یکشنبه, ۰۶ رمضان ۱۴۴۲هـ| ۲۰۲۱/۰۴/۱۸م
ساعت: مدینه منوره
Menu
القائمة الرئيسية
القائمة الرئيسية

pr header

 

 

تاریخ هجری :27 شوال 1440
تاریخ میلادی : یکشنبه، 30 جون 2019م

شماره صدور: HTY – ۱۴۴۰ / ۲۳

دفتر مطبوعاتی
ولایه یمن

اعلامیه مطبوعاتی

لیز گرندی امریکایی سزاوار مرگ در یمن نیست!! محمد علی حوثی به برنامۀ جهانی غذا برای ماندن اطمینان می‌دهد

(ترجمه)

اتهامات آشوب‌گرانه بین حوثی‌ها و برنامۀ جهانی غذا بر سر فساد در معاملات‌شان مردم یمن را بیش از پیش به مشکل دچار کرده‌است. در میان این زدوبند و سردرگمی، به روز یک‌شنبه ۲۳ جون ۲۰۱۹ م لیز گرندی همراه با محمد علی حوثی، عضو شورای عالی سیاسی، و حسن معبولی، معاون نخست وزیر در امور انکشاف و اقتصاد، در گمرک صنعا حضور یافت. اما سوال این‌جاست که لیز گرندی کیست؟ او شهروند امریکا و نمایندۀ سازمان ملل مقیم یمن و هماهنگ‌کنندۀ کمک‌های بشردوستانه در این کشور است. او جانشین جیمی مک گولدریک است؛ کسی‌که سال گذشته هنگام ترک یمن هم‌چون یک قهرمان با بدرود رهبر حوثی‌ها مواجه شد.

هدف از دیدار گمرکات و صحبت روی ضبط صدها تن محموله‌های مواد غذایی و دارویی فاسد این بود تا لیز گرندی نمایندۀ سازمان ملل مقیم یمن را که اولین شخص مسئول به‌خاطر معاملۀ مشکوک برنامۀ غذایی می‌باشد، تبرئه شود و نشان دهد که او در قضیۀ تهیۀ محموله‌های غذایی فاسد و خراب توسط برنامۀ جهانی غذا (WFP) دخلی نداشته‌است.

نمایش حمله به برنامۀ جهانی غذا پوششی برای سازمان‌های بین‌المللی فعال در یمن است تا آن‌ها و خطر اقدامات‌شان را به مردم شهرها و روستاهای یمن افشا نکند و میلیون‌ها دالری که این سازمان‌ها بدست می‌آورند را حفظ کند، حتی اگر سبب نابودی محصولات و حیوانات شود.

حضور لیز گرندی در صنعا ما را به یاد حضور رامسی کلارک، فرستادۀ ویژۀ رئیس‌جمهور جیمی کارتر، در تظاهراتی در سال ۱۹۷۹م در تهران می‌اندازد، که سبب بالا گرفتن شعار "مرگ بر امریکا" شد، مخصوصاً این‌که امریکا تنها کسی است که در پشت جمع کردن نزدیک به سه میلیارد دالری و انتقال‌ آن به یمن قرار دارد.

حوثی‌ها از یک طرف با امریکا ارتباط برقرار می‌کنند و از طرف دیگر پیروان‌شان را با شعار "مرگ بر امریکا" فریب می‌دهند. از صحبت‌های محمد علی حوثی دانسته می‌شود که حوثی‌ها در قطع ارتباط با برنامۀ جهانی غذا جدی نیستند، او گفت: «حکومت و احزاب بر نظامی توافق دارند که برای امنیت و حاکمیت کشور خطرساز نباشد و معیارات تحقیقی لازم را برای این برنامه فراهم کند.» (منبع: روزنامۀ الثوره، دوشنبه، ۲۴ جون ۲۰۱۹م)

هم‌چنان آن‌ها در قطع ارتباط‌شان با سازمان‌های بین‌المللی نیز جدی نیستند، اگرچه حضورشان در فعالیت‌های سیاسی، جاسوسی و مأموریتی افشا شده‌است. شورای عالی سیاسی درحالی از سازمان‌های بین‌المللی استقبال کرده‌است که چشم کورش را به‌طرف تمام اعمال زیان‌آوری کرده که آن‌ها انجام می‌دهند، مخصوصاً این‌که میلیون‌ها دالر را برای اجرای فعالیت‌های مشکوک‌شان در سراسر کشور به مصرف می‌رسانند. تنها کسی‌که سزاوار برخورد شدید است و باید از یمن خارج شود لیز گرندی فرستادۀ امریکا می‌باشد. هم‌چنان، برنامۀ جهانی غذا در عوض سکوت و ماندن در یمن، مانند تمام سازمان‌های فعال در یمن، به دنبال کسب امتیازات بیشتر می‌رود.

بنابراین، با نگاه به تاریخ مسلمانان درخواهیم یافت که آن‌ها هرگز به دنبال خرده‌نان‌هایی نرفتند که سازمان‌های بین‌المللی برای به خدمت گرفتن‌شان در طرح‌های کشورهای استعمارگر غربی پرت می‌کردند، و این‌که مراقبت از مسلمانان تنها زیر سایۀ خلافت راشدۀ ثانی بر منهج رسول الله صلی الله علیه و سلم برآورده خواهد شد.

دفتر مطبوعاتی حزب‌التحریر – ولایه یمن

مترجم: محمد حارث پویا

ابراز نظر نمایید

سرزمین های اسلامی

سرزمین های اسلامی

کشورهای غربی

سائر لینک ها

بخش های از صفحه