده‌اند. این خبرگزاری اظهار داشت که مرحله‌ی اول ترک بنادر حدیده امروز به پایان رسیده و بر اساس گزارش این منبع، "مایکل لاولزرد"، نماینده‌ی کمیته‌ی هماهنگ‌کننده‌ی نقل و انتقال سازمان‌ملل از همکاری شبه‌نظامیان حوثی در کمیته‌ی مشترک جهت تکمیل مرحله‌ی تخلیه‌ی بنادر حدیده سپاس‌گزاری کرد. حوثی‌ها به روز شنبه اعلان کردند که آن‌ها مرحله‌ی عملی انتقال را از سه بندر حدیده آغاز کرده، درحالی‌که مقامات دولت هادی این عمل را زیر سؤال قرار داده و اظهار می‌کنند که حوثی‌ها این بنادر را به عناصر دیگری‌که به این گروه تعلق دارند، تحویل داده‌اند. صالح الجبوه نای، وزیر ترانسپورت دولت هادی به روز شنبه گفت که حوثی‌ها این بنادر را به خودشان تحویل می‌دهند، درحالی‌که "مارتین گریفیت"، فرستاده‌ی سازمان‌ملل‌ به‌طور جانبدارانه خواستار عملی شدن این "نمایش مضحک" شد.

کمیته‌ی هماهنگ‌کننده‌ی نقل و انتقال سازمان‌ملل‌ در همین روز طی بیانیه‌ای اظهار داشت که روز اول انتقال نیروهای حوثی از بنادر حدیده، "سالف" و "رأس عیسی" در ولایت حدیده بر اساس پلان اجرایی شده و تصریح کرد که هیئت‌های فرستاده شده از جانب سازمان‌ملل‌ از ترک این سه بندر از سوی نیروهای نظامی و به دست گرفتن امنیت این مناطق توسط گارد ساحلی را نظارت کرده است. در ضمن، مارتین گریفیت، فرستاده‌ی سازمان‌ملل در امور یمن امروز درحال گزارش دادن پیشرفت‌های به وجود آمده در این کشور به شورای امنیت می‌باشد. دفتر فرستاده‌ی خاص سازمان‌ملل‌ در امور یمن طی تویتی در تویترش گفت که "گریفیت" اوضاع یمن را از عمان، پایتخت این کشور از طریق تماس تصویری به شورای امنیت گزارش خواهد داد.   

این در زمانی اتفاق می‌افتد که سازمان‌ملل‌ نیز ترک یک طرفه‌ی بنادر حدیده را از جانب شبه‌نظامیان حوثی تأیید کرده، اما دولت هادی مراحل اجرایی ترک بنادر حدیده را به دلیل یک‌جانبه و طرفدارانه توصیف کردن، رد کرده است.

 واضح است که سازمان‌ملل از حوثی‌ها جانبداری می‌کند. مخصوصاً زمانی‌که امریکا کشور دارای نفوذ در این میان می‌باشد. اما انگلیس هر زمانی‌که فرصت مناسبی را به دست بیاورد، موانعی را در راه رسیدن به یک راه‌حل برای مسدود کردن آن به وجود آورده، هرچند ناگزیر به دنبال کردن پلان‌های امریکا است. هادی و دولت‌اش و هم‌چنین دولت امارات متحده‌ی عربی و نیروهای وابسته به آن، نماینده و مزدوران انگلیس بوده، اما موقعیت‌شان در یمن درحال ضعیف شدن است. این درحالی‌ست که کفه‌ی ترازو به نفع حوثی‌ها سنگینی کرده و این چیزی است که امریکا خواهان آن بوده که حوثی‌ها را در حکومت یمن شریک ساخته و از طریق آن، نفوذ انگلیس را که دهه‌ها در این کشور عمیقاً ریشه دوانده، جابجا و ضعیف سازد.

این دو طرف متخاصم و ستیزه‌جو، ارمغانی جز جنگ و بحران برای یمن و مردم‌اش به وجود نیاورده‌اند. آن‌ها فقط خواهان به دست آوردن منافع باداران‌شان و سهم گرفتن در حکومت این کشور، حتی به قیمت از دست دادن جان و خون مردم یمن هستند.

ای مردم یمن! وقت آن فرا رسیده که واقعیت جناح‌های درگیر در کشور و سازمان‌ملل و راه‌حل‌های استعماری آن را که به دنبال کنترول کشور و منابع آن اند، درک کنید. دو جناح درگیر رهبری‌شان را به کسانی سپرده که آن‌ها با فروختن کشور و مردم یمن و سوق دادن این سرزمین به سوی چتر استعمارگران مجرم، مورد خشم و غضب الله سبحانه‌و‌تعالی قرار گرفته و این به طور خاص، انتحار سیاسی محسوب می‌شود. طوری‌که برنده‌ی این جنگ‌ها و کشمکش‌ها، غرب کافر و استعمارگر و بازنده‌گان آن، مردم یمن اند؛ کسانی‌که خون‌شان بر زمین ریخته و در بدبختی و مصیبت زنده‌گی می‌کنند.

ای مردم یمن! وقت آن فرا رسیده که راه‌حل‌های استعماری سازمان‌ملل‌ را رد کرده، دست جناح‌های خائنِ درگیر را متوقف و با تأسیس دولت خلافت راشده بر منهج نبوت، قوانین الله سبحانه‌و‌تعالی را حاکم کنیم. این وجیبه‌ای است که باید بدون تأخیر صورت گرفته تا در نتیجه رسیدن به رضایت الله سبحانه‌و‌تعالی را تسریع، دشمنان‌تان را خشمگین و مجد و عزت گذشته‌ی‌تان را دوباره به ارمغان آورد.  

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر-ولایه یمن

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه