چهارشنبه, ۱۴ ذیقعده ۱۴۴۰هـ| ۲۰۱۹/۰۷/۱۷م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :24 شوال 1440
تاریخ میلادی : شنبه، 29 جون 2019م

شماره صدور:HTY- ۱۴۴۰ / ۲۲

دفتر مطبوعاتی
ولایه یمن

اعلامیه مطبوعاتی

نقش حقیقی سازمان‌های بین‌المللی که در یمن فعالیت می‌کنند، چیست؟

(ترجمه)

حوثی‌ها اخیراً کمپاین/اقداماتی را برضد سازمان‌های جهانی که در یمن فعالیت می‌کنند، به راه انداختند. بناً حوثی‌ها آنان را متهم به انجام فعالیت‌های استخباراتی/اطلاعاتی و تبلیغ دین عیسوی در یمن کرده است. این گفته‌ها در حالی به میان می‌آید که "دیفید پیسلی(David Paisley)"، رییس برنامه جهانی غذا(WFP) به تاریخ ۱۸ ژوئن ۲۰۱۹م، حوثی‌ها را متهم به فروش کمک‌های بین‌المللی که از طرف برنامه غذایی به مردم یمن در باراز عرضه می‌شد، نموده است. اصل قضیه و حقیقت اتهاماتی‌که علیه سازمان‌های بین‌المللی وارد شده چیست؟ و چه چیز حوثی‌ها را در این چند سال گذشته خاموش نگهداشته بود و به افشای این امر هیچ اقدامی نمی‌کردند، ولی اکنون چرا به افشای آن زبان باز نموده‌اند؟

فعالیت‌ سازمان‌های بین‌المللی با طبیعت بشردوستانه و امدادرسانی در طول سال‌های گذشته و جنگ‌های داخلی یمن به نفع حوثی‌ها بوده است؛ طوری‌که این‌ سازمان‌ها بار و مسوولیت تأمین غذا، ادویه و دیگر خدماتی‌که حوثی‌ها نیاز داشتند را به شانه‌های خود حمل کردند، بناً حوثی‌ها کمک‌های امدادی را تسلیم شده و برای حامیان‌شان به‌خصوص به مردم توزیع می‌نمودند. از یک سو، سازمان ‏برنامه غذایی در معاملات تدارک موادغذایی با تاریخ انقضاء قریب الوقوع توطئه نمود، از سوی دیگر حوثی‌ها خاموشی اختیار نموده و موادغذایی را از چشم عموم پنهان نگهداشتند تا این‌که موادغذایی فاسد شود. فلهذا، آیا حوثی‌ها از آن‌چه سازمان برنامه غذایی انجام می‌داد ناآگاه بود یا این‌که برنامه غذایی از ماهیت اعمال حوثی‌ها چشم‌پوشی می‌کرد؟

این روند تا آخر "ماه عسل" دو طرف ادامه نیافت که چندین سال متوالی طول کشید، ولی اکنون حوثی‌ها برنامه جهانی غذا(WFP) را بدنام کردند. بنابر این، حوثی‌ها آن‌چه را قبلاً می‌دانستند، اکنون یادآوری کردند و در همان زمان از اقدامات سازمان‌های بین‌الملی بخاطر رضایت قدرت‌های استعمارگر غربی که این سازمان‌ها را به یمن فرستاده بود، چشم‌پوشی کردند.

آن‌گاه که مجرای دیپلماتیک غرب دیگر توان بقا را نداشت و صدای رسانه‌هایش خاموش شد، قدرت‌های استعمارگر غربی فعالیت‌های بشردوستانه را به منظور دریچه ورودی به یمن استفاده کردند.

نقش حقیقی سازمان‌های بین‌المللی در یمن بخاطر تأمین کمک‌های مالی اینست که از طریق مرجع خدمات، که جامعه نیازمند مطالعه و گردآوری اطلاعات است، در یمن داخل شوند ‏و بعداً آن عده افرادی‌که برنامه‌های غرب را با پول یا بدون پول تسهیل می‌نماید، تحت یک اداره و سازمان جمع نموده و در آینده نه چندان دور بر شیخ‌ها، داکتران، مهندسین، معلمین وغیره... هجوم فکری نموده تا مستقیماً بر افراد این جامعه ثأتیر بگذارند و سازمان‌های را تشکیل دهند که از داخل احزاب مردمی جامعه گسترش یافته اند که سازمان و اعضای آن از سوی قدرت‌های استعمارگر غربی حمایت، پیشتبانی و حفظ خواهد شدند و بالاخره تا بخشی از محیط سیاسی کشور شوند و در نهایت همین سازمان‌ها راه را برای غرب هموار بسازد تا حاکمیت سیاسی را در یمن به دست بگیرند.

حوثی‌ها در انقلاب‌شان علیه سازمان‌های بین‌المللی که در یمن فعالیت می‌کنند، جدی نیستند؛ زیرا همین سازمان‌ها آنان را در حکومت‌‌شان حمایت نمود و تاثیرگذار بر منافع‌شان بودند. حوثی‌ها در همان زمان از این که اصول اخلاقی مردان و زنان جوان توسط فعالیت سازمان‌های بین‌المللی فاسد می‌شد و جوانان را تشویش به روی آوردن به اصول اخلاقی غربی و ترک اصول اخلاق اسلامی می‌نمودند، کاملاً خاموش بودند. 

به عوض این‌که ما مسلمانان به سراغ اهل یمن رفته و اسلام را تحت قیمومت خلافت راشده ثانی بر منهج نبوت برای امت پیشنهاد کنیم، سازمان‌های بین‌المللی ما را در کشور خودمان با اعمال شیطانی و مفاهیم فاسدی‌که در مورد کائنات، انسان و زنده‌گی دارند، مورد تهاجم قرار داده است. بنابر این، دعوت برای حاکمیت اسلام عزیز نمایید؛ زیرا نه تنها مسلمانان بلکه تمام بشریت در سعادت و خوشبختی قرار خواهند گرفت.

دفتر مطبوعاتی حزب التحریر-ولایه یمن

مترجم: زکریا وهاج

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه